Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Okiem miesozercy  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Gosc123
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 1
27/07/2013 2:11 pm  

Znalazlam to forum szukajac przepisow kulinarnych. Przy okazji zaciekawila mnie reszta watkow. Mam wrazaenie jakby walczyly ze soba 2 wrogie obozy : wegetarianie i miesozercy.
Jem mieso - tylko tyle ile potrzebuje, staram sie kupowac mniejsza ilosc ,zeby sie nie marnowalo. Uwazam ,ze kazdy ma prawo wyboru, ktory inni powinni uszanowac. Podobaja mi sie wegetarianskie przepisy i sa takie dni gdy przyrzadzam cos bez miesa. Czy mam wyrzuty sumienia z powodu jedzenia miesa? Kiedys mialam i probowalam przejsc na wege,
Ze wzgledow medycznych musialam wrocic do jedzenia miesa Moje zdrowie jest dla mnie wazne Postanowilam wiec wrocic do jedzenia miesa ,ale tylko takiej ilosci jakiej potrzebuje
Byla to swiadoma decyzja i czuje sie z tym dobrze. Szanuje wasz wybor. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w byciu wege:)


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/07/2013 3:44 pm  

Witaj,

Tu chyba nie ma "dwóch wrogich obozów", bo mięsożerców tu jak na lekarstwo.
Jeśli już, to walczą ze sobą (czasami) wegetarianie i weganie, ale i to ma miejsce raczej rzadko.

Ze wzgledow medycznych musialam wrocic do jedzenia miesa Moje zdrowie jest dla mnie wazne Postanowilam wiec wrocic do jedzenia miesa ,ale tylko takiej ilosci jakiej potrzebuje

Możesz to rozwinąć? Bardzo mnie ciekawi, jakie to były motywacje. Nie pytam oczywiście o szczegóły medyczne (chyba, że czujesz się na tyle anonimowo, że możesz o tym pisać), ale zastanawia mnie, co takiego jest w mięsie, czego mi brakuje 😛

[edytowane 27/7/2013 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/07/2013 6:05 pm  

No właśnie, walczą co najwyżej wegetarianie i wegania, przeciwnicy aborcji i ci, którzy ją dopuszczają itd. 😛
Mięsożercy dość szybko się wykruszają i dyskusja się kończy 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/07/2013 6:07 pm  

Uwazam ,ze kazdy ma prawo wyboru, ktory inni powinni uszanowac.

Każdy ma prawo wyboru i każdy ma prawo oceniać wybory. Jeżeli uważamy że coś jest złe, to czemu nie mielibyśmy o tym mówić?


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/07/2013 5:10 pm  

Może koleżanka rozgryzła na naszym forum ukrytą frakcję mięsożerną :rotfl:


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
29/07/2013 8:19 pm  

Wiesz, ja słyszałam o większej ilości przypadków, kiedy to właśnie ktoś musiał zrezygnować z produktów odzwierzęcych ze względów zdrowotnych...
Dołączam się do prośby o rozwinięcie tematu 🙂


OdpowiedzCytat
Arktos
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 129
31/07/2013 12:28 pm  

przeciwnicy aborcji i ci, którzy ją dopuszczają itd. 😛

Nie rozumiem takich kłótni. Ta konkretna akurat jest zbliżona do kłótni mięsożerca vs vege.
Popierasz zabijanie - nie masz nic przeciwko jedzeniu mięsa ani aborcji.
Jesteś przeciwny zabijaniu - nie jesz mięsa i jesteś przeciwny aborcji.
Tu nie ma nad czym debatować.
Mięsożerca może jedynie cenić ludzi nad innymi zwierzętami, przez co mimo jedzenia mięsa może być przeciwny aborcji.
Wegetarianin z kolei może cenić zwierzęta nad ludzi i popierać aborcję.
W takim wypadku to - niestety - ten drugi jest większym hipokrytą, bo wegetarianizm kojarzy się z obroną życia i nie powinniśmy tutaj segregować żadnych czujących istot.

[edytowane 31/7/2013 przez Arktos]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/07/2013 6:20 pm  

Popierasz zabijanie - nie masz nic przeciwko jedzeniu mięsa ani aborcji.
Jesteś przeciwny zabijaniu - nie jesz mięsa i jesteś przeciwny aborcji.

Żeby to było takie proste...
A w ogóle, to nie tykać tematu aborcji, bo znowu wybuchnie tu burza w szklance wody... 😀


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
31/07/2013 6:28 pm  

- ten drugi jest większym hipokrytą, bo wegetarianizm kojarzy się z obroną życia i nie powinniśmy tutaj segregować żadnych czujących istot.

właśnie przez takie "kojarzenia" i definiowanie co wegetarianin powinien a co nie powinien, gdy ktoś mnie wegetarianką nazwie to wzbraniam się straszliwie i prostuję, że ja po prostu nie jem mięsa 😛

Przez pewne nadaktywne agresywne wege jednostki(nikogo nie wskazuje, ogółem ujmuję) - bycie "wegetarianką" momentami postrzegam jako wstyd, dlatego unikam określania siebie w ten sposób.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
31/07/2013 6:55 pm  

Tak już offtopując, śmieszy mnie stwierdzenie, że wegetarianin/weganin jednocześnie z poglądami przyjmuje zdrowy tryb życia. Ja przechodząc na weganizm najpierw schudłam 3 kg a potem przytyłam 4 :). Często jadłam śmieciowe jedzenie, nie zawsze dbałam o odpowiednie porcje warzywek i pełnego ziarna.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
31/07/2013 8:24 pm  

O tak! Kocham ja smażeninę wszelaką, a i wszelakie żarcie śmieciowe jest mile widziane 😀

Człowiekiem jestem, rozkosz kubków smakowych nie jest mi obca :rotfl:

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
31/07/2013 10:56 pm  

Jestem hipokrytką. Spłonę w piekle pewnie.

Rozumiem, że oceniający mnie w ten sposób jest bez skazy i nigdy nie zabił nawet komara.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
01/08/2013 1:04 am  

O widzisz- a ja te czujące istoty tłukę namiętnie i jeszcze satysfakcje mam, że zatłukłam dziada Dopinguje się wtedy okrzykiem "150 komarów mniej!" . Z kleszczami podobnie 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
SKOLMAN_MWS
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
01/08/2013 1:25 am  

(...)

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w byciu wege:)

Wybacz Gosc123, ale to wygląda jak sarkazm. 😮

http://flyashighaseagles.blogspot.com/2010/01/najseksowniejsza-71-latka.html

http://www.youtube.com/user/skolman78 http://www.youtube.com/user/skolmanXL http://www.stagevu.com/user/skolman_mws


OdpowiedzCytat
Arktos
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 129
01/08/2013 5:39 pm  

Jestem hipokrytką. Spłonę w piekle pewnie.

W piekle nie spłoniesz, bo ono nie istnieje, spokojnie 🙂

Rozumiem, że oceniający mnie w ten sposób jest bez skazy i nigdy nie zabił nawet komara.

Zgadza się, świadomie nie zabijam "nawet komarów". Ale i tak zabijanie komarów uznaję za coś innego, to po prostu forma obrony i do wyrzeczenia się tego nikogo nie śmiałbym zmuszać. No ale jednak zabijanie niewinnych istot, dzieci to jednak jest nie w porządku 😉

Choć jeżeli jesteś wegetarianką z ideologii to to znaczy dla mnie dużo więcej niż poglądy na temat aborcji, po prostu może jesteś trochę nieświadoma w tej kwestii 😉 Tak czy siak nie chcę się kłócić z osobą, która jest "bratnią duszą" w tak istotnej dla mnie kwestii jak szacunek wobec życia zwierząt.

[edytowane 1/8/2013 przez Arktos]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca