Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

przeciwnicy wege  

Strona 6 / 8 Wstecz Następny
  RSS

matyldaaa
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 27
12/08/2006 5:14 pm  

Byłam na tej stronie i ubawiła mnie ona. Uważam że nie powinniśmy wdawać się w żadne dyskusje, gdyż one do niczego nie prowadzą. My mamy swoje wartości, a oni swoje i jak widzę nikt nikogo nie przekona. Żałuję tylko tego że twórcy strony tworząc ją nie popisali się zbytnią chęcią do pracy i nie potwierdzili swoich bardzo wątpliwych domysłów faktami.


OdpowiedzCytat
IZQ
 IZQ
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 48
14/08/2006 1:52 am  

hih a ja traktuje calą tę stronke jako zabawe, istna parodie z ktorej sie posmialam ale rownie szybko zamierzam zapomniec 😉 to prowokacja i tyle!!-widać udana,po tym ile postów powstało na ten temat... 😮
Ale przyznam zostaje refleksja:a moze roslinki czuja ból??czy tylko łatwiej idzie nam sie litowac nad czyms co sie rusza a nie tylko rośnie..??
A jak zabijamy muchy czy komary to juz zaden z nas nie ma wyrzutów-w końcu też zwierzęta??


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
07/09/2006 7:34 pm  

Nie przesadzajcie może, co? Naturalnie istnieją roślinożercy. Naturalnie istnieją mięsożercy. Zjadanie mięsa, zjadanie roślin, wszystko to jest naturalne - ale do pewnego stopnia. No bo przecież mięsrożercy nie zamykają sobie swoich ofiar i nie tuczą czym bądź, tylko wybierają osobniki najsłabsze, zabijają je szybko, nie bawią się w niepotrzebne zadawanie cierpień, nie zatruwają przy okazji środowiska. Myślę, że dopóki to wszystko byłoby blisko natury, byłoby w miarę w porządku. Ale nie jest.
A ty, Ergen, tracisz u mnie z każdym postem. Myślałam, że może jeszcze znajdzie się mięsożerca, z ktorym da się porozmawiać. Ale to nie ty.

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
20/11/2006 10:47 pm  

Mitatarianie mają niepojętą dla mnie ideologię i wytułamaczenie swojej diety. To dla mnie chore iż uważaja że wegetarianie morduja rośliny. Nie jedzą nic co z roślinami związane przez co rozumiem że jedzą SAME mięso bo chleba nie (bo maką robiona jest z pszenicy a pszenica to warzywo...) oleju nie...zupy nie ..no normalnie NIC ! samo mieso...czy ktos mi to może wytułmaczyc bo ja tego za cholere nie rozumiem!!!!!!!!!!!!!! 😮


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
21/11/2006 12:47 am  

Pszenica (i ine zboża) to trawa, nie warzywo.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
21/11/2006 11:20 am  

łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..... Wedłud mitatarian chleb robiony jest z trawy...buhahahah no tak. Trzeba przecież znaleźć sobie jakies wytłumacznie żeby tylko móc zjeść chleb.
Tylko wiesz...jest jeden mały problem bo ja na stronie mitatarian znalzałam dokładny wpis że oni nie jedzą nic pochodzenia ROŚLINNEGO! A trawa to roślina ;] 😮 :casstet:


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
21/11/2006 12:05 pm  

"Rurkoczułkowce żyją na dnie oceanów... w ekosystemach zlokalizowanych wokół tak zwanych kominów hydrotermalnnych... w tych ekosystemach producentami są bakterie chamoautotroficzne, a nie rośliny."-Śliwa tak napisała.
czy mi się wydaje, czy bakterie zaliczają się do roślin?

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
21/11/2006 1:03 pm  

Bakterie nie są zaliczne do roślin.To jedno komórkowe bądź kolonijne organizmy prokariotyczne które są zaliczone do królestwa Monera w systematyce pięciu królestw;)


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 114
30/11/2006 10:40 pm  

nie wiem co tu takiego smiesznego. no chyba ze chodzi ci o smianie sie z ich glupoty, jak przypuszczam xD ehh, ale jestem bystra 😀


OdpowiedzCytat
misia8
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
13/12/2006 4:42 pm  

rośliny nie mają układu nerwowego, nie czują!!!! ale zwierzęta już tak

misia


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
13/12/2006 4:59 pm  

Olaaa nie zgodzę się z Tobą. Oczywiście, że rośliny posiadają układ nerwowy.. Zobacz chociażby na liście drzew, mają takie malutkie żyłki prawda?! To są właśnie nerwy..


OdpowiedzCytat
misia8
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
13/12/2006 5:09 pm  

ale nie mają nerwów czuciowych. A żyłki na liściach to nie nerwy

misia


OdpowiedzCytat
misia8
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
13/12/2006 5:11 pm  

takm mi się przynajmniej wydaje ale mogę sie mylić.

misia


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
13/12/2006 6:03 pm  

To są tzw. nerwy lisciowe i służą one jako szkielet na którym rozpięty jest liść, zbudowane są z tkanek przewodzących i tkanki mechanicznej. Rozgałęzione nerwy zaopatrują liść w wode i odprowadzają z tkanek asymilacyjnych produkty fotosyntezy do łodygi. To że nazywa sie to nerwem nie znaczy że jest to układ nerwowy 😛 Zresztą wyobraźcie sobie cóż to była by za zbrodnia matki natury gdyby zaopatrzyła rośliny w typowe układy nerwowe. Każde złamanie gałązki, urwanie liścia np. przez wiatr skazywało by rośline na cierpienie:P nie ma takiej opcji 😎


OdpowiedzCytat
ergen
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
21/12/2006 6:24 pm  

witam!
aktualizacja na http://www.mitatarianizm.prv.pl!
zapraszam!
Wesolych Swiat i smacznego!


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 8 Wstecz Następny
  
Praca