Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dwulicowość fałszywych miłośników zwierząt  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/11/2014 10:50 pm  

Ale mimo wszystko jak nikt nic nie udostępnia, to nikt nic nie zobaczy.
Aaa, nie będę się odzywać, bo mnie to wszystko wkurza. Siedźmy lepiej nad składami batoników.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
17/12/2014 6:52 pm  

ja tutaj kidyś mocno się szrpałem z wege o noszenie skóry , to jest dopiero dwulicowość, jestem jeszcze w stnie zrozumieć pokarm , że ktoś tak musi bo inaczej nie poje, ale w czasch goretxeu i wszelakiej maści membran, eko- skór itp skóra dla wygody lub co gorsza pokazania się ( co wielu wege tutaj obecnych nie mogła się odzwyczaić ) to mega hipokryzja


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
17/12/2014 7:19 pm  

Sokole, pamiętajmy, że nie tylko z przyczyn etycznych ludzie zostają wege.
I pomimo tego, że jest coraz lepiej, to i tak dużo łatwiej znaleźć sensowne buty ze skóry, a już zwłaszcza, jak ktoś ma problemy ze stopami.
Ja tam noszę skóry tylko które już mam od wielu lat, albo jak od kogoś dostanę, znajdę etc., ale potrafię zrozumieć wegetarian, którzy kupują skórzane obuwie.
W Indiach, religijni wegetarianie, także nosili skórzane buty, tylko że (podobno), pozyskane ze skóry zwierząt które umarły w sposób naturalny. (?)

edit.
Moja interpunkcja poszła w las, ale nie chce mi się poprawiać. sorry.

[edytowane 17/12/2014 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
17/12/2014 10:12 pm  

Tak są membrany itp, ale najgorzej z butami 🙁

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
18/12/2014 1:32 pm  

no tutaj jednak mam odmienne zdanie , rozumiem że posiaa się już takie ubrania ( wyrzucanie bez sensu ) ale tyle jest brutalnych ubojów z powodu skóry że jedzenie mięsa powoduje u mnie mniejsze wyrzuty niz to ,mamy taka technologię iz mozemy wszystko juz zastąpić, na prawdę hasło : nie jem mięsa bo czuje empatię do zwierząt ale kupuję skórę na ubrania jest dla mnie szczytem hipokryzji, nie jestem wege z przyczyn religijnych , w ogóle nie łącze tej sprawy a nie stosuje skóry i nawet wykluczyłem kosmetyki a świetnie funkcjonuje i na niczum nie tracę ( a nawet wykazuje sie wiekszym zrozumieniem u mięsożerców z przyczyn choćby religijnych )

co do butów .........sam uprawiam mocno turystykę górska i mimo iz buty zwłaszcza na zimowe okresy to podstawa nie mam z tym problemów, owszem trzeba trochę poszukac ale coraz wiecej jest takich produktów i wcale nie trzeba szukac po necie it. co lepsze sklepy górskie posiadaja juz po kilka takich modeli i to z półki wysokiej, podobnie jak z butami np. do kosza , a więc problemu nie widzę


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
18/12/2014 2:58 pm  

Ja widzę - latami szukałam nieskórzanego obuwia letniego dla krzywej stópki, na bioprincie, biomechanicsach lub innych takich - Ni ma! 😉 Jak już to typowe klapki basenowe, ale to nie jest obuwie na całodzienne latanie.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
18/12/2014 3:51 pm  

od razu zaznaczam iż nie oceniam Ciebie jako osoby, tylko stawiam pytanie . Czy skoro jesteśmy głodni to sięgamy po obiad mięsny bo taki jest dostępny w każdym miejscu ? A przy ubranaich skórzanych mamy wymówke że nie ma czegoś? A może jak nie ma to nie ma i siła naszych przekonań polega na tym że się nie złamiemy


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
18/12/2014 7:12 pm  

Czyli... zimą pomykasz w klapkach basenowych Fatty 🙂
I sumienie czyste 🙂

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
18/12/2014 9:22 pm  

No trza sie hartować, no ni!? 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/12/2014 9:25 pm  

Czyli... zimą pomykasz w klapkach basenowych Fatty 🙂
I sumienie czyste 🙂

Ufff to najważniejsze 😎


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
19/12/2014 10:07 am  

Tak jest 8) Gruba skarpeciocha do japonek i jazda. A że rozmiar z tych znaczniejszych to pomykam nań przez śniegi jak na rakietach śnieżnych 😀

Do wszelkiego innego obuwia zamontuję wkładki ortopedyczne(chwała za ten wynalazek, tak mi podniosły jakość życia! ), za letnimi zdrowotnymi przekopałam internety i ni ma. Nie chcę aby ktoś to traktował jako usprawiedliwianie się, bo wyrzutów sumienia nie mam, gadki o przekonaniach to też nie do mnie. No duża dziewczynka jestem, wiem co robię. Po prostu ktos ze swojego punktu widzenia problemu nie widzi, ja z mojego widziałam 😉

Czy skoro jesteśmy głodni to sięgamy po obiad mięsny

jakby nastąpiły czasy głodowe(odpukać) to pewnie i za polowanie bym sie wzięła.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
19/12/2014 12:05 pm  

no ale rozmawiajmy poważnie , pisąłem wczesniej że nie ma problemu z butami na zimę, ani innymi , walka z głodem na śmierć oczywiście że zmusi nas do rozwiązań miesnych , przeciez nie to miałem w zamyśle, nie żyjemy w jaskiniach żeby skóra była konieczna , pewnie nie raz zdarzyło wam sie przytaczać wege argumenty mięsożercom o empatii dla zwierząt ipt. a dla noszenia skóry macie takie luźne podejście , nie ma co się zastawić , powieźcie wprost że lubicie skórzane rzeczy i koniec z mydleniem oczu


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
19/12/2014 12:07 pm  

jeżlei chodzi o wkładki ortopedyczne itp . czyli na prawdę bardzo nietypowe rzeczy w przemyśle to owszem nie ma tego sprawdzonego i może jest jak mówisz , rozumiem , teksty kieruję jednak do tych co walczą o prawa zwierząt siedzą na skórzanej kanapie i tp .


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
19/12/2014 8:34 pm  

pewnie nie raz zdarzyło wam sie przytaczać wege argumenty mięsożercom o empatii dla zwierząt

Nie.


OdpowiedzCytat
inkarnacja
początkujący
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 8
20/12/2014 2:04 pm  

Dość ciekawy i długi temat:) Nie trzeba być wegetarianinem ani weganinem a by być dobrym człowiekiem. Hipokrytą może być każdy, nawet ten, co mięsa nie je a nic nie robi dla zwierząt, tylko patrzy, żeby zdrowo i tanio zjeść ( są takie przypadki) a potem się chwali jak on to kocha zwierzaki i tyle dla nich robi, bo ich nie zjada.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca