Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ślad ekologiczny  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
23/10/2010 1:14 pm  

1.6
przeraża mnie ślad przeciętnego EKOLOGICZNEGO polaka czy amerykanina


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
23/10/2010 2:14 pm  

1,7 - myślałam, że wyjdzie więcej 😉


OdpowiedzCytat
Amvaradel
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 99
30/10/2010 3:37 pm  

2,8
Mam dom wymagający gruntownej termomodernizacji, na którą mnie jeszcze nie stać. Do pracy dojeżdżam busami.
Tak w ogóle w sieci dostępnych jest kilka kalkulatorów CO2, wyniki na pewno trochę będą się różnić, zależnie od tego, którego użyjemy.

http://ekoprzewodnik.pl/


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
03/11/2010 11:46 pm  

Jestem zadowolona . Test robiłam już wcześniej i pamiętam że wyszło 1,9 ha 🙂


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
04/11/2010 1:58 am  

Mi wyszło 3.1 😮 ...
Pewnie wegiel i wycieczki samolotowe znacznie podwyższyły notowanie... No ale i tak, co do ogrzewania domu, to rzadko odkręcam kaloryfer (raz na miesiąc zimom)...

[edytowane 4/11/2010 przez Admin]

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
05/11/2010 10:23 pm  

2,7...
samoloty i węgiel zapewne podwyższyły aczkolwiek my w mieszkaniu kaloryferów nie odkręcamy.
samolotem faktycznie latam sporo, w tym roku 5 razy :crash:
symulacja wg mnie przeciętnej osoby jakiem znam- 4,6- jako mięsożer jeżdżący samochodem, komunikacją miejską, jedzacy sprowadzane/przetworzone produkty i używający papieru oraz energii bez ograniczeń i latający samolotami.


OdpowiedzCytat
klaudiia
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
12/11/2010 11:34 pm  

mi wyszło 2.4


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
13/11/2010 12:58 pm  

Mi wyszlo 1,5. Nie spodziewalam sie takiego dobrego wyniku 😀

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/11/2010 1:25 pm  

Tu na forum są niskie wyniki, bo jest wiele młodych osób, które nie mają samochodów i kasy też nie za wiele pewnie 😉 Ale to się pewnie zmieni z czasem.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
13/11/2010 1:32 pm  

Lily, to też niekoniecznie, moi rodzice nie mają samochodu, a do pracy chodzą pieszo ;] Więc można.


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
13/11/2010 2:56 pm  

To podziwiam Twoich rodziców, ja nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć choc jednego auta w najblizszej rodzinie(tzn. wsrod osob z ktorymi sie mieszka). Fakt, to nieekologiczne. Ostatnio autobusy sie tak reklamuja, przynajmniej w Poznaniu. Maja napisane na szybach, ze jazda busami jest eko, bo przewozi wiecej osob, a traci tyle samo paliwa. Ale jednak auto jest dużo wygodniejsze, bo mozna podjechac w konkretne miejsce, szybciej, bo nie staje na przystankach, bez przesiadek i zawsze jak sie coś stanie itp. to nie trzeba czekać na busa, tylko sie wsiada w auto i jedzie, dlatego ja w przyszlosci raczej nie wyobrazam sobie zyc bez auta. Przynajmniej, zeby moj facet mial prawajazdy 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/11/2010 4:22 pm  

Ja się wychowałam bez auta, mam 34 lata i w ogóle nie jest mi ono do szczęścia potrzebne. Ojciec sobie kupił parę lat temu, bo nie miał czym do pracy dojeżdżać.
Wystarczy się nie przyzwyczajać, ale mało kto ma okazję 😛
Pocahontas, auto też ma minusy. Duże koszty, niedobór parkingów, korki. Nieraz się cieszę, że ja sobie idę, a frajerzy stoją w autach 😛

[edytowane 13/11/2010 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
13/11/2010 4:30 pm  

Dokładnie. Dla mnie samochód to jest jakieś dobro drugorzędne. Może będę go kiedyś miała, może nie, jakoś szczególnie to tego nie dążę. Jeśli już to raczej w kategoriach, że może się kiedyś przydać do pomocy komuś, np. do zawiezienia go do lekarza. Bo do sklepu/pracy/szkoły mogę spokojnie iść albo pojechać mpkiem.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/11/2010 4:51 pm  

Ano, ja właśnie tylko raz odczułam brak, gdy rodzice byli w szpitalu. A sama, póki jestem zdrowa, nie potrzebuję go. Gdybym była chora czy bardzo stara, to i tak pewnie nie mogłabym prowadzić.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
13/11/2010 10:58 pm  

Czasem fura się przydaje, w nagłych wypadkach etc. Codzienne używanie "blachosmrodu" jest z każdym rokiem mniej opłacalne. To też zależy ile się jeździ. Polskie ceny paliwa - benzyny i diesla odstraszają. Gaz tańszy, ale instalacja też nie jest zbyt tania. Do szkoły najczęściej jeździłem autobusem, tramwajem rzadziej. Często na te środki komunikacji psioczyłem, ale jednak innego wyjścia nie miałem. Od dwóch lat mam prawko jazdy i tylko niecałe pół roku jeździłem. Nie uważam tego za wtopione pieniądze w błoto, bo nauczyłem się przepisów i nadal poradziłbym sobie z tym wszystkim. Już nie mam prawa do zniżki i unikam MPK jak mogę, bo słono się płaci. Jeżdżę wszędzie gdzie się da rowerem. Jak nie pojadę to pójdę piechotą i tyle. Bez samochodu da się żyć. Do sklepu po bułki można iść. Na większe zakupy autobusem albo rowerem co jakiś czas wpaść i zaopatrzyć się w niewielkich ilościach. To też ogranicza przed głupim wydawaniem kasy, bo nie wszystko da się zatargać jak w samochodzie ;). W najbliższej przyszłości nie przewiduje fury, bo mnie po prostu nie stać, a nie chce złomu kupować. Gdybym pracował na samochodzie to też dobrze, ale wolałbym nie mieć służbowego na użytek 24/7, bo to pewnie by mnie rozleniwiło ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca