Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witam wszystkich:)  

czarna_owca
początkujący

Witam. Mam na imię Paulina ( co za okropne imię...) , jestem 15-letnią mieszkanką Warszawy. Wasze forum odwiedzam od baaardzo dawna, mimo że dopiero teraz zdecydowałam się brać w nim czynny udział. Wegetarianką jestem od ok. 2 lat - nie znam dokładnej daty, gdyż na wegetarianizm przechodziłam stopniowo.Jak pewnie wielu z Was miałam na początku duże problemy z otoczeniem, szczególnie z rodziną. Kocham wszystkie zwierzęta, teraz nie wyobrażam sobie, bym mogła je jeść, czy w jakikolwiek inny sposob przyczyniać się do ich cierpienia. Półtora miesiąca temu zdecydowałam się na krok dalej - zostałam weganką. Cały czas wykręcam się przed ,,pysznymi'' jogurcikami, serkami, mlekiem itd. - do tej pory byłam laktowege; jeszcze się nikomu nie przyznałam. Bardzo lubię czytać posty na forum, niektore są naprawdę bardzo przydatne, można podzielić się doświadczeniami, dyskutować. Z natury jestem osobą dość wrażliwą, realistką. Lubię sport ( chodzę do klasy sportowej), sztukę, historię i biologię. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a jeśli macie jakieś pytania, to piszcie 🙄

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2007 1:01 am
Jędruś
stały bywalec

Witaj na forum, po zmniejszeniu obrazka można wreszcie coś wpisać .
Mam pytanko: dlaczego nosisz ksywkę forumową czarna owca

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 2:19 pm
czarna_owca
początkujący

Dzięki Jedrusiu :red: Cóż, z tą ksywką to długa historia... ogólnie w mojej rodzinie jestem postrzegana jako rozkapryszona, nienormalna dziewczyna( niestety nie mam w rodzinie nikogo wege), niektórzy nazywają mnie sekciarą itd. , porównują mnie do innych, nie rozumieją. Cały czas słyszę o sobie niepochlebne komentarze z ich strony, (ale- całe szczęście- nie dotyczą one szkoły).Nazywam siebie czarną owcą, bo źle czuję się w otoczeniu rodziny( przynajmniej przy wielu krewnych)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 4:04 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Witaj. Zazdroszczę, że tak młodo zaczęłaś, aj a Twoim wieku niestety nie byłam jeszcze taka mądra 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 4:43 pm
KajaŚwidnca
początkujący

Ja również Cię serdecznie witam, tym bardziej, że sama jestem tu nowa. Moja historia z wege zaczęła się w podobnym do Twojego wieku, a nawet może już w czasie płodowym, hehe, mama opowiadała mi że gdy była w ciąży, weszła do rzeźni i musiała stamtą wyjść gdyż zrobiło jej się niedobrze i słabo:) Śmiejemy się że już wtedy wiedziałam, że będę wege. Jako dziecko byłam zmuszana do jedzenia mięsa, bo rosnę itd ale pamiętam że potrafiłam przesiedzieć dwie godziny na wyszukiwaniu żyłek w mięsie, zawsze miałam wstręt. I tak stopniowo zaczęłam odchodzić od jedzenia go, aż pewnego dnia przestałam w ogóle. Od tamtej pory minęło jakieś 9 lat, jestem zdrowa i mam super wyniki:) Też w rodzinie nie mam nikogo wege, i do dzisiaj przy Wigilii czy innych świętach słysze teksty w rodzaju " no zjedz karpika, mięsko, schabik..." ale to już taka tradycja. Pozdrawiam Cię serdecznie i powiem Ci, że za parę lat Twoja wojna z rodziną o nie jedzenia mięsa minie - tak jak u mnie, i wszyscy się do tego przyzwyczają:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 6:27 pm
czarna_owca
początkujący

Dzięki za wsparcie :red: mniej więcej 2 lata temu miałam straszną wojnę, ale teraz jest już w miarę dobrze. Już mi tak nie dokuczają (a może już się przyzwyczaiłam?)...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 8:13 pm
Paulina_p
bywalec

Witam. Mam na imię Paulina ( co za okropne imię...) ,

witam witam
okropne imię fakt zagadzam się w 100% może dlatego że mam takie samo
Miłego pisania wśród "czarnych owiec"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 9:26 pm
KajaŚwidnca
początkujący

Dziękuję, za serdeczne przyjęcie mnie do Waszego grona:):):):)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2007 4:22 pm
Owo
 Owo
bywalec

Witam Paulinę i Kaję!
Dziarsko się trzymacie na wegetariańskiej ścieżce, oby tak dalej 😉 Miło że coraz młodsi zostają wege 🙂

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2007 1:39 pm
Pinka16
początkujący

Też mam na imię Paulina(co za okropne imię...) 😛 mam 16 lat:) wegetarianką zostałam w wieku jedenastu. Przyznaję, że miałam dużo łatwiej niż inni, bo moja mama też jest wege:) do jedzenia mięsa byłam zmuszana przez resztę rodzinki... i dalej jestem, ale nie dam się;) nie wezmę mięsa do ust. W szkole większość się ze mnie śmieje i uważa za wariatkę... Ale przyzwyczaiłam się już;) Ostatnio rozważam przejście na weganizm. Kiedyś próbowałam, ale nie udało się. Ale wierzę, że teraz będzie dobrze;) pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się

Pinka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/05/2007 2:05 pm
czarna_owca
początkujący

Witam Cię i pozdrawiam :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/05/2007 2:57 pm
natalienne
bywalec

czarna, tez mam 15, a wege stawałam sie mając 12 😀
Fajnie że jesteś weganką, też bardzo bym chciała. Kiedyś będę.
I też jestem z Warszawy. Bywasz na jakichś akcjach, demonstracjach? Jeśli tak, to możliwe ze się znamy, choćby z widzenia 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/05/2007 4:45 pm
braad
stały bywalec

wcale nie jest to brzydkie imie, powiedzialbym tyle, ze oryginalne i malo spotykane ... chociaz mialem okazje poznac Paule i kolega ma dziewczyne o takim imieniu, powiem wiecej to nawet ladne imie 🙂

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/05/2007 8:12 pm
Pinka16
początkujący

to miłe, że tak uważasz... 😉

Pinka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/05/2007 6:31 pm
  
Praca