Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Bydgoszcz wita 🙂  

Strona 1 / 2 Następny
bułek
forumowy expert

Witajcie,
Od jakiegoś czasu przeglądam tą stronkę, ale dopiero dzisiaj zdecydowałem się na zarejestrowanie i nie żałuje :).
Mam na imię Michał, mieszkam w Bydgoszczy, mam 22 lata, studiuje na UKW bardzo niepopularny kierunek - historię (obecnie 3 rok).
Bardzo lubię gotować - to stało się chyba wręcz moją pasją..."dzień bez gotowania to dzień stracony :)". Jestem otwarty na nowe smaki w kuchni, wiec z tego względu nie miałem oporów przed nowym pozywieniem.
Poza tym czytam książki - s-f, fantastyka, historyczne (czasem z musu - wymagania, a czasem z własnej chęci), słucham muzyki rockowej w mocniejszym wydaniu, podoba mi się połączenie ostrego nawalania po garach z melodyjną nutą, czasem zachaczę o polski dobry hip-hop (obecnie [b]rz[/b]adziej). Jestem szczęśliwym użytkownikiem Linkusa 😎

Do końca nie stałem się jeszcze wege[lakto-ovo] (buty z zamszu [sic]), ale nadrobię to.
Moim celem na przyszłość jest weganizm [w miarę szybko]. Wiem że to niełatwe zadanie, ale będę szczęśliwy jak to osiągnę.

Szybko przeszedłem na "wege", z dnia na dzień, praktycznie z godziny na godzinę. Coś mnie "tknęło" po obejrzeniu filmu Earthlings w internecie. Nie chciałem zostać obojętny wobec cierpienia zwierząt po tym co zobaczyłem i dlatego wybrałem inną drogę :).

Pozdrawiam

[edytowane 27/7/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 1:42 am
Deleted
forumowy expert

Niech pozdrowiony będzie sławetny Bromberg! 😉

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 1:50 am
anowi
forumowicz

witaj bułek
podziwiam Cię za gotowanie...ja jakoś nie mogę się za to zabrać choć chęci mam dużo 🙂
też myślę nad przejściem na weganizm - jestem już ponad 9 lat wegetarianką (też przeszłam z dnia na dzień) - i myślę że z tym portalem będzie o wiele łatwiej..naprawdę wiele ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć
pozdrawiam z Krakowa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 1:51 am
karolka_ma
forumowicz

Witaj Bułek.
Na weganizm zdecydowałam się miesiąc temu, po trzech latach lakto-owo-wegetarianizmu, najtrudniej było zrezygnować z miodku, ale teraz robię sama z mniszka-pycha:) a z jajek, mleka i sera nie było mi trudno zrezygnować.
A co do butów...to mam zielone welury z czasów gdy jadłam jeszcze... ale wciąż w nich chodzę, bo nawet jeśli bym przestała to już nic nie zmienię.

I życzę powodzenia na drodze do weganizmu:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 2:18 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Witaj Michał ! dobrze ,że do nas dołączyłeś.Pasja gotowania....u chłopaka to rzadkie, przynajmniej nie chodzisz głodny.

ale teraz robię sama z mniszka-pycha:)

Karolka czy możesz podać przepis na miód z mniszka ? Też planuję rezygnację z miodu. 🙂

[edytowane 13/5/2008 przez Ayna]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 7:58 pm
bułek
forumowy expert

Dzięki za słowa otuchy 😀
Do niedawna nie wiedziałem że miód można zrobić inaczej niż tradycyjnie . Mam zamiar zrobić go kiedyś tam, ale wcześniej raczej skusze się na mleko sojowe :). Na razie podam przepis znaleziony w necie:

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=2367

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 8:50 pm
rubia
forumowy expert

Witaj Bułek, cieszę się, że jesteś z nami 😀 A jeszcze bardziej się cieszę, że przybywa chłopaków wege na tym forum, więc może w życiu też (choć podobno wegetarianizm jest taki 'niemęski' 😀 😀 :D)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2008 11:26 pm
karolka_ma
forumowicz

"Karolka czy możesz podać przepis na miód z mniszka ? Też planuję rezygnację z miodu. "
Oto on:
200kwiatów mniszka lekarskiego(bez łodyg)
0,5kg cukru trzcinowego
sok z jednej cytryny

Przygotowanie:
Kwiatów mniszka nie myjemy, w celu usunięcia robaczków rozkładamy kwiaty na białym papierze na 15minut.
Zalewamy wodą i gotujemy ok. pół godziny, zestawiamy z ognia i zostawiamy na noc.
Następnego dnia przecedzamy i wyciskamy kwiaty. Dodajemy cukier, sok z jednej cytryny i gotujemy do uzyskania konsystencji syropu- nie może on być za rzadki, bo wtedy fermentuje ani za gęsty, bo wtedy krystalizuje.

Mama zrobiła z potrójnej porcji i wyszły 4 małe butelki z kubusia, a wczoraj nazbierałam kolejną porcję, zagotowałam i zaraz będę kończyć.

Życzę smacznego!

A miód można zrobić jeszcze z kwiatów dziewanny, tylko bez gotowania, jak znajdę przepis to też podam:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/05/2008 5:40 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Muszę wypróbować , serdecznie podziękowania za przepis. Jutro nazbieram. Niedaleko mam ogromne połacie łąk. Wezmę dzieciaki na spacer to mi pomogą . Mniszek już zaczął przekwitać , więc dłużej się zejdzie ze zbiorem. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/05/2008 10:53 pm
Lora
 Lora
początkujący

hej:) nie jestem z Bydgoszczy ale też studiuję na UKW.( Jutro jadę ostatni raz w tym roku akademickim do bdg.) może powiesz mi jak ty wytrzymujesz na tej uczelni?
(i też lubię rocka :))

[edytowane 25/7/2008 przez Lora]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2008 12:13 am
bułek
forumowy expert

hej:) może powiesz mi jak ty wytrzymujesz na tej uczelni?
(i też lubię rocka :))

Jakoś wytrzymuje, bo w sumie niewiele czasu zostało mi do końca studiów (2 lata). Przerywać nie ma sensu wiec jakoś idzie;). Fakt, studia są strasznie rozleniwiające (mój kierunek szczególnie, nie wiem jak inne) i nic się nie dzieje ;).

Co studiujesz?

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2008 1:36 pm
Lora
 Lora
początkujący

jesteś na dziennych?
ja na zaocznych.
studiuję resocjalizację.

pytając jak wytrzymujesz chodziło mi bardziej o całą organizację tej uczelni.....bo u nas z tym tragicznie....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2008 8:05 pm
bułek
forumowy expert

jesteś na dziennych?

Tak.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2008 11:59 pm
Lora
 Lora
początkujący

zazdroszczę 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/07/2008 12:23 am
rudatala
początkujący

witam witam xD i o zdrowię pytam 🙂 😀 z chęcią poznam kogoś z Bydgoszczy wege 🙂 niestety nie znam nikogo wege stąd 🙁

Ruda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/06/2009 5:11 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca