Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Frutarianizm z czym to się je?  

  RSS

paname
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 4
07/05/2009 4:55 pm  

Oczywiście że chodzi o owoce. Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z was jest na tej diecie? Jak ułożyć sobie menu tak aby zapewnić wszystkie niezbędne składniki dla organizmu. Jak taka dieta wygląda w naszej szerokości geograficznej? Czy wszyscy mogą ją stosować?

[edytowane 7/5/2009 przez paname]


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
11/05/2009 8:39 pm  

Owoce warto jadać jesli ktos je lubi, aświat nauki podaje by jadac je same bez żdnych dodatków.

W sumie to ja jestem na owocach i warzywkach. czasme tylko kasza, ale to raz na jakiś czas. Tylko, że ja tym sposobem dbam o figure i czysty organizm.

Na surawce znajdziesz interesujące Cie przepisy i atrykuły !

[edytowane 11/5/2009 przez Olla]


OdpowiedzCytat
Vida
 Vida
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
16/06/2009 2:12 am  

NIe jestem frutarianką, ale uważam to za cokolwiek skrajny fanatyzm. Niczym nie uzasadnione ograniczenia. Poza tym podobno warzywa są zdrowsze od owoców.


OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 53
18/09/2009 1:43 am  

Może i lekkim fanatyzmem i jest.
Ale w dzisiejszym świecie już o różnych wiadomościach się słyszy- jakieś dowody na to, że człowiek jest owocożerny ,tak jest naturalniej/zdrowiej, i tak dalej...
Zastanawia mnie właśnie, jaką dokładnie ideologią kieruje się ta odmiana diety.- zdrowie, harmonia z naturą czy (moim zdaniem) przesadna empatia na krzywdę rośliny, spowodowana np. wyrwaniem marchewki z ziemi.
I jak frutarianie radzą sobie podczas zimy w naszym klimacie? Znaleźć jakieś owoce w ogródku, a tym bardziej szukania zgniłych i opadniętych z drzew w warstwie śniegu chyba nie wchodzi w grę.
Zamrażają je w zamrażarce?
...czy w Polsce istnieją w ogóle jacyś frutarianie? 😮


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/09/2009 2:06 am  

To zależy czym dla kogo jest frutarianizm. Dla jednych jest to taka dieta, jak mówisz - niekrzywdząca żadnych istot, w tym roślin, a dla innych po prostu dieta złożona całkowicie lub w większości z owoców. Zależy też, co kto uznaje za owoc. Z botanicznego punktu widzenia owocami są pomidory, ogórki, papryka, itp., a także strączki i orzechy.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/09/2009 1:00 am  

Czy wszyscy mogą ją stosować?

Wydaje mi się, że nie. W naszej strefie klimatycznej, która często raczy nas mroźnymi zimami mogłoby to być conajmniej trudne. Wydaje mi się ( oczywiście mogę się mylić ) , że jest to dieta bardzo niskokaloryczna, więc jeżeli twój organizm jest jeszcze w fazie rozwoju możesz mieć problemy. Ale nie jestem ekspertem, więc nie będę się wymądrzać 😉 Mnie frutarianizm zupełnie nie "pociąga" i w zasadzie nigdy się nad nim nie zastanawiałam.
Chyba już na zawsze pozostanę przy lakto - owo 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 53
19/09/2009 1:54 am  

Wydaje mi się ( oczywiście mogę się mylić ) , że jest to dieta bardzo niskokaloryczna

Hmm, owoce wbrew pozorom nie są takie mało kaloryczne jak nam się wydaje. Przykład- 100gr. awokado zawiera 107 kCal. ,banan 60 kCal, winogrona 68... i wiele innych. : )


OdpowiedzCytat
  
Praca