Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Weganizm a agroturystyka  

  RSS

Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
25/03/2013 11:04 pm  

Mam do was pytanko. Czytałam, że weganie nie chodzą do cyrku, ogrodów zoologicznych, delfinarium, fokarium. A jak jest z agroturystyką (konie, krowy itp.)? Pytam bo chciałabym być kiedyś weganką, a korzystam z ośrodków agroturystycznych. Będę mogła? Bo jakoś smutno mi by było pożegnać to miejsce (do zoo nie chodzę, kiedyś jako dziecko owszem, ale już nie, a w cyrku to chyba tylko raz w życiu byłam mając z 3 latka).

[edytowane 27/3/2013 przez Vegmara]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/03/2013 11:50 pm  

Myślę, że decyzja należy do Ciebie i Twojego sumienia. Nie ma żadnego kodeksu wegan z nakazami i zakazami. Sądów i kar też żadnych nie ma 😛 Jeśli Twoim zdaniem zwierzęta w danym gospodarstwie są dobrze traktowane, to nie widzę przeszkód, by je odwiedzać.

Imo powinno się postępować tak, jak się czuje. Zmuszanie się do robienia czegoś nieprzyjemnego albo odmawianie sobie czegoś, co się lubi tylko w imię cudzej idei na dłuższą metę działa zniechęcająco i łatwo się wypalić.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
25/03/2013 11:55 pm  

xxl dziękuję bardzo za dopowiedź.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
26/03/2013 10:10 am  

Wydaje mi się, że pierwszym krokiem nie powinno być wbijanie się w sztywny gorset ideologii tylko zrozumienie o co w niej chodzi aby później ten gorset nie uwierał.


OdpowiedzCytat
Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
27/03/2013 9:05 pm  

Dlatego teraz poglębiam swoją wiedzę zanim na to przejdę. Tak samo było z wegetarianizmem. Poglębiłam wiedzę, zobaczyłam o co w tym chodzi i dopiero postanowiłam przejść.
Zastanawiałam się po prostu jak to jest z tą całą agroturystyką, bo przecież zwierzęta wykorzystuje się tam w pewnym stopniu do rozrywki, więc wolałam spytać.

[edytowane 27/3/2013 przez Vegmara]


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
29/03/2013 6:32 pm  

Moim zdaniem jeśli Twoje serce coś poczuje (np. to, że wykorzystywanie innych gatunków nie jest fair, bo z jakiej racji mamy to robić?), to wtedy samoistnie przychodzi szukanie informacji. Pytanie brzmi: dlaczego chcesz zrobić to, co właśnie zamierzasz zrobić? Jeśli to poczujesz, to nie ma bata, będziesz do tego dążyć i nic nie stanie na przeszkodzie. Poczuj, a zrozumiesz i reszta przyjdzie sama - tak w skrócie.
Mam pytanie: co skłoniło Cię do przejścia na niejedzenie innych istot? (tzw. wegetarianizm?)

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
klaidua
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 11
08/08/2013 7:17 pm  

Dlatego teraz poglębiam swoją wiedzę zanim na to przejdę. Tak samo było z wegetarianizmem. Poglębiłam wiedzę, zobaczyłam o co w tym chodzi i dopiero postanowiłam przejść.
Zastanawiałam się po prostu jak to jest z tą całą agroturystyką, bo przecież zwierzęta wykorzystuje się tam w pewnym stopniu do rozrywki, więc wolałam spytać.

[edytowane 27/3/2013 przez Vegmara]

A co rozumiesz przez "wykorzystywanie w pewnym stopniu do rozrywki"?????

Zapraszam na bloga wegetarianki dbającej o rozwój osobisty


OdpowiedzCytat
  
Praca