Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sytuacje towarzyskie, czy ktoś ma podobnie?:(  

Strona 9 / 9 Wstecz
  RSS

kropkaaaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
09/04/2010 10:37 pm  

Św Franciszek nie jadl miesa [/b] :exclam: a tak naprawde byl czlonkiem poganskiej sekty :rotfl:

skąd masz takie informacje?

znaczy się mam namyśli to, że nie jadł mięsa, bo to, że był członkiem pogańskiej sekty to zrozumiałam jako ironię. ;p

[edytowane 9/4/2010 od kropkaaaa]

'i think therefore i am vegetarian' ;D


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
10/04/2010 1:22 am  

"mówisz, że wegusy jedzą ryby? więc pewnie się nie znam..." Koniec tematu

Ja najczęściej mówię, że po prostu nie lubię ryb i tym ucinam wszelkie argumenty, niestety ale to czasami jedyny sposób 🙁


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/04/2010 12:09 am  

skąd masz takie informacje?

Pamietam jeszcze z czasow liceum na jezyku polskim moja nauczycielka mowila. Sory ze odp dopeiro teraz ale napisalam do znajomego mi ksiedza aby sie upewnic ale mi nie odpisal 🙁


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
20/04/2010 11:39 pm  

tak się kończy indoktrynacja katolicka od najmłodszych lat...ja bym katechetce nie popuściła, a tu źródło powołujące się na Pismo Święte mówi:

V PRZYKAZANIE „NIE ZABIJAJ” Jezus zniósł wszelkie ofiary ze zwierząt w żydowskich świątyniach, podczas ostatniej wieczerzy zrezygnował z żydowskiej tradycji ofiar ze zwierząt - zamiast zarżnięcia baranka mięso zastąpił chlebem , a krew -winem, co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę!!!

pierwsi chrześcijanie byli wegetarianiami-w odróżnieniu od rzymian nie jedli mięsa,unikali
alkoholu:,,jak mówi apostoł(rzym. 14,21):będzie lepiej,jeśli nie zjesz mięsa i nie napijesz się
wina.gdyż używanie wina zaczęło się ze spożywaniem mięsa,po potopie...".św. hieronim. św. paweł w i liście do rzymian rozdział 14 21 "dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi"

ludzie w raju byli wegetarianami: biblia podaje,że na początku, tuż po akcie stworzenia bóg
oznajmił ludziom iż wolno spożywać im tylko żywność roślinną.,,i przemówił bóg: oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. niech wam służy za pokarm (biblia ks.rodzaju 1:3),,i wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi,i wszelkiemu latającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu,co się porusza po ziemi,w czym jest życie jako dusza,dałem na pokarm wszelką zieloną roślinność.i tak się stało." (biblia
ks.rodzaju 1:29) następnie jednak nadchodzi czas wielu lat upadku człowieczeństwa,gdy ludzie niewolą innych ludzi,prowadzą wojny,zjadają zwierzęta oraz dopuszczają się wielu innych okrutnych czynów.(stary testament) jednak i wtedy bóg przestrzega przed mięsem: "nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia" biblia ks.rodzaju 9:4.

Katechetkę na powtórny egzamin ze znajomości Biblii, mandat karny, 5 punktów, 500zł i utrata licencji na nauczanie 😀

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
Strona 9 / 9 Wstecz
  
Praca