Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Obłuda wegetarian. Tylko weganizm.  

Strona 23 / 34 Wstecz Następny
  RSS

Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
04/08/2008 6:21 pm  

Szpinak zawiera szczawiany, więc nie traktowałabym go jak źródła wapnia... Za to inne zielone warzywa, jak najbardziej. Ogólnie, jeśli jemy warzywnie, owocowo, razowo (lepiej kasze i eko płatki, niż mąka), strączkowo i orzechowo, oraz unikamy przetworzonych produktów, możemy się nie bać niedoborów 😎 Z cyklu 'bomb wapniowych', polecam [b]pełnoziarnisty [/b] sezam (tak jak ryż, jest ciemniejszy od zwykłego) i [b]niesiarkowane [/b] suszone morele, które są dodatkowo niebiańsko pyszne 😉

Produktom 'wzbogaconym' bym nie ufała, syntetyczne minerały i witaminy, organizm wchłania w nikłym stopniu.

A B12 najlepiej suplementować Vegevitem - cudo wegańskie, 100% natury 😎

A nabiał, wg najnowszych badań, zmniejsza ilość wapnia w kościach i sprzyja osteoporozie.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2008 6:24 pm  

dzięki kociaczku 😀
a vegevit biorę, trzymam go w lodówce 😀 no i czasem jeszcze taki rozpuszczalny wapń, ale nie wiem, czy on jest dobry, co mi o nim powiesz?


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
04/08/2008 6:39 pm  

czasem jeszcze taki rozpuszczalny wapń, ale nie wiem, czy on jest dobry, co mi o nim powiesz?

To samo, co o innych syntetycznych suplementach - bez sensu, tylko obciąża nerki. Ja Vegevit trzymam po prostu w szafce 😉 Lodówka tu niepotrzebna, chyba, ze robisz roztwór wg przepisu Jędrusia 😉 . Ja normalnie, raz dziennie, chrupię sobie tableteczkę 😎


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2008 6:47 pm  

dzięki, lekarz kazał mi pic taki wapń w tabletkach, ale teraz to ja już nie wiem 😉


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
04/08/2008 8:41 pm  

[b]fasolencja [/b] , a na jaką dolegliwość masz pić ten wapń? Może da się wymyślić alternatywę 😉 .


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2008 8:56 pm  

jak już pisałam mam skazę białkową 🙁 no i tak mi kiedyś powiedzial, że skoro nie mogę jeśc nabiału to nie mam skąd czerpac tego wapnia 😉

[edytowane 4/8/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
04/08/2008 9:32 pm  

[b]fasolencja [/b] , wywal w cholerę to wapno 😀 . Rozejrzyj się po forum, jest tu wielu wegan - nie jedzą nabiału, a jakoś wapnia nie suplementują 😉 . 'Problem' to ma ten lekarz - większość z nich nie może pojąć, że weganie istnieją & przeważnie są zdrowiutcy 😀

Dbaj o dietę, łykaj B12, niczego więcej Ci nie potrzeba 😉

Pozdrawiam :]

p.s: Nabiałem i lekarską chemią niejeden sobie zdrowie rozwalił, a zbilansowana dieta wegańska potrafi wyleczyć niejedno 😉 . Oczywiście, są sytuacje, gdy lekarze są niezbędni... Ale o profilaktyce oni wiedzą tyle, co nic ;P


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2008 9:41 pm  

dziękuję 😀 za cierpliwe wytłumaczenie i podzielenie sie swoją mądrością 😀


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2008 9:41 pm  

Mleko nie jest zdrowe. Wpiszcie w google "pij mleko będziesz kaleką" zresztą chyba nawet na tym forum był już poruszany ten temat.
Chcę do tego dodać, że ja od czasu do czasu pijam mleko. Taka niezdrowa przyjemność. 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
04/08/2008 10:50 pm  

a wapno jest przewaznie w produktach zielonych i roslinach straczkowych + sezam. Nie ma sie co amrtwic. Prawie wszystkie warzywa zawieraja po trochu sladowe ilosci danej witaiminy. A tak sie skalda ze weganie i wegetarianie jedza ich duzo wiec nie powinni martwic sie o niedobory skladnikowe. 😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
05/08/2008 2:01 am  

[quote: Kociaczek] Szpinak zawiera szczawiany, więc nie traktowałabym go jak źródła wapnia...

Na szczawiany w szpinaku i nasionach jest sposób, a mianowicie dodawanie kwasku cytrynowego lub soku z cytryny, zobacz wątek:
http://tiny.pl/2lrm

Oczywiście dodaje się bezpośrednio przed spożyciem, do smaku w naczyniu szklanym lub porcelanowy. Nie wolno tego robić w naczyniach metalowych, zwłaszcza aluminiowych.

To samo dotyczy fitynianów w niektórych nasionach, z resztą fityniany i szczawiany jakie są w nasionach podczas procesu kiełkowania ulegają degradacji

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
05/08/2008 3:23 am  

Sprzątajac po Ronim, który to okazał sie nikim innym jak wyrzuconym dziś z forum Slimem38, usunąłem chyba przez przypadek post Androsa (?). Wybacz, to nie było celowe.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 12:03 pm  

Dodawanie kwasku cytrynowego do potrwa nie jest szkodliwe Jędrusiu?
Bo moja babcia zawsze chowała prze de mną kwasek jak byłam młodsza teraz przestała jakoś ,ale zawsze powtarza ,że szkodliwy ,że zabija krwinki i znajduje się na liście ulepszaczy smaku prawda więc można go dodawać ,jest szkodliwy i jak często, jeśli już?
Czy tylko do kwaśnych warzyw czy do wszystkiego(jako że to źródło witaminy C) by ,lepiej przyswajać żelazo?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
05/08/2008 2:08 pm  

Cóż, ja nie stosuję kwasku i stosować nie zamierzam. Szpinak i rabarbar raczej nie są czymś, co gości w diecie na tyle często, by zdołało zaszkodzić 😉 A, żeby usunąć fityniany ze zbóż, wystarczy namoczyć je na noc i później odlać wodę, albo (szybszy sposób) doprowadzić je do wrzenia, odlać wodę i potem normalnie gotować. Szczególnie ważne jest to w przypadku owsa.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/08/2008 2:59 pm  

Zamiast kwasku można dodać soku z cytryny. A Jędruś zbóż nie gotuje 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 23 / 34 Wstecz Następny
  
Praca