Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Problem z tortem ;]  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

smerfna
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
24/12/2009 10:30 pm  

Witam, mam pewien "problem" do rozstrzygnięcia. Otóż niedługo będe paru 18 stkach, a jak wiadomo zazwyczaj na takich imprezach jest tort..
Mam problem, bo nie wypada nie zjeść choć kawałka (nie chce, żeby komuś było przykro noi.. głupio tak),a z drugiej strony skąd mam wiedzieć, ćzy nie ma tam żelatyny czy lecytyny..
Przecież nie będę pytać o skład tortu, bo i tak wielu nie zrozumie...
Co ja mam zrobić? Ciężko wytłumaczyć komuś, kto raczej nie jest w tym zorientowany, a wege przede wszystkim kojarzy się z wykluczeniem ryb..
Co robicie w takiej sytuacji?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
24/12/2009 11:44 pm  

Wystarczy podziękować i grzecznie odmówić, bez podawania powodu. To Twoja sprawa co jesz, a czego nie. Byłam tej jesieni na dwóch osiemnastkach, na żadnej nie jadłam tortu. Jadłam to, na co miałam ochotę i nikt nie robił z tego problemu, ani ja, ani inni. Jeśli znajomi są spoko, to pójdzie miło i gładko, a jeśli nie... to cóż, życzę spotkania lepszych 🙂 Szkoda zachodu na robienie scen o jedzenie, to się tyczy obu stron. Powodzenia.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Wiki1240
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 49
24/12/2009 11:55 pm  

Po prostu grzecznie podziękuj i będzie po sprawie ja zawsze tak robię i raczej nikt nie pyta mi się o powód 😀 Życzę powodzenia 😀

[edytowane 24/12/2009 przez Wiki1240]


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
24/12/2009 11:58 pm  

popieram moderatorke...
podobna sytuacja jest na wigilii. Wszyscy jedza karpia a ja nie ;p

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
smerfna
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
25/12/2009 12:07 am  

Ja nie mam problemu z innymi sytuacjami, na swojej 18stce też nie jadłam ;D
Ale nie nalezę do zbytnio asertywnych i trochę mi głupio ;/
I w tym problem..A


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
25/12/2009 12:20 am  

"A..."????

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
smerfna
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
25/12/2009 12:26 am  

Literówka; przez przypadek ;D


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
25/12/2009 12:43 am  

Nie trzeba byc asertywny...
wystarczy powiedziec jasno ze sie jest wege i znajomi musza to uszanowac...
U mnie na szczescie wiekszosc swoje osiemnastki wyprawia w durnych klubach wiec nie mam takiego problemu 😀

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
smerfna
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
25/12/2009 12:50 am  

Ja akurat prawdopodobnie będę mieć same domówki ;] Niestety, większość osób jedzących mięso, rozumuje wege jako wykluczenie przede wszystkim mięsa, a takie rzeczy jak wykluczenie słodyczy ciężko już pojąć..a ja nie mam siły tego tłumaczyć ;D
I po prostu boję się, że może to potraktować jako.. hm.. nieuprzejme?
Dzięki w każdym razie za odp 😉


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
25/12/2009 1:04 am  

nie mow ze nie jesz slodyczy tylko p. mlecznych i jajecznych...
Jak zaczna mowic ze mleka jest potrzebne i zdrowe tto odpowiedz ze ze jest gowno prawda bo prawda jest taka ze mleko jest przyswajalne do pierwszych la zycia, ze pozniej wytraca wapn, ze powoduje alergie, laktoze, skaze bialkowa itp.
jak powiedza ze w tv mowia by pic mleko bo "pij mleko bedziesz wielki" powiedz ze to tylko chwyt marketingowy wielkich firm mlecznych...
itp.

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/12/2009 1:14 am  

Też miałam z tym na początku problem, ale na szczęści jakoś przez to przebrnełam, w sumie bez większych trudności. 😉 Nie ma się czym przejmować. Wiadomo, że mogą pojawić się pytania "a dlaczego" ( choć u mnie na szczęście się nie pojawiały ) , ale dasz sobie radę 🙂 Jeżeli znajomi są wartościowymi i mądrymi ludźmi na pewno nie będą stwarzać problemu.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/12/2009 1:27 am  

Jak zaczną się czepiać to ich problem, nie masz obowiązku tłumaczyć się przed kimkolwiek z czegokolwiek. To Twoje życie i decyzje. Przyznając, że czegoś nie jesz, po prostu informujesz o tym innych, a nie prosisz o pozwolenie czy opinię. Jeśli ktoś chce rzeczowo i kulturalnie o tym pogadać, to spoko, ale nie ma co reagować na zaczepki z góry skazane na nieprzyjemne zakończenie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
25/12/2009 2:29 am  

bo nie wypada nie zjeść choć kawałka

jak to nie wypada ?prawie zawsze na imprezie znajdzie się jakaś osoba która zwyczajnie nie lubi tortu i co wtedy?nikt jej nie namawia do jego zjedzenia nie lubię - nie jem , dziękuję i nie ma sprawy bez zbędnego tłumaczenia się.
Ostatecznie można złożyć na uczulenie na jajka bądź na mleko i jakoś wybrnąć z niezręcznej sytuacji. 😉


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
25/12/2009 2:03 pm  

A ja to zawsze mam problem na wszelkich imprezach i spotkaniach rodzinnych. Moja rodzinka jest bardzo słodkożerna i bez tortów, ciast, ciasteczek się nie obejdzie. Mi również ciężko jest tłumaczyć dlaczego tego nie jem (choć ja wyłacznie ze względu na cukier i tłuszcz utwardzony). Zazwyczaj kazdy wtedy pyta czy się odchudzam i czy aby nie mam anoreksji (167cm- 53 kg). Trochę to frustrujące :((


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/12/2009 6:13 pm  

Tak, niestety często odmawiając czegoś do jedzenia skazujemy się na docinki typu "A co odchudzasz się? " , "Przecież jesteś taka szczupła..." itp. , trzeba jednak zagryźć zęby, przyjąć je z uśmiechem i nie przejmować się nimi 😉 Po co zaśmiecać głowę takimi bzdurami?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca