Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

JESTEM WEGA  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/07/2012 1:31 am  

Hmm, 32, to nie rozumiem. Myślałam, że jesteś osobą bardzo młodą i stąd takie ... swobodne podejście i brak podstawowej wiedzy (nie na temat wegetarianizmu).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
09/07/2012 12:12 am  

http://www.meder.pl/product/621.html

sory,że podaję linka ale inaczej go nie mogę pokazać. Chyba to może być dobre dla wegatarian?

tego gówna używają kulturyści którzy chcą by ich organizm składał się z 2% tłuszczu (albo i mniej), 10% wody i 88% białka (albo i więcej)

Na jednym ze swoich filmików na YT używa tego Robert B. 😉

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
09/07/2012 1:33 pm  

Na jednym ze swoich filmików na YT używa tego Robert B.

[url] http://www.youtube.com/watch?v=9RVYS72Pjw8[/url]
Hardkorowy koksu jest miszczem. 🙂 Taki trochę komik.
Ale jakbym zjadł to co on tu przyrządza na śniadanie, to bym chyba umarł 😮

[edytowane 9/7/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
11/07/2012 2:14 am  

[url] http://www.youtube.com/watch?v=9RVYS72Pjw8[/url]
Hardkorowy koksu jest miszczem. 🙂 Taki trochę komik.
Ale jakbym zjadł to co on tu przyrządza na śniadanie, to bym chyba umarł 😮

[edytowane 9/7/2012 przez cienkun]

600 g bialka dziennie 😮
Ała.


OdpowiedzCytat
marian669
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 9
12/07/2012 1:14 am  

to przecież mógłby to białko pozyskiwać z soi np. Pewnie miałby lepsze przyrosty bo i białko lepsze 🙂

Piję sok z trawy już tydzień i powiem Wam, że to jest też chyba dobry temat, dobrze się po tym czuję 🙂

Maniek zwolennik soku z trawy własnej roboty z własnej wyciskarki HUROM


OdpowiedzCytat
Scarecrow
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
12/07/2012 3:38 am  

@marian669 Po tym co piszesz w swych postach wydaje mi sie, ze mogles troche zle trafic. Z taka miloscia do trawy raczej powinienes poszukac forum gramenian, bo wsrod wegetarian moze byc Ci ciezko odnalezc pelne zrozumienie dla Twej diety.

[edytowane 11/7/2012 od peTREK]

...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
12/07/2012 3:51 am  

gramenian

Co to takiego :question: :question: 😮 😮


OdpowiedzCytat
Scarecrow
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
12/07/2012 3:57 am  

"Gramen" to po lacinie trawa, gramenianie to ci co sie zywia trawa.

...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
12/07/2012 4:03 am  

Nie słyszałem o takich nigdy przedtem


OdpowiedzCytat
Scarecrow
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
12/07/2012 4:10 am  

Chyba nawet jakis polityk byl na tej diecie, bodajze Siwiec. Moglem jednak cos pokrecic z nazwa, bo ostatnio pamiec mnie troche zawodzi.

[edytowane 11/7/2012 od peTREK]

...


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
12/07/2012 2:04 pm  

Piję sok z trawy już tydzień i powiem Wam, że to jest też chyba dobry temat, dobrze się po tym czuję 🙂

Ale chodzi o trawę z pszenicy, prawda? Bo chyba nie zrywasz sobie trawy z podwórka? 😉


OdpowiedzCytat
marian669
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 9
12/07/2012 6:43 pm  

z jakiej pszenicy, normalna z łąki pod lasem, do Huroma i się pije, a co? Z grefrucikiem smakuje wybornie, a poza tym ma dużo witamin 🙂

Chyba jestem na forum wega, do krytyków, przecież inne rośliny jecie to co się tak rzucacie?? Kiełki można a trawy nie?

Maniek zwolennik soku z trawy własnej roboty z własnej wyciskarki HUROM


OdpowiedzCytat
Scarecrow
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
12/07/2012 8:15 pm  

Chyba jestem na forum wega, do krytyków, przecież inne rośliny jecie to co się tak rzucacie?? Kiełki można a trawy nie?

Spokojnie, nikt sie nie rzuca. Rzecz w tym, ze dla znakomitej wiekszosci ludzi trawa jest niestrawna, i jej jedzenie moze sie zle skonczyc, wiec nie powinno sie tego promowac na tym portalu. Skoro nalezysz do mniejszosci zdolnej jesc trawe, to powinienes poszukac raczej forum podobnych sobie, gdzie swobodnie bedziesz mogl na ten temat porozmawiac, bo tu zrozumienia tego z powyzszych powodow raczej nie znajdziesz. To tak jak z kibicami Lecha i Legii, niby razem kibicuja polskiej reprezentacji, ale jak przychodzi co do czego to ciezko im dogadac sie ze soba. Tak samo jak breatharianie by sie zapewne obrazili gdyby ich nazwac wegetarianami. Po prostu troche niefortunnie tu trafiles, bo weg*anizm nie polega na jedzeniu trawy.

[edytowane 12/7/2012 od peTREK]

...


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
12/07/2012 8:37 pm  

marian669, tylko zapytałam... nie wiem jak inni, ale z mojej strony nie było to "rzucanie się" 🙂

Nigdy nie słyszałam o jedzeniu zwykłej trawy, dlatego pytam. Mógłbyś podać skąd czerpiesz info o zdrowotnych jej właściwościach? Bo w linku, który wcześniej podałeś jest napisane o trawie pszenicznej.


OdpowiedzCytat
marian669
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 9
13/07/2012 12:08 am  

a np. tutaj: http://amigdalina.com.pl/?p=2352

śmiejecie się, a tak naprawdę trawa ma więcej witamin i zdrowotnych właściwości, niż te wynalazki co się nimi zajadacie...

To chybaWy jeszcze się musicie poduczyć 🙂 i spokornieć trochę bo aemii dostaniecie

mały fragment:
Najwcześniejsze badania z lat 30 XX wieku wykazały, że trawy stanowią pelnowartościowe pożywienie. Odkryto w nich wszystkie znane składniki odżywcze, ale także pewne typowe tylko dla traw składniki, które określono mianem ‘składniki soku z trawy’. Trawy zawierają setki witamin, minerałów, enzymów, aminikwasów, fitochemikaliów, antyoksydantów, immunomodulatorów, RNA komórkowych i DNA w skondensowanej postaci. Podobnie jak trawa, spirulina, chlorella, algi morskie czy nektar pszczeli to kilka spośród naturalnych produktów zawierających stężone składniki odżywcze.

Dlaczego trawa jest taka wspaniała?

Źdźbło trawy zawiera wszystkie elementy, z jakich zbudowany jest organzim, w tym również substancje odbudowujące i regenerujące, które pobudzają do wytworzenia energii w organiźmie i wydalania z niego kwasów będących produktami ubocznymi przemiany materii. Trawy to pełnowartościowe pożywienie, liście trawy dostarczają 25% protein, ponad 2 razy więcej niż jajka kurze. Według Charlesa Schnabla zaledwie 43 gramy dehydrowanej trawy o 40% zawartości białka jest w stanie dostarczyć 18600 jednostek witaminy A, 113 miligramów witaminy C oraz 5,7 gramów najlepszej jakości białka na świecie. Jest to więcej witaminy niż można pozyskać z 2395 gramów pożywiania stosowanego w optymalnej diecie ( Według Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa) i więcej witaminy C niż dostarczy nam 850 gramów warzyw i owoców.

Trawa to doskonałe zbilansowane źródło składników odżywczych. Zawiera dużo składników mineralnych jak między innymi wapń, magnez, potas, fosfor, manganian a także w ilościach śladowych selen czy cynk. Wszystkie te minerały są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, kostnego czy immunologicznego.

Trawa jest źródłem wszystkich witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego, kwasu pantotenowego, dużej ilości choliny a także stanowi cenne źródło witaminy B12, kluczowej w walce min. z anemią.

ŹRÓDŁO WITAMINY B12!!!!!!! a nie jaieś dziadowska suplementacja, tfu

[edytowane 12/7/2012 od marian669]

Maniek zwolennik soku z trawy własnej roboty z własnej wyciskarki HUROM


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca