Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Naukowcy potwierdzają: wege bardziej empatyczni  

  RSS

Amvaradel
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 99
05/06/2010 8:43 pm  

Wegetarianie i weganie są bardziej empatyczni
To potoczne spostrzeżenie znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych. Wskazują one na wyższy poziom empatii zarówno wobec zwierząt, jak i wobec ludzi
[url= http://ekoprzewodnik.pl/blog/2010/06/5/wegetarianie_i_weganie_sa_bardziej_empatyczni/]Wegetarianie i weganie są bardziej empatyczni [/url]

http://ekoprzewodnik.pl/


OdpowiedzCytat
Aguśka
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
05/06/2010 9:28 pm  

Mi to się wydaje oczywiste i logiczne. Żadnych potwierdzeń naukowych na to nie trzeba


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
09/06/2010 8:46 pm  

Zdecydowanie sie nie zgadzam..

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
09/06/2010 8:53 pm  

Zdecydowanie sie nie zgadzam..

Wyniki badań naukowych podparte statystyką znaczą, że różnice pomiędzy grupami są statystycznie istotne co NIE znaczy, że KAŻDY wegetarianin jest empatyczny w stosunku do ludzi. Jeśli nie czujesz empatii w stosunku do ludzi znaczy, że jesteś w mniejszej grupie i tyle. Statystycznie mniejszej oczywiście 😉


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
10/06/2010 1:21 am  

No nie wszyscy ale większość...
Kiedyś myślałam ze wszyscy ale jednak spotkałam sie z takimi którzy zamiast traktować wszystkie stworzenia
na równi .. dawali do zrozumienia ze ludzkie życie jest mniej warte ..co mnie zszokowało,
mowie tu o poparciu dla aborcji.
Ale ogólnie myślę ze wegetarianie to wrażliwe dusze 😀
oby takich jak najwięcej 😀

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/06/2010 1:54 am  

Mnie się wydaje, że moja empatia z upływem czasu, mojego wegetarianizmu wzrasta co mnie cieszy z jednej strony ale z drugiej... ciężko czasem 🙁


OdpowiedzCytat
Lady-bird
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
10/06/2010 2:03 am  

Bycie empatycznym jest niestety czasem bardzo trudne.Mnie wydaje sie,ze wieksza empatie odczuwam w stosunku do zwierzat niz do ludzi.Chyba,ze to dzieci.wedlug mnie wiadomomym jest ze wegetarianie sa bardziej empatyczni.Przeciez to my nie jadam cial zamordowanych zwierzat ,nie krzywdzimy ich i nie wykorzystujemy.I to jest wlasnie empatia.

Czy wiesz co jesz?


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
16/07/2010 6:14 pm  

Dokleje to tutaj 😉

W 2010 r. na łamach Nutrition Journal naukowcy z Arizona State University opublikowali badanie, z którego wynika, że brak omega-3 pochodzenia zwierzęcego w diecie wegetarian NIE WPŁYWA w żaden sposób na ich samopoczucie. Nie wykryli u nich żadnego wzrostu nastrojów depresyjnych.

To jest dość ciekawe, bo dotychczas wszystkie koncerny sprzedające rybi olej trąbiły, że omega-3 z ryb są NIEZBĘDNE do dobrego samopoczucia, albo że nawet leczą depresje 😉 Co tam depresje - wszystko leczą

[edytowane 16/7/2010 przez INSULT]


OdpowiedzCytat
Pacyna
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 155
16/07/2010 6:50 pm  

A to ciekawe, bo ryb nie jadłam NIGDY i jakoś nie wydaje mi się, abym była przewlekle chora 😀 (również na umyśle :P). Już pomijając ich smak, ale raziło mnie wybitnie patrzenie na to, jak wigilijny karp cierpi w tym kuchennym zmywaku, żeby cała rodzina sobie karpika zjadła, ech.

Co do bycia empatycznym - no myślę, że to nie musi iść w parze z okazywanie empatii LUDZIOM, każdy z nas chyba zna powiedzenie "im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta" czy jakoś tak.

post ten wyraża opinię użytkownika w dniu dzisiejszym i nie może być użyty przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani żadnym innym.


OdpowiedzCytat
Biofeedback
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 107
23/08/2010 8:09 pm  

Wege są nie tylko empatyczni, ale posiadają kolorową poświatę wokół ciala fizycznego.

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
28/08/2010 1:08 am  

Zdecydowanie sie nie zgadzam..

Ja też nie. Ja nienawidzę ludzi, czuję pogardę w stosunku do mięsożerców.

[edytowane 6/9/2010 przez Matello]


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
28/08/2010 2:57 am  

Zdecydowanie sie nie zgadzam..

Ja też nie. Ja nienawidzę ludzi i czuję do nich znacznie większe pogardę od większości mięsożerców, i to z powodu weganizmu.

😮

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/08/2010 2:08 pm  

Ja nienawidzę ludzi i czuję do nich znacznie większe pogardę od większości mięsożerców, i to z powodu weganizmu.

To nie ma nic wspólnego z weganizmem, to najzwyklejsze zaburzenie.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
29/08/2010 12:37 am  

Nie wiem, czy wierzyć naukowym hipotezom- nie wdaję się raczej w takie dyskusje. Wiem tylko po sobie, że gdybym teraz nawet przez przypadek zjadła choćby kawałek mięsa, to miałabym potworne wyrzuty sumienia :casstet: cieszę się, że nie jestem w tym osamotniona 😉


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
06/09/2010 8:43 pm  

😮

Jedyny słuszny komentarz na mój post. Sam nie wiem jak mogłem walnąć takie bezsensowne zdanie ?! Poprawiłem je już 🙂

To nie ma nic wspólnego z weganizmem, to najzwyklejsze zaburzenie.

Jak byłem mięsożercą to ludzie byli mi obojętni. Teraz, jak przeszedłem na weganizm, drastycznie zmieniłem zdanie na temat ludzi mięsożernych - na znacznie gorsze. Im bardziej w ten temat się zagłębiam (testowania na zwierzętach, dręczenie zwierząt, itp.), tym bardziej ich nienawidzę.


OdpowiedzCytat
  
Praca