Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miło poznać  

big_red
forumowicz

Witam nazywam się Rafał i jestem wegetarianinem od 1,5 roku, w okresie przejściowym między dietą opartą w dużej części na mięsie, a wegetariańską spożywałem ryby, potem je również odrzuciłem.

Początkowo wybrałem taki styl odżywiania się ze względu na zdrowie, co wydaje mi się stosunkowo dziwne, gdyż z pewnością duża większość z obecnych tutaj miała na uwadze zwierzęta i ich dobro. Ja dopiero po około pół roku bycia wegetarianinem pomyślałem o tej diecie w ten sposób, zacząłem interesować się innymi istotami żywymi, czytałem na ten temat sporo artykułów i obejrzałem masę filmów dokumentalnych.

Wegetarianizm dał mi znacznie więcej niż tylko zdrowie, dzięki niemu zacząłem poznawać siebie, więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, dostrzegłem i zainteresowałem się efektem cieplarnianym, jak również innymi problemami przed którymi na dzień dzisiejszy stoi ludzkość, takimi jak wytwarzanie ekologicznej energii czy biopaliwa.

Obecnie jestem ateistą, chociaż jeśli miałbym określić która religia najbardziej do mnie pasuje to wymieniłbym w pierwszej kolejności buddyzm. Co ciekawe wcześniej przez około osiem lat byłem ministrantem w kościele katolickim. Przyznam szczerze, że o religii mogę dyskutować godzinami, ale tylko z ludźmi, którzy nie są bezkrytyczni w stosunku do swojej własnej wiary i potrafią przedstawiać swoje zdanie w kulturalny sposób.

Na dzień dzisiejszy staram się kontynuować samorealizowanie, uczę się programowania oraz języka rosyjskiego, a w wolnych chwilach biegam, gram w szachy oraz czytam różnego rodzaju czasopisma, począwszy od tych o tematyce politycznej po te naukowe.

Pozdrawiam,
big_red

[edytowane 20/8/2009 przez big_red]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2009 1:55 am
hipiska
weteran forum

Witaj 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2009 2:47 am
Sagamore
stały bywalec

witam kolejnego ateistę 😎

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2009 2:12 pm

Witam ^^
Ja w taki sam sposób przechodziłam na wege 🙂

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2009 1:04 am
Katinka
bywalec

Witam Cię serdecznie :red:

również jestem ateistką, interesuje się buddyzmem (kiedys troche bardziej) choc ja pojmuje go jedynie jako filozofie, etyke a nie religię.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2009 2:03 am
  
Praca