Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Hallo zusammen 😉  

Strona 1 / 2 Następny
303
 303
forumowicz

Cześć i czołgiem wszystkim wegetariańskim siostrom i braciom. Wegetarianinem zostałem 3 lata temu pod wpływem własnych przemyśleń. Jako że należałem i należę do tzw. przyjaciół wszelkich zwierząt i robaków, doszedłem do wniosku, że jestem strasznym hipokrytą, skoro się nimi zajadam. I tak to się zaczęło...

Jeśli chodzi o moje "osiągnięcia" co do ratowania zwierząt - w tym roku ocaliłem pisklę jerzyka znalezione na chodniku. Było u mnie 4 tygodnie i wyrosło na piękną ptaszynkę. Mini relacja wideo ukazujące rozwój Jerzego (prawda, że oryginalne imię wybrałem?):

2 dzień po znalezieniu (tutaj miał około 2 tygodni):

[url] http://www.youtube.com/watch?v=Ud7oLFtHQBo[/url]

Po tygodniu...

[url] http://www.youtube.com/watch?v=KaUon6Xg9MY[/url]

W naturalnej dla niego pozycji gdy nie lata (jerzyki nie lądują na ziemi - nie potrafią chodzić):

[url] http://www.youtube.com/watch?v=LtN6kXNhMl4[/url]

2 dni przed odlotem - ćwiczenia izometryczne skrzydeł, czyli ptasie pompki, co by sobie klatę wzmocnić:

[url] http://www.youtube.com/watch?v=FFinJl8BtbQ[/url]

Ostatnio postanowiłem trochę podziałać i zarazić naszą ulubioną "dietą" więcej ludzi w moim mieście, więc przygotowałem ulotkę z ekologicznym "suplementem" (ten pasek na dole). Będę wrzucał do skrzynek na listy (chyba mieszczę się w granicach prawa?). Miło by było gdybyście i Wy uczynili coś podobnego, pozwalam wam nawet zmienić tekst przy podwójnej gwiazdce wg. uznania 😉

Plik do pobrania [url= http://www.sendspace.com/file/ns0w4z]tutaj[/url]

[edytowane 11/11/2010 przez 303]

[edytowane 16/11/2010 przez 303]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2010 3:59 pm
lililea
bywalec

Witam 🙂

[edytowane 12/11/2010 przez lililea]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2010 2:01 pm
sublime86
bywalec

Cześć 303 🙂 Bardzo fajny pomysł z tą ulotką- dobrze dopracowana i w ogóle. A gdzie mieszkasz? Tzn. myślę że w większych miastach z powodzeniem można by spróbować takich akcji- w mniejszych miejscowościach (jak moja np.) raczej nie liczyłabym na zainteresowanie. pozdrawiam 😉

[edytowane 12/11/2010 przez sublime86]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2010 2:31 pm
303
 303
forumowicz

Jam Ci jest z Elbląga, zwanego też stolicą dresiarni. Dzięki za pozytywną opinię o ulotce 🙂 Postanowiłem ją jednak jeszcze bardziej dopracować - zmieniłem układ, żeby zmieścić więcej ważnych informacji (których kolejność też zmieniłem, bo nie oszukujmy się - ogromna większość ludzi myśli najpierw "ja najważniejszy i moje zdrowie" potem ew. inni ludzie a "biedne zwierzątka" czy planeta jako całość na szarym końcu), użyłem też nieco innej "sentencji" na koniec. Wersja 2.0 do zassania [url= http://www.sendspace.com/file/upaxsb]tutaj[/url]. Chętnie dowiem się, co o tym sądzicie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2010 4:02 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Cześć ! Cudownie mi się oglądało poczynania Jerzego, bo sama mam trochę doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Ostatnio był to kwiczoł. Zastanawiam się jak wyglądał ten kulminacyjny dzień gdy jerzyk odzyskał wolność... u mnie skubańce nie chciały odlatywać, wracały...musiałam ponawiać próby.
Bardzo wzruszające to były chwile.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/11/2010 1:55 am
303
 303
forumowicz

Kulminacyjny dzień był piękny - słoneczny i ciepły. Jerzy pofrunął za pierwszym razem i zaraz dołączył do kolegów. Puszczałem go z ręki na boisku, oczywiście bez podrzucania. Udało się za pierwszym podejściem. Jerzyki mają to do siebie, że nie przywiązują się do gniazda, dlatego z rozstaniem nie było problemu, a przynajmniej z jego strony... "kamerzysta" zawiódł, dlatego filmikiem niestety się nie pochwalę 😉 Wyglądało to bardzo podobnie, jak u [url= http://www.youtube.com/watch?v=WCX9gADoFp0]tych[/url] dobrych ludzi.

[edytowane 14/11/2010 przez 303]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/11/2010 6:21 pm
303
 303
forumowicz

Powracając jeszcze do wersji 2.0 ulotki - tam gdzie wspominam o ciekawostkach dotyczących świń, krów, kur itd. dodałem link do strony z kilkoma dowodami, bo może jakieś niedowiarki się popukają w czoło. Czyli wygląda to tak: (ciekawostka: świnie posiadają inteligencję 3 letniego dziecka, a więc większą niż psy; krowy, kury gęsi mają silnie rozwinięte zachowania społeczne, można ich także nauczyć reakcji na imię i nie tylko - zobacz: [b][url]www.tiny.pl/hw5rx[/url][/b])

[edytowane 15/11/2010 przez 303]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/11/2010 4:39 pm
303
 303
forumowicz

Ta krowa wygrała dla mnie wszystkie konkursy. Najprawdopodobniej nauczyła się tego zupełnie samodzielnie, tylko z obserwacji ludzi. To jak podnosi i celuje(!) rogiem...nie no, mistrzostwo.

Może nie tyle mi Jurka brakuje, co zastanawiam się czasami, czy udało mu się dolecieć do owych tajemniczych ciepłych krajów, zwanych też Afryką...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/11/2010 7:49 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Witaj 303, ja kiedyś miałam jedynie pod opieką nietoperza- karlika.

Tak w ogóle to wiem, że wszyscy robicie to w dobrej wierze ale czasem biorąc ptaka, który wypadł z gniazda do domu robi mu się największą krzywdę... Często jest tak, że obok są jego rodzice i go dokarmiają i jedyne co trzeba zrobić to przenieść go gdzieś w niewidoczne miejsce.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/11/2010 7:44 pm
303
 303
forumowicz

To czasami nie dotyczy jednak jerzyka. Rodzice nie są w stanie dokarmiać pisklęcia na ziemi, bo na niej nie lądują (nie są przystosowane do chodzenia i poderwania się z poziomej powierzchni), dlatego takie położenie dla (zwłaszcza młodego) jerzyka to pewna śmierć. Gniazda zakładają wysoko w budynkach, a tego malucha znalazłem na wąskim chodniku przy ulicy. Gdybym wtedy akurat nie patrzył pod nogi zostałaby z niego krwawa miazga... polecam poczytać o tych ciekawych ptakach - m.in. rekordziści w długości nieprzerwanego lotu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/11/2010 8:30 pm
Bellis_perennis
Famed Member

303 ja wiem to wszystko, przeczytaj mój podpis pod nickiem to może Ci coś powie 😉 Pisałam ogólnie w ramach informacji aby przypadkiem komuś w przyszłości zdarzyło się znaleźć ptaszka który pomocy nie potrzebuje.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/11/2010 9:23 pm
303
 303
forumowicz

Gdyby nie raczkująca bym się nie odzywał.

Żarcik 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/11/2010 9:37 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Od tygodnia opiekuję się jerzykiem.Przyniosły go do mnie dzieci z osiedla bo wiedzą że jestem w stanie się nim zająć.Jest młody , skrzydła wyglądają w porządku ale się trochę martwię bo nie przybiera na wadze, a wczorajszego dnia waga spadła.

[edytowane 20/6/2011 od Ayna]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/06/2011 1:29 am
tru
 tru
stały bywalec

Chciałbym zobaczyć minę Hitlera, jakbym mu powiedział, że jego największy bunkier w Poznaniu będzie służył Polakom za budkę dla jerzyków po tym jak pieczarkarnia nie wypaliła 😀

[edytowane 20/6/2011 przez tru]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/06/2011 2:34 am
BartexXx310
rozmówca

link nie dziala do pobierania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/06/2011 2:01 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca