Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy Chrystus był wegetarianinem?  

Strona 8 / 10 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
07/11/2011 12:32 pm  

Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź ;P dla przyszłych pokoleń 😉


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
07/11/2011 3:04 pm  

Tak mógłbym, chociaż nie wiem czy powinienem... 😉
Jako że Chrystus nie sprzeciwiał się prawu mojżeszowemu,

[i]"Nie sądźcie, że przyszedłem zmienić Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem zmienić, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim" [/i] (Ew. Mateusza 5,17-19).

nie mógł uznawać innego sensu 4 przykazania, jak tylko dosłownie. A brzmi ono po prostu: "nie zabijaj". Zatem i nie mógł pochwalać spożywania mięsa, jako produktu pochodzącego ze zbrodni.
I właściwie chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

[edytowane 7/11/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
07/11/2011 8:26 pm  

cienkun, na rany Chrystusa!
Gdzie tu jest sens? Przecież prawo mojżeszowe to księga kapłańska i księga powtórzonego prawa - przeczytaj (chociaż osobiście nie polecam, bo to chyba najbardziej nudne fragmenty Pisma), a potem wytłumacz, o co ci chodzi.
Prawo to nie tylko Przykazania. Prawo i Prorocy to - w wersji minimum - Tora.

Jeśli w ogóle chcemy postrzegać chrześcijaństwo jako pro-wege (a to da się utrzymać za pomocą kilku karkołomnych sztuczek 😛 ) to musimy rozpatrywać NT jako swego rodzaju opozycję, przynajmniej do praw ST (jest tylko kilka wypowiedzi proroków, które mówią negatywnie o wykorzystywaniu zwierząt).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
08/11/2011 11:07 am  

Ma sens! Nie rozumiem czemu Ty go nie widzisz!
Dekalog, to podstawa prawa mojżeszowego! To, co zostało dane od Boga na górze Synaj. Cała reszta, to przepisy które stworzyli ludzie na swój użytek.

Jeśli w ogóle chcemy postrzegać chrześcijaństwo jako pro-wege (a to da się utrzymać za pomocą kilku karkołomnych sztuczek ) to musimy rozpatrywać NT jako swego rodzaju opozycję, przynajmniej do praw ST (jest tylko kilka wypowiedzi proroków, które mówią negatywnie o wykorzystywaniu zwierząt).

Nie zgadzam się. Nie potrzeba żadnych karkołomnych sztuczek.
Jest wyraźnie powiedziane: "Nie zabijaj"
Nic więcej nie trzeba dodawać.
Jednak ludzie są takimi draniami że nawet tego nie chcą zrozumieć, jak mówił Prabhupada ...

księga kapłańska i księga powtórzonego prawa - przeczytaj

Uważasz, że zajmowałbym się rozmyślaniem nad tym, gdybym nie przeczytał co najmniej kilkukrotnie całej Biblii?

[edytowane 8/11/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
08/11/2011 2:32 pm  

Mogę się przyczepić, że czwarte przykazanie brzmi "Czczij ojca swego i matkę swoją", natomiast "Nie zabijaj" to dopiero piąte przykazanie? 😉

[edytowane 8/11/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
08/11/2011 4:30 pm  

no racja racja mea culpa! mea maxima culpa! 😉


OdpowiedzCytat
robbak
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 14
11/11/2011 3:05 am  

Uważasz, że zajmowałbym się rozmyślaniem nad tym, gdybym nie przeczytał co najmniej kilkukrotnie całej Biblii?

[edytowane 8/11/2011 przez cienkun]

Co prawda całej Biblii nie przeczytałem, ale zastanowiło mnie czy Jezus obchodził Paschę. Zdaje się, że wtedy zjadało się jagnię - jeszcze mniej wegetariańskie niż ryby 😉

[edytowane 11/11/2011 przez robbak]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
11/11/2011 4:35 pm  

Ale nie jest napisane że jadł jagnię


OdpowiedzCytat
lekki123
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 187
23/11/2011 12:57 am  

Tak sobie mysle, ze z Jezusem i tym czy on byl wegetarianinem czy nie, jest taka sama sytuacja jak z Hitlerem, wlasciwie tak do konca nie wiadomo czy Hitler byl wege czy nie, ale, ze byl taka osoba jaka byl to z gory wiadomo, ze nie mogl byc wege, a z Jezusem jest tak samo tylko, ze na odwrot, jak to mozliwe, ze Jezus nie byl wege 😉

swiat zmienia sie przestawia game barw


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/11/2011 11:27 am  

no dokładnie o to chodzi. Tyle że Hitler mógł być wegetarianinem w trosce o swoje zdrowie np.


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 43
15/11/2012 4:19 pm  

Nie sądzę wtedy wega nie była tak popularna. Wtedy baranina chyba była na czasie.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/11/2012 4:25 pm  

:rotfl: Ale Chrystus był newschoolowcem i propagował nowy lifestyle, a apostoły stwierdziły że jest cool i poszły za nim. 😛


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
15/11/2012 9:12 pm  

Ja chcę wierzyć i wierzę że Jezus Chrystus był wegetarianinem/weganinem, wierzę również, iż nigdy nie skrzywdził żadnej istoty ziemskiej.
I jestem praktykującą katoliczką.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/11/2012 10:53 pm  

Ale generalnie, można też przyjąć taką teorię, że Bóg może jeść mięso bo jest Bogiem i mu wolno. A gdy Bóg zabija, to jego ofiary dostępują natychmiast wyzwolenia.

[edytowane 15/11/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
16/11/2012 12:53 am  

Jedyna potwierdzona do tej pory informacja to taka, że Jezus przyjdzie w glanach. Nie było jednak mowy o tym czy z vegan skóry.


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 10 Wstecz Następny
  
Praca