Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jaką fundację/schronisko/dom dziecka/coś innego wsparlibyście finansowo gdybyście dostali jakąś sume  

  RSS

Zee99
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 19
20/07/2012 10:39 pm  

Mam dylemat. A mianowicie: co zrobic z 545 zł? Planuję kupic sobie coś za ok. 200 zł, a resztę przeznaczyc na jakiś cel charytatywny. Co byście wsparli finansowo na moim miejscu? Schronisko? Dom dziecka? UNICEF? Może macie inne pomysły?
Chyba nie było jeszcze takiego tematu, nie znalazłam niczego konkretnego na ten temat


OdpowiedzCytat
Mateusz91
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 136
20/07/2012 11:08 pm  

Moja odpowiedź będzie raczej nietypowa... 🙂

Jeśli miałbym wspierać finansowo to oczywiście na samym początku ludzi chorych, ale poza nimi osoby ubogie finansowo tak zwanej "niższej klasy", które nie mają szans przez swój zawodny rozum (nie raz ograniczony wychowaniem, życiem w patologii) zdobyć wykształcenia i lepszej pracy.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/07/2012 11:19 pm  

Na pewno nie ludzi. Zwierzęta - albo z miejscowego schroniska, albo z zaprzyjaźnionej kociarni. Albo pół na pół.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/07/2012 3:31 pm  

Jeśli miałbym wspierać finansowo to oczywiście na samym początku ludzi chorych, ale poza nimi osoby ubogie finansowo tak zwanej "niższej klasy", które nie mają szans przez swój zawodny rozum (nie raz ograniczony wychowaniem, życiem w patologii) zdobyć wykształcenia i lepszej pracy.

Chorzy tak. Domy dziecka: BARDZO TAK!
Patologia? Zależy jak i jaka. Najlepiej aby to były organizacje dające wędkę a nie rybę bo nie można patologii uczyć że jej się wszystko należy.

Zwierzęta. Schroniska i fundacje teraz są kompletnie przepełnione zwierzętami, przyda się im kupno karmy na 100%.
Zwierzęta inne niż psy i koty. Takimi zajmuje się np Viva!, TARA. Wsparłabym.
Ochrona przyrody. PTOP "Salamandra", OTOP, Towarzystwo przyrodnicze "bocian".

Na pewno nie wsparłabym: WWF, Greenpeace, PETA.


OdpowiedzCytat
Zee99
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 19
21/07/2012 3:58 pm  

Co złego jest w WWF, Greenpeace i PETA?


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/07/2012 5:46 pm  

WWF bo [url= http://biznes.onet.pl/kumpel-wielkich-koncernow,0,5167328,prasa-detal#.UAKVxbnaP48.facebook]Jest kumplem wielkich koncernów[/url]. Wiem tez swoje na temat tej organizacji od osób na prawdę zajmujących się ochroną przyrody.
O PETA był już [url= http://wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-5868-page-1.html]wątek[/url] na tym forum.
Co do geenpeace to psują wizerunek organizacji zajmujących się ochroną przyrody i środowiska, są strasznie medialni jednocześnie nie robią NIC oprócz szumu. Udały im się może z dwie, trzy akcje m.in. "oddajcie parki narodowi" ale to bardziej zasługa Adama Wajraka, bez niego greenpeace chyba nie miałby na swoim koncie nic. Uważam, że na temat ochrony przyrody i środowiska to oni nie wiedzą zbyt wiele, często nie potrafią rzetelnie uzasadnić swoje działania a w kampaniach można znaleźć rażące błędy.

[edytowane 21/7/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Zee99
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 19
01/08/2012 1:55 pm  

Oo, nie wiedziałam. Swoją drogą skąd wiemy, czy nasza kasa przeznaczona np. na schronisko nie idzie do kieszeni właścicieli azylu?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/08/2012 2:49 pm  

Oo, nie wiedziałam. Swoją drogą skąd wiemy, czy nasza kasa przeznaczona np. na schronisko nie idzie do kieszeni właścicieli azylu?

Możesz kupić karmę, chyba jej nie zjedzą.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
01/08/2012 10:46 pm  

Karmę, koce, budy można kupić 😛 Albo osobiście pomóc.


OdpowiedzCytat
Zee99
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 19
06/08/2012 12:18 am  

Fakt. Jednak pracowałam w schronisku przez chwilę i widziałam, że jedzenia dla tych zwierząt nie brakuje. Chyba dam na jakąś fundację ratującą konie od rzezi.


OdpowiedzCytat
  
Praca