Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Mateusz91, czyli   

Mateusz91
bywalec

Witam!

Jak można się domyśleć mam na imię Mateusz.

Mieszkam w południowo-wschodniej Polsce, konkretnie w województwie podkarpackim.
W związku z moimi etycznymi przemyśleniami jakiś czas temu (miesiąc?) postanowiłem zostać wegetarianinem.
Póki co stosuję laktoowowegetariański tryb życia, ale na przyszłe lata planuję przejście na dietę wegańską.
Na dzień dzisiejszy czysty weganizm z powodu braku "obcykania" alternatywnych źródeł białka jest dla mnie niezwykle trudno wykonalny. Soja, fasola, groch, który próbuję kupić w sklepie mają w sobie dodatki, które uniemożliwiają mi ich spożywanie.
Najczęściej są to orzechy arachidowe (nietolerancja pokarmowa), bądź glutaminian sodu (legalna trucizna).

Bez mięsa czuję się świetnie! 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2011 6:58 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Cześć 😉
Co tam ciekawego masz na avie?

Powodzenia na wegetariańskiej a w przyszłości na wegańskiej drodze 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2011 7:10 pm
eRZet
weteran forum

Witaj 🙂

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2011 7:16 pm
Mateusz91
bywalec

[b]Bellis_perennis[/b], avatar to jakieś nienznane mi mangowskie emo. 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2011 7:38 pm
krzysztof2
początkujący

Cześć [img] [/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/08/2011 1:27 pm
303
 303
forumowicz

Na dzień dzisiejszy czysty weganizm z powodu braku "obcykania" alternatywnych źródeł białka jest dla mnie niezwykle trudno wykonalny. Soja, fasola, groch, który próbuję kupić w sklepie mają w sobie dodatki, które uniemożliwiają mi ich spożywanie.
Najczęściej są to orzechy arachidowe (nietolerancja pokarmowa), bądź glutaminian sodu (legalna trucizna).

Cześć

Warto rozejrzeć się za jakimś targowiskiem, gdzie strączkowce sprzedawane są na wagę (brak "śladowych ilości"). Prócz tych, które wymieniłeś bardzo polecam ciecierzycę i soczewicę - jak dla mnie znacznie smaczniejsze od tych oklepanych. No i te falafle...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/08/2011 8:52 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Teraz jest sezon i można wcinać fasolkę szparagową. Polecam w sosie pomidorowym z bazylią i czosnkiem 😀 A tak to soczewica jest strączkiem szybkim do przygotowania i smacznym.

Swoją drogą Mateuszu to, że trzeba spożywać nie wiadomo ile białka to mit. Na prawdę trzeba się bardzo postarać aby mieć niedobór.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/08/2011 10:03 pm
eRZet
weteran forum

No właśnie. A ważniejsze niż samo białko jest zachowywanie proporcji między poszczególnymi aminokwasami.

Przy dużym wysiłku natomiast ważne są raczej węglowodany oraz uzupełnianie sodu, potasu itd.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/08/2011 10:19 pm
Intria
forumowicz

[b]Bellis_perennis[/b], avatar to jakieś nienznane mi mangowskie emo. 😛

--
i w tym momencie wszyscy mangowcy i animowcy na tym forum chcą Cię zgładzić 😀

Jesteś na forum dłużej niż ja, a weszłam na Twojego witacza, bo zaintrygowałeś mnie. ;]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2012 12:49 am
  
Praca