Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ile zwierząt ocala 1 wegetarianin?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
11/11/2014 12:09 am  

Ale na Świecie nie jest jeden wegetarianin, więc Twój argument jest chybiony, nawet gdyby miał być prawdziwy. :red:


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
11/11/2014 12:22 am  

wielu wegetarian- mniejszy popyt na mięso- majpierw obniżka cen, potem zmniejszenie ilości hodowanych zwierząt. nie ocalimy, raczej zmniejszymy ilość cierpiących.

make love not war


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/11/2014 12:23 am  

Nie załapałeś cienkun co Erzet chcial przekazać.

Każdy z nas uważa, że jak nie je mięsa to uratuje ileśtam zwierząt.

ja już od jakiegoś czasu nie - argumenty ideologiczne mi wywietrzały, teraz jestem roślinożercą kierujac sie tylko argumentami zdrowotnymi i tum jak się czuję.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
11/11/2014 12:33 am  

Mi też już dawno przeszła podnieta i łudzenie się, że zmieniam świat, ale mimo wszystko nadal fundamentem mojego wegetarianizmu są względy etyczne. Z tym, że przestałam uważać, że robię coś dobrego - po prostu robię mniej złego. Niejedzenie mięsa jest stało się czymś zwykłym, oczywistym, biernym, tak jak to, że nie kradnę ani nie walę ludziom w pysk. Nie znaczy to jednak, że jestem jakaś szczególnie miłosierna. Aktywnie nic nie robię dla dobra zwierząt.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
11/11/2014 3:15 am  

Widziałam takie zdjęcie na stronie ViVy że człowiek w ciągu swojego życia zjada :
- 5 krów
-760 kurczaków
-1000 ryb
- 20 świń
- 46 indyków
Tylko nie wiem kto to obliczył. 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
11/11/2014 1:23 pm  

po prostu robię mniej złego

10/10


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
11/11/2014 2:27 pm  

Mi też już dawno przeszła podnieta i łudzenie się, że zmieniam świat, ale mimo wszystko nadal fundamentem mojego wegetarianizmu są względy etyczne. Z tym, że przestałam uważać, że robię coś dobrego - po prostu robię mniej złego. Niejedzenie mięsa jest stało się czymś zwykłym, oczywistym, biernym, tak jak to, że nie kradnę ani nie walę ludziom w pysk. Nie znaczy to jednak, że jestem jakaś szczególnie miłosierna. Aktywnie nic nie robię dla dobra zwierząt.

Dobrze gadasz.
Moj stosunek do zwierząt jest prosty- nie zabijam, jeżeli nie muszę. A obfitośc mamy taką, że doprawdy nie trzeba.

make love not war


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/11/2014 6:53 pm  

Może zamiast opcji ocalania, propagujmy opcję jedzenia czegoś innego niż mięso. Bo wielu ludzi uważa, że jak nie ma mięsa na obiad, to nie ma obiadu.
Zresztą, sztywność myślenia to jest zawsze niekorzystna rzecz.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
11/11/2014 9:57 pm  

Większość z Was pewnie wie, że otwarte klatki próbują wprowadzać wege opcje w wszystkich możliwych restauracjach a nawet stacjach benzynowych co nie spotkało się z zachwytem ze strony części weg(etari)an >>[i] a bo to niezdrowe, a po co, o mój boziu przeciez obok beda beda sie grzac zwykle parowki fujfuj[/i]<< I okazuje się, że w wielu sytuacjach największą przeszkodą są inni wege.
To tak odnośnie pokazywania, że jest alternatywa.

[edytowane 11/11/2014 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
12/11/2014 11:40 am  

Może zamiast opcji ocalania, propagujmy opcję jedzenia czegoś innego niż mięso. Bo wielu ludzi uważa, że jak nie ma mięsa na obiad, to nie ma obiadu.
Zresztą, sztywność myślenia to jest zawsze niekorzystna rzecz.

Dokładnie tak. A jak ktoś lubi i umie gotować to ludzie dziwią się że to się nadaje do jedzenia. ostatnio pierwszy raz zrobiłam wege smalec i najbardziej zajadał się nim ten najbardziej sceptyczny mięsożerca. Więc najlepiej po prostu karmić 🙂

make love not war


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca