Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Papież Franciszek a zwierzęta  

Strona 3 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
10/04/2013 1:35 am  

Widać że każdy ma inne zdanie na ten temat, i to całkiem fajne, mi osobiście jest to zupełnie obojętne, są dla mnie ważniejsze rzeczy w życiu. Chodzi chyba tylko o to, że jeśli już mamy tego Franciszka to może z czasem zwróci uwagę wiernych na to, aby lepiej traktować zwierzaki i cały świat przyrody.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/04/2013 2:23 am  

Ale nie, co poniektórym to nie wystarczy. Dla nich, żeby zasłużyć na szacunek, powinien sprzedać Watykan i chodzić w worku po kartoflach i przepraszać wszystkich za to że żyje... :diablo:

[edytowane 9/4/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
10/04/2013 2:33 am  

Ale nie, co poniektórym to nie wystarczy. Dla nich, żeby zasłużyć na szacunek, powinien sprzedać Watykan i chodzić w worku po kartoflach i przepraszać wszystkich za to że żyje...

hehe 🙂


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
10/04/2013 2:47 am  

Nie oceniam papieża personalnie, bo go po prostu nie znam, ale co do Watykanu, jak i INSTYTUCJI kościoła, to powiem [b]cienkun[/b], że ogromnie naiwny jesteś 😮

No ale ja też do niedawna (jeszcze w tym roku) nie wierzyłam, że "Matka Teresa" uznawana przeze mnie za żywą święta, takie nieetyczne zachowania ma na sumieniu 🙁

jak o tym myślę, to się zastanawiam, ile prawdy jest w legendzie o świętym Franciszku ...

[edytowane 9/4/2013 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
10/04/2013 3:07 am  

jak o tym myślę, to się zastanawiam, ile prawdy jest w legendzie o świętym Franciszku ..

jak to w legendach, Aniu..
jeżeli takie coś jak ten cały mit powoduje, że tak diametralnie zmieniasz zdanie to nie masz się nad czym zastanawiać- odpowiedź masz prostą.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/04/2013 3:12 am  

Nie oceniam papieża personalnie, bo go po prostu nie znam, ale co do Watykanu, jak i INSTYTUCJI kościoła, to powiem [b]cienkun[/b], że ogromnie naiwny jesteś 😮

No ale ja też do niedawna (jeszcze w tym roku) nie wierzyłam, że "Matka Teresa" uznawana przeze mnie za żywą święta, takie nieetyczne zachowania ma na sumieniu 🙁

jak o tym myślę, to się zastanawiam, ile prawdy jest w legendzie o świętym Franciszku ...

[edytowane 9/4/2013 przez an]

A skąd wiesz co ona robiła i dlaczego? Znałaś ją osobiście??
Teraz jest wręcz moda na szkalowanie duchownych i świętych, więc rzekłbym że to Ty jesteś naiwna że wierzysz mediom...

[edytowane 9/4/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
10/04/2013 3:20 am  

A skąd wiesz co ona robiła? Znałaś ją osobiście??
Teraz jest wręcz poda na szkalowanie duchownych i świętych, więc rzekłbym że to Ty jesteś naiwna że wierzysz mediom... 😛

Tak, na pewno to ja jestem naiwna, ty na pewno masz podstawy do tego by być obrońcą tych "uciśnionych" (obywateli watykanu) :crash:

ania


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/04/2013 3:27 am  

Mam prawo, gdyż szkalowanie kogoś, a zwłaszcza osób uznawanych za autorytety moralne, bez mocnych podstaw, powinno być potępiane...


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
10/04/2013 3:39 am  

Teraz jest wręcz moda na szkalowanie..........

Cienkun, musisz zrozumieć, że niektórzy chcą.....hmm.. być wręcz modni :rotfl:

Przecież wszyscy tak teraz mówią..też chcę być "na czasie" 😉


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
10/04/2013 3:52 am  

No ale ja też do niedawna (jeszcze w tym roku) nie wierzyłam, że "Matka Teresa" uznawana przeze mnie za żywą święta, takie nieetyczne zachowania ma na sumieniu 🙁

jak o tym myślę, to się zastanawiam, ile prawdy jest w legendzie o świętym Franciszku ...

Nie ma ludzi świętych, to akurat jest propaganda 😉
KAŻDY ma coś na sumieniu, nie chodzi o to, żeby ślepo naśladować kogoś tylko dlatego, że kilku panów powiedziało: Tak powinniście żyć.
Chodzi raczej o to, żeby znaleźć to, co pozytywne w postępowaniu innych i docenić, że ktoś potrafił zrobić o wiele więcej niż tylko hańbienie ludzi na forach internetowych.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
10/04/2013 3:58 am  

Chwileczkę...
czy ja zostałam już zaliczona do tych, co szkalują i hańbia innych?

Czy może, to ja właśnie zostałam pomówiona? hm ...

Pierwszy raz w życiu ktoś (kto mnie do tego "doskonale zna") stwierdza, ze jestem modna 😛
Gratuluję obiektywizmu.

ania


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
10/04/2013 4:13 am  

Chwileczkę...
czy ja zostałam już zaliczona do tych, co szkalują i hańbia innych?

Czy może, to ja właśnie zostałam pomówiona? hm ...

Nie, chodziło mi o nas wszystkich. Głupie dyskusje na forach to jednak trochę mniej niż pomaganie innym. I wcale nie chodzi mi o Matkę Teresę czy inną/-ego "świętego", bo tych, którzy naprawdę robią coś pozytywnego w mediach się nie pokazuje.

Z "modą na szkalowanie świętych/Kościoła/itd." się nie zgodzę, to jest trochę taki wymysł księży. Mam wątpliwą przyjemność trafiać raz na jakiś czas na kazanie pewnego księdza, którego prześladowano strasznie w PRLu, a teraz to chyba łamią go kołem, a jego kościół spalają codziennie i wieszają wiernych z jego parafii 😉
Dobrze, że ktoś krytykuje Watykan; zresztą tak zawsze było, nie sądzę, żeby nastąpiła jakaś zmiana. Są okresy, w których media bardziej się na tym skupiają, ale bez przesady.

[edytowane 9/4/2013 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/04/2013 1:34 pm  

Nie zgodzę się, [b] RZ[/b]. Są ludzie święci, tylko, jak ktoś tam powiedział, mało jest oświeconych, a jeszcze mniej tych, którzy potrafią ich rozpoznać. Działania świętego niekiedy mogą się wydawać mało święte, wszak nie sposób przeniknąć umysłu i poznać motywów działania osoby która żyje ze zrozumieniem sensu wszystkiego.
Przepraszam za brak składni.


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 43
10/04/2013 7:02 pm  

To wszystko kwestia wiary. Jedni wierzą drudzy nie chcą. Bo puki nie mam namacalnych dowodów to mało kto uwierzy.


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
10/04/2013 8:54 pm  

To wszystko kwestia wiary

tak- nie odrzucam kultu świętych bo jestem katoliczką i nie uważam że to

propaganda

albo że jestem

naiwna

.


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 5 Wstecz Następny
  
Praca