Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Obłuda wegetarian. Tylko weganizm.  

Strona 22 / 34 Wstecz Następny
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/05/2008 8:44 pm  

Chyba się nie rozumiemy. To, że nazwa "weganizm" została stworzona przez Watsona w 1944r., nie oznacza, że nigdy przedtem nie było ludzi odżywiających się wyłącznie pokarmem roślinnym, nawet jeśli dieta ta nie miała jeszcze imienia. To, że Watson stworzył nazwę, nie czyni go pierwszym weganinem świata.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
22/05/2008 1:34 am  

Dopiero trafiłem na to forum i jedne z pierwszych tematów, jakie zacząłem czytać, to niestety ten. To takie polskie, kilkanaście stron bezsensownych kłótni. Nie przeczytałem całego tematu, bo po kilku stronach zaczęła we mnie wzbierać złość.
Chcę napisać tylko, że przez długi czas pomagałem konkretnie i zorganizowanie zwierzakom (teraz robię to na własną rękę). Oczywiście wiele razy słyszałem lub czytałem podobne kłótnie, kto jest lepszy, a kto najlepszy. To już się chyba nad Wisłą nie zmieni. Ale ja nie o tym.
Chodzi mi o to, że podczas pracy dla zwierząt pomagaliśmy sobie wszyscy razem: wegetarianie, weganie, frutarianie i ludzie jedzący mięso. Jedli mięso, jedzą może do dziś, ale ratowali, dosłownie ratowali zwierzaki. Miałem się na nich obrażać, powiedzieć im, że są gorsi, że nie zasługują na wspólną robotę? Dla mnie to idiotyzm. Każdy pomaga, jak może. Ważne, żeby potrafić docenić, nawet najmniejsze chęci czy wysiłek. Myślę, że to bardziej zjednuje i potrafi przekonać.

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
22/05/2008 5:24 pm  

Najlepiej żyć na swieżym powietrzu i jeść trawę z solą. Naturalnie, w stroju Adama/Ewy. 😉

=


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
22/05/2008 6:17 pm  

Naturalnie, w stroju Adama/Ewy. 😉

U nas klimat raczej na to nie pozwala 😉

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
SLIM38
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
03/08/2008 7:38 pm  

Mleko! Czyli weganie ścigają wegetarian!
To według mnie wygląda tak: uważam że zwierze zabite na łące czy w fabryce po tym jak już nie będzie się nadawała do dawania mleka dobrego jakościowo to nie jest wina wegetarian ani wegan !!!!!!! To chora decyzja mięsożerców!
Więc tak samo jest jeśli chodzi o złe warunki w jakich znajdują te krowy!

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/08/2008 7:47 pm  

dzięki Ci, Slimie, że otwierasz nam, wegetarianom i weganom, oczy na te niezwykłe mądrości, nie wiem, co by się z nami stało bez Ciebie, chyba wszyscy poleglibyśmy w walce na śmierc i życie 😉 tak, jestem ścigana przez wegan, chociaż nie piję mleka, ganiają mnie po ulicach, muszę się przed nimi ukrywac, moje życie jest naznaczone ucieczką przed prześladowaniami bezlitosnych wegan! 😉


OdpowiedzCytat
SLIM38
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
03/08/2008 7:52 pm  

"Mleko! Czyli weganie ścigają wegetarian!" To taka jakby przeiośnia, w końcu tak napisałem aby było torchę bardziej interesująco! Proszę więc o czytanie z uczuciem i zrozuminiem bo to też jest mądrośc!

😉

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]


OdpowiedzCytat
Dasha94
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
03/08/2008 9:14 pm  

wedlug mnie mleko to przezuta trawa a zwierzetom nie dzieje sie krzywda gdy oddaja mleko, a jak chcesz miec mocne kosci bez mleka? bez wapnia? ser tez jest z mleka,
ja od tygodnia przechodze na wege i nie jem miesa
ale wczoraj tata zmusil mnie to zjedzenia rosołu
niewiem czy dobrze robie odrazu przechodzac na wege
lecz bez mleka nie wyzyje bo pije je codziennie a jest zdrowe (podobno)
co prawda mam 14 lat ale ja sie jeszcze nieznam na tym ale jakbym miala byc na weganizmie to bym musiala wyrzucic wszystkie podstawowe pozywienie np. jajka mleko ser smietanki jugurty sklepowe, ciasta itd. ...
a moim rodzicom naszczescie narazie to nie przeszkadza tylko mam wątpliwosci co do taty
jak slysze wege to odrazu mam na misli ze przeszedl na to bo jest przeciw zabijaniu zwierzat i dla mnie do wystarcza na razie nie planuje na przyszlosc przejsc na weganizm
troche mnie zbulwersowal post JimStark'a ale pozdrawiam wszystkich wegetarianinów i weganów


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
03/08/2008 9:53 pm  

Troche dziwny temat! Nie wiedziałam, że wegetarianie ''walczą'' z weganami 😮


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/08/2008 10:03 pm  

ja też o tym nie wiedziałam, naprawdę zawsze spotykam się z przyjacielskim nastawieniem ze strony wegan, może czasem pozawalają sobie na jakieś żarty, ale to tylko żarty
droga Dasho, mylisz się twierdząc, że mleko jest jedynym źródłem wapnia. ja nie jem mleka i większości jego przetworów, gdybym wypiła szklankę mleka to pewnie musiałabym jechac do szpitala 😉
odbierając brutalnie krowie jej dziecko, faszerując ją antybiotykami i ogólnie traktując ją jak maszynkę do mleka, postępuje się źle, nie sądzisz?


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2008 10:18 pm  

Troche dziwny temat! Nie wiedziałam, że wegetarianie ''walczą'' z weganami 😮

Właśnie!!! Przecież cel jest jeden-dobro zwierząt. Każdy próbuje o nie walczyć w innym stopniu, ale to chyba jest, moim zdaniem, nasza osobista sprawa. Obrzucanie wegetarian błotem przez wegan jest po prostu śmieszne. I dziecinne 😉 Wydaje mi się, że też trochę na pokaz, aby zamanifestować swoją "wyższość". Możemy się z czymś nie zgadzać, czy uważać, że jest złe, ale nie MAMY PRAWA krytkować kogoś, że żyje inaczej niż my. Ważne jest, aby żyć zgodnie z własnym sumieniem. A prawda jest taka, że świata i tak nie zmienimy. Też wolałabym, żeby niejedzenie mięsa było w naszym społeczeństwie rzeczą naturalną, ale tak nie jest i NIGDY NIE BĘDZIE i nic na to nie poradzę.
Trzeba żyć tak jak podpowiada nam sumienie.

To chyba tyle chciałam napisać 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
SLIM38
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
03/08/2008 10:45 pm  

{{{{{{ja nie jem mleka i większości jego przetworów, gdybym wypiła szklankę mleka to pewnie musiałabym jechac do szpitala 😉 }}}}}}

Złe porównanie!!!!!!!! Nie trzeba wcale zabijac aby miec mleko!
A to że w więszkości twoje produkty które spożywasz nie zawieraja mleka to rozumiem że niekiedy je zawierają. Więc nie rozumiem dlaczego napisales że nie jesz mleka?????

[edytowane 3/8/2008 przez SLIM38]


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
04/08/2008 1:23 am  

Sllim spokojnie, nie musisz dawać tyle znaków zapytania i wykrzykników... 😮


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 4:59 pm  

ja też o tym nie wiedziałam, naprawdę zawsze spotykam się z przyjacielskim nastawieniem ze strony wegan, może czasem pozawalają sobie na jakieś żarty, ale to tylko żarty
droga Dasho, mylisz się twierdząc, że mleko jest jedynym źródłem wapnia. ja nie jem mleka i większości jego przetworów, gdybym wypiła szklankę mleka to pewnie musiałabym jechac do szpitala 😉
odbierając brutalnie krowie jej dziecko, faszerując ją antybiotykami i ogólnie traktując ją jak maszynkę do mleka, postępuje się źle, nie sądzisz?

A jakie są te inne źródła bo ja mało jem nabiału właśnie i chyba ma niedobór b12 podasz mi je? proszę

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2008 6:09 pm  

Złe porównanie!!!!!!!! Nie trzeba wcale zabijac aby miec mleko!
A to że w więszkości twoje produkty które spożywasz nie zawieraja mleka to rozumiem że niekiedy je zawierają. Więc nie rozumiem dlaczego napisales że nie jesz mleka?????

mam skazę białkową, mój organizm nie trawi mleka krowiego, mogłam spożywac kozie, ale umarła koza, która to mleko dawała, a nie chcemy zapładniac tej drugiej, która nam została, poza tym nie jest to miejsce ani czas, abym rozwodziła się nad swoją alergią
Patuś, wapń zawierają warzywa o ciemnozielonych liściach-rzepa, szpinak, mleko sojowe z dodanym wapniem, płatki śniadaniowe, soki owocowe wzbogacone w wapń 😀


OdpowiedzCytat
Strona 22 / 34 Wstecz Następny
  
Praca