Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Otwarta dyskusja z niektórymi "faktami" zamieszczonymi na stronie  

Strona 7 / 7 Wstecz
  RSS

Szczurunia
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 386
07/05/2009 8:34 pm  

Zwróć uwagę na to, że jednak większość używała całkiem normalnych i logicznych argumentów, a nie mrzonek wyssanych z palca, które jest w stanie podważyć prawie każdy.
Wytłumacz mi proszę co to znaczy 'mentalność kościoła katolickiego'.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 513
07/05/2009 8:54 pm  

nie ogarniam paname o co ci chodzi. zwróć chociaż uwagę na ton w jaki wypowiadali się nasi przeciwnicy w dyskusji. "broń Boże nic do was nie mam ale wegetarianizm to głupota". i my naturalnie z pełną powagą, kulturą i poszanowaniem mamy odpowiedzieć na ten argument.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 41
10/01/2012 9:54 pm  

Czy istnieje jakiś dowód na to, że rośliny czują ból? Znajoma z medycyny próbuje mi wmowic ze tak, choc nie ma zadnych dowodow, powoluje sie na znajomych profesorow i jakis krotki link (nie mam go), tj. link z krótkim tekstem.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3467
10/01/2012 10:25 pm  

Rośliny odbierają bodźce ale nie ma żadnych dowodów na to, że odczuwają ból tak jak zwierzęta o emocjach takich jak strach nie wspomnę. Jak tak bardzo Twoja koleżanka martwi się o nie to możesz ją oświecić, że przechodząc na wegetarianizm zmniejsza się rzeź niewinnych roślinek 😉

[edytowane 10/1/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 41
10/01/2012 11:48 pm  

http://www.uncoveror.com/plants.htm
To podała jako dowód, tekst w tym linku i mowi, ze naginam prawde dla swoich poglądów, myslac, ze rosliny nie czuja bolu, choc jak twierdzi dawno to udowodniono. Lubie ja, ale juz nie 1 raz proboje mnie przekonac do czegos absurdalnego, jednak zazwyczaj zanim ostatecznie podejme decyzje wobec tego co uznac za sluszne, chce sie nieco dowiedziec. Dlatego podaje link i mam nadzieje, ze jakis magister czy Pani magister napisze co mysli o tym badaniu.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 4164
10/01/2012 11:53 pm  

To jest jeszcze jeden powód, żeby nie jeść zwierząt, które zjadają bardzo dużo niewinnych roślinek 😉
Pewne natomiast jest, że rośliny nie posiadają takiego układu nerwowego jak zwierzęta i w związku z tym ich reakcje muszą być odmienne. Ale przecież jakoś na otoczenie muszą reagować, bo żyją, rosną i umierają, potrafią dostosować się do zmiennych warunków i tak dalej.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1730
10/01/2012 11:57 pm  

Ta strona to dowcip 😛 Imo koleżanka Cię nabiera. To znaczy, mam nadzieję, bo jeśli faktycznie w to wierzy, to losie chroń mnie przed takimi lekarzami.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 7 Wstecz
  
Praca