Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Giertych chce wyrzucić ewolucję ze szkół  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
Dżakonda
bywalec

Mówisz sama o tolerancji o pięknej dyskusji, a sama wciskasz mi emocje. Nie mam zamiaru ci się spowiadać, ale niestety nie możesz powiedzieć jaka jestem bo mnie po prostu nie znasz. A takie gdybanie jaka jestem możesz zostawić dla siebie, takie dodatki w dyskusji są niepotrzebne. Nie czuje się wyższa ani dumna, więc twoja subiektywna nadinterpretacja moich słów jest niekulturalna. Nie będe ci mówić, co znaczy ad persona - prosze nie idź na łatwizne, ja jak czegoś nie wiem to szukam odpowiedzi. Rozumiem można mieć daleko i głęboko poszerzanie swojej wiedzy, ale bez przesady to nic trudnego znaleść taką podstawę w internecie ( tak wiem , znowu coś wymyślisz, że jestem taka i owaka, bo nie podałam ci na tacy wiadomości. Trudno). Zamiast doszukiwać się jakiegoś drugiego dna, jakiś złośliwości w moich wypowiedziach, wystarczy skupić się na dyskusji. Wybacz, ale nie będe specjalnie pisać w ugłaskany spokój, bo ty tak chcesz. Ale przynajmniej daje ci motyw do tworzenia kolejnych dziwnych teorii na mój temat. 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 12:24 am

Zaczyna sie offtopic.
Masz poczucie wyższosci niestety . A mnie tylko o to chodzi. (czytając Twoje posty widzę starą siebie i mojego ojca)

ps.
I popatrz, Ty będziesz mogła rozmawiać ze mną normalnie a ja sie czuje zmiażdżona. Taki brak emocji to nie to o czym mnie przekonujesz. Nie wspomnialaś nic wprost o mojej pretensjonalności, ale dajesz mi to do zrozumienia. Nie wiem co Ci mam wobec tego odpowiedzieć. Acha, nie zachowalam się niekulturalnie- moze nieudolnie chcialam, żebyś inaczej mnei traktowala nie lubie takiej ostrosci naprawde/

[edytowane 20/10/2006 od ptakbezglowy]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 12:49 am
Dżakonda
bywalec

W tym momencie mnie obrażasz. Tak samo jakbym ja powiedziała po twoich postach, że jesteś taka, siaka i owaka. Najpierw wyjmij belke z własnego oka, a potem drzazgę z oka bliżniego. Myśl sobie o mnie co chcesz, ale zachowaj to dla siebie, ok? Nie lubie kiedy osóby na forum piszą o mnie kłamstwa, aby udowadniać swoje bzdurne teorie. Wróćmy do tematu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:07 am

Pisze wprost nie uzywam lekceważących slowek typu "Nie filozofkuj". Nie obrazam (błędne koło). Wróćmy, ale ja wobec tego życzę sobie dystansu (obustronnego).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:16 am
Dżakonda
bywalec

To nie ja zwracam na ciebie uwage, to nie ja zaczynam offtop, to nie ja chce być w centrum zainteresowania. Nie moja wina, że nie wiesz, że wyrażenie nie filozofkuj nie ma znaczenia prejoratywnego i jest powszechnie stosowane, bez podłoża negatywnego. Nie mogę odpowiadać, że twoja niewiedzę. Nie będe cię promować i mówić do ciebie per pani, bo nie widze takiej potrzeby.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:21 am
Hobbit
bywalec

Slyszalem o tych pomyslach Giertycha . to już taki poziom absurdu, że można się chyba tylko smiac, bo co pozostaje. Zeby bylo smieszniej to powiem, ze robi się u nas jak w Usa bo tam ruchy kreacjonistyczne są dość prężne i zdaje się że w szkolach w niektórych stanach toczą się dość ostre batalie czy uczyć o ewolucji czy nie. Ale myślalem, ze to specyfika amerykańskich ortodoksyjnych kościolów protestanckich czyli tamtejszej odmiany naszego "moheru". jak widać nie tylko...
Poza tym z tego co wiem, kościól katolicki już dość dawno uznal teorię ewolucji więc jezeli giertychy powolują sie na przekonania religijne to tym większa komedia

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:21 am
Dżakonda
bywalec

Hobbit - bład jak już wspominałam ruchy kreacjonistyczne w Usa są nieliczne. Przerzucili się na "inteligentny projekt. "

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:23 am
Hobbit
bywalec

Spoko, widocznie mam niezbyt świeże informacje. 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:30 am

Bo jemu najmniej myśli sie o kosciolku, on mysli o takich innych zajadlych kreacjonistach... ciekawy ma swoją drogą ten kaprys naprawdę. bawią mnie takie akcje.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:34 am
Dżakonda
bywalec

Większość głów polskiego kościoła jest kreacjonistami. By nim też np. Jan Paweł II. To wcale nie jest zjawisko marginalne w Kościele.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 1:54 am
Hobbit
bywalec

Pewnie tak, ale Oficjalnie Kościól nie odrzuca ewolucji. Co prawda oficjalnie jest tez przeciw karze śmierci, a naszym moherkom to nie przeszkadza - w sumie może ilepiej, że mają wlasne zdanie niż niż gdyby byli bezkrytyczni wobec doktryny (chociaz to ich zdanie neiraz przeraża..)(w tych wypadkach wolalbym jednak zeby trzymali sie doktryny

[edytowane 20/10/2006 od Hobbit]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 2:00 am
TAO
 TAO
bywalec

[b] Większość głów polskiego kościoła jest kreacjonistami. By nim też np. Jan Paweł II. To wcale nie jest zjawisko marginalne w Kościele. [/b]

A niby jak może być inaczej? 😮 😮 😮

Ponadto co do sytuacji w USA to wszelkie próby wprowadzenia kreacjonizmu do szkolnych programów nauczania biologii w szkołach publicznych są odrzucane ponieważ według Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych nauczanie w szkołach publicznych wierzeń religinych jako faktów jest niezgodne z pierwszą poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych (Epperson przeciwko Arkansas, 1968, 393 U.S. 97; Edwards kontra Aguillard, 1987).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 2:01 am
Hobbit
bywalec

przydalaby się i un s taka poprawka. Marzenia..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 2:06 am
Dżakonda
bywalec

Bo może być "inteligentny projekt", nazywanie ewolucji kreacjonizmem i multum innych rzeczy. Niestety u nas jest tak, że więszość księży to zatwardziali kreacjoniści 😡 ( sensu stricte)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 2:11 am

Kreacjonizm na biologii? Niełądnie coś takiewgo wymyślać. Wizerunek szkoły, która naucza niezbednego minimum moglby być zanadto sugestywny. Ja dziś kreacjonizm widzę w tabelce A to ciekawe (...^^) i na religii albo jezyku polskim/ Szkola niech będzie albo zupełnie oschła z tabelką, albo rozpuszczona i uniwersalna, wtedy spięć będzie najmniej.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 2:22 am
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca