Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mam wątpliwości..  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
27/12/2009 2:23 am  

nie, nie jedza

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
weronjka
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
04/02/2010 1:56 am  

ja nie jem mięsa bardzo długo, a badania mam super...


OdpowiedzCytat
Matryc
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 17
26/02/2010 10:32 pm  

a ja nie mam żadnych badań, ale czuję się znakomicie... Właśnie, nigdy się nie badałem, strasznie lekkomyślny jestem...


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
26/02/2010 11:29 pm  

jednak boli mnie problem zelaza. dzienne zapotrzebowanie dla kobiety to jakies 14-18 mg dziennie. zelazo w roslinach, jak wiadomo, jest gorzej przyswajalne niz te miesne. stad wniosek: musialabym chyba zjesc pol tony szpinaku, lub jajek, lub pestek dyni zeby to zapotrzebowanie uzupelnic.
wiem, wiem. to tez glupota siedziec i wyliczac sobie ile czego musze zjesc. martwie sie jednak czy nie nabawie sie anemi. w domu "czestuja" mnie informacjami ze braki zelaza dopiero po roku "wychodza".

Ja już dwa lata nie jem mięsa a w ostatnim badaniu krwi wyszło, że poziom żelaza mam za wysoki. Wcale nie obżeram się szpinakiem, ani jajkami, ani niczym innym. Po prostu jem zdrowo i różnorodnie.
Rodzina jak to rodzina, będzie wymyślać różne cuda, żeby zasiać w tobie ziarno wątpliwości. Moja mama też mnie straszyła anemią. Wyszło na to, że to ona ma anemię i musi też dostawać zastrzyki z b12. A u mnie wszystkie wyniki w normie.
Zamiast liczyć ile czego dziennie ci trzeba, lepiej pilnuj, żeby twoja dieta nie była zbyt monotonna, bo wtedy najłatwiej o niedobory.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
27/02/2010 12:38 am  

[quote: Catinahat] Ja już dwa lata nie jem mięsa a w ostatnim badaniu krwi wyszło, że poziom żelaza mam za wysoki.

W przypadku zbyt wysokich poziomów żelaza warto zrobić badania na hemochromatozę (jest to choroba dziedziczna).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hemochromatoza
tutaj badania
[url] http://www.biogen.pl/Diagnostyka_chorob_genetycznych/ [/url]

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 26/2/2010 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
28/02/2010 8:55 pm  

Jędruś, dzięki za informacje. Poczytałam sobie o hemochromatozie i nie sądzę, żebym na to chorowała. Jedyny objaw, który się zgadza, to zmęczenie. Ale to raczej mój tryb życia jest tu winowajcą.
Ale przy następnej wizycie u lekarza na pewno się o to zapytam. Lepiej na zimne dmuchać.


OdpowiedzCytat
Aniunia
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
01/03/2010 12:22 am  

hej 🙂 od 3 miesiecy nie jem mięsa, ale jem np, jajecznice, zupe pomidorowa, czy buraczkowa, pije kakao i jem np. płatki czekoladowe. I nie jestem pewna czy moge nazywac siebie wegetarianka, postanowiłam nie jesc miesa poniewaz uwazam ze w ten sposob mozna zmniejszyc głod na swiecie, ale nie jestem pewana czy moge sie na zywac wegetrainka. Czy mozecie mi pomoc?? Prosze 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/03/2010 12:40 am  

Czy mozecie mi pomoc?? Prosze 🙂

Ale w czym? Mamy ci powiedzieć czy jesteś wegetarianką? 😮

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
01/03/2010 1:21 am  

[quote: Catinahat]Jędruś, dzięki za informacje. Poczytałam sobie o hemochromatozie i nie sądzę, żebym na to chorowała. Jedyny objaw, który się zgadza, to zmęczenie. Ale to raczej mój tryb życia jest tu winowajcą. Ale przy następnej wizycie u lekarza na pewno się o to zapytam. Lepiej na zimne dmuchać.

Objawy hemochromatozy objawiają się po 40-tce (zobacz artykuł z wikipedii pierwszy link jaki podałem). Ale wtedy trzeba upuszczać krew kilka razy na tydzień. W przypadku wcześniejszego wykrycia hemochromatozy (genetyczny test a nie objawy) wystarczy zostać n.p. honorowym dawcą krwi (upust krwi raz na kilka miesięcy). Nie ma problemów. Na ten temat porozmawiaj z lekarzem może dać skierowanie na te badanie i wtedy będzie to za darmo albo ze zniżką. Pierwszymi wskazówkami na badanie genetyczne hemochromatozy to właśnie podwyższenie zawartości żelaza. Na tym etapie w organizmiee nic widocznego się nie dzieje dopóki dopóty nie nazbiera się nadmiernych ilości żelaza, a to trwa latami.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
01/03/2010 2:12 am  

hej 🙂 od 3 miesiecy nie jem mięsa, ale jem np, jajecznice, zupe pomidorowa, czy buraczkowa, pije kakao i jem np. płatki czekoladowe. I nie jestem pewna czy moge nazywac siebie wegetarianka, postanowiłam nie jesc miesa poniewaz uwazam ze w ten sposob mozna zmniejszyc głod na swiecie, ale nie jestem pewana czy moge sie na zywac wegetrainka. Czy mozecie mi pomoc?? Prosze 🙂

Poczytaj sobie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wegetarianizm

Wegetarianie to ludzie niejedzący mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego -> żelatyna, podpuszczka itp. Dopuszczają spożywanie nabiału (wtedy lato-wegetarianie) albo jajek (ovo-wegetarianie) lub obydwu naraz - lakto-ovo-wegetarianie.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
01/03/2010 3:29 pm  

w ostatnim badaniu krwi wyszło, że poziom żelaza mam za wysoki

Catinahat, przyczyną może być zażywanie tabletek antykoncepcyjnych ,jeśli oczywiście je stosujesz.Przy hemochromatozie Fe w surowicy może wynosić powyżej 250 ug/dl przy normie 50-150.A jaki poziom by u Ciebie ?


OdpowiedzCytat
Aniunia
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
01/03/2010 4:28 pm  

Tak. Nie wiem czy moge siebie nazywac wegetarianka


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 103
01/03/2010 4:40 pm  

Aniunia. Jeśli te zupy nie są na mięsie lub kości, a w innych produktach które jesz nie ma składników pochodzących z martwych zwierząt, to jesz jak wegetarianka. Jeśli nie nosisz ubrań ze skóry i zwracasz uwagę na to, czy w kosmetykach, których używasz nie ma składników z martwych zwierząt i czy nie są one testowane na zwierzętach, to zachowujesz się jak większość wegetarian.


OdpowiedzCytat
Aniunia
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
01/03/2010 4:52 pm  

no własnie. Moi rodzice szanuja to, ze nie jem miesa, ale jednak gotuja na nim zupy. dzisiam na obiad zupe warzywna, zauwazyłam ze jest w niej mieso. Czy moge ja zjesc??


OdpowiedzCytat
brzozka2410
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 47
02/03/2010 11:21 am  

To zależy od Ciebie czy możesz ją zjeść, ale wegetarianie nie jedzą zup na mięsie, ani niczego w czym można znaleźć mięso. Jeśli faktycznie chcesz być wegetarianką to porozmawiaj poważnie z rodzicami i powiedz im coś więcej na temat wege. Tu na forum znajdziesz wszystko 😉 poinformuj ich co będziesz jadła a czego nie i jeśli rodzice robią zupę na mięsie to są dwie opcje: albo mama ci robi zupę z tych samych warzyw w małym garnku albo sama szukasz przepisów i gotujesz. Polecam to drugie! 😛 wejdź na www.puszka.pl tu masz duży wybór prostych przepisów.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca