Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

aborcja  

Strona 10 / 38 Wstecz Następny
MEDeah
bywalec

ja tylko dorzucę, że poza Postinorem jest jeszcze [b]Escapelle [/b] . ostatnio po raz pierwszy zastosowałam cos takiego. i tak jak bodajże postinora łyka się dwa razy-postinor duo, tak Escapelle raz. wywaliłam na cholerstwo 65 zł+ wizyta u prywatnego gina+ tabletki anty ( na przyszłość :)) ale warto warto warto po 1000kroć warto. nie nadaję ię na matkę a jesli nawet, to nie chcę mieć dziecka, przynajmniej teraz.

Maze, Ty mówisz ze 2 tys... ja bym tyle wtedy- kiedy usówałam- dała, jakbym miała tyle, dla komfortu- miałam niewiele pieniędzy, bardzo mało, dlatego też ani komfortu ani jakości-nic nie miałam.
myślałam sobie czasem, że dobzre by było, jakby postwała fundacja działająca na rzecz kobiet zamierzających usunąć i dla tych, które z jakiegos powodu po usunieciu potrzebowały pomocy. w tej chwili, taka kobieta nie ma znikąd pomocy, ani koćsciół, ani RP, ani społecznego przywolenia, bo ludzie jak gęsi powtarzają tylko i uważają za słuszne to, co tam gdzies na górze ktoś "ważny" coś powie .szczęście ma dziewczyna jak ma wspierającego chłopaka przy sobie, nie zawsze ma...

były przeprowadzane badania na temat opini publicznej co do aborcji...nie pamiętam przez kogo był on przeprowadzany- badanie jest opisane w książce Bogdana Wojcieszke "Psychologia społeczna". okazuje się, że kiedy aborcja była w polsce legalna, więcej ludzi było "za" aborcją, a odkąd rząd zabronił aborcji, więcej jest "przeciw"... dlaczego? czy to przez konformizm?

ps. aha, i jeszcze: 2 tys, to chyba już jak sie na skrobanke idzie. jak płud jest maleńki, to są inne środki na to.

MED is not so bad as they say]:>

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2007 1:14 pm
parasolka
rozmówca

A ja ci parasolka przypominam podstwy biologii: płód nie jest dzieckiem, a usunięcie płódu czy jakiegokolwiek innego kawałka mięsa (nowotwór, brodawka, chora nerka) z mojego ciała nie jest nei było i nie będzie morderstwem, i tyle. Do szkoły wróć!

Jak zwal tak zwal . Czy to jest plod, zarodek, czlowiek czy zlepek komorek nie ma dla mnie znzczenia . Kazdy wie o czym mowa, dla jednego to fasolka dla drugiego mala istotka ktora ma prawo do zycia. Aborcja to sprawa indywidualna, kwestia sumienia. Kiedys myslalam ze usuniecie ciazy nie byloby dla mnie problemem , teraz wiem ze nie zrobilabym tego. Wczoraj po przeczytaniu niektorych postow naprawde bylam zszokowana , moze dlatego ze kocham zycie w kazdej postaci. Czy to ludzki zarodek , czy mrowka , czy kwiatek na lace.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2007 1:54 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Parasolka to sobie nie usuwaj. Natomiast nie moze byc tak ze ktos mnie narzuca czy moge czy nie moge usunac.

Jak zwal tak zwal, pheh, jakby wszystko bylo jedno to by @#$%^ chleb smarował.

MEDeah, 2000 to ja mam po prostu na czarna godzine odłozone zeby sie nikogo jakby co nie prosic. Dodaj tez ze nie zawsze mozna to zrobic na miejscu- koszt transportu, koszt zawalenia pracy etc. Taki fundusz o jakim piszesz, jest bardzo potrzebny, ale nie bedzie legalny, bo u nas pomoc kobietom w niechcianej ciąży nie jest legalna, legalne jest tylko niszczenie im zycia. Co do opinii, ostatnie badania mowia ze wiekszosc jest za wolnym wyborrem kobiety, z reszta cala ta durna ustawa karzaca za aborcje zostala wprowadzona WBREW woli wiekszosci narodu. Z reszta podobnie jak teraz gertych robi sobie co chce, tez wiekszosc jest przeciw temu i co? i nic, dzieciom bedzie sie w szkole ciemnote wciskac, oczywiscie niehcianych ciąz bedzie dzieki giertychowi jeszcze wiecej.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2007 2:01 pm
elis99
bywalec

Maze-pogromczyni płodów hehe .. 🙂
hmm zakrztusiłam sie sucharem .. 😛

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2007 8:04 pm
Surri
bywalec

Zbyt ideologicznie się tu robi. Ludzie, chyba nie myślicie, że Maze uprawia beztrosko seks, a jeśli "zajdzie", to równie beztrosko usunie śmiecia? Wszyscy, którzy wypowiedzieli się w tym temacie ZA aborcją, uważają ją za absolutną ostateczność. Bo jest całe mnóstwo sposobów na niedopuszczenie do aborcji. Były tu wymieniane i bardzo pozytywnie komentowane. Odsyłam do wcześniejszych etapów dyskusji.

]No właśnie, piszemy o aborcji, jako o ostateczności,
a przede wszystkim edukacja i antykoncepcja- to też już gdzieś było napisane
piszemy o usówaniu płodów- nie dzieci!!

A poza tym czy jesli aborcja zostanie zsakazana, to zniknie?? Hahaha.

I jeszcze jedno, to że ktoś nie jest przeciw nie znaczy że sqam by sie zdecydował na taki zabieg.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/06/2007 6:46 pm
braad
stały bywalec

Co do mojego sexu kamma to jest beztroski bo sie umiem zabezpieczyc

zgodnie z promocja przez zielonych hedonistycznego trybu zycia ... co ma byc jednoczesnie zgoda na eliminacje ze spoleczenstwa osobnikow, ktore nie sa porzadane

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/06/2007 10:15 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

pheheh dobre, tak, dokładnie dlatego uprawiam beztroski sex bo zieloni mi tak kazali:) uwielbiam taka logikę:D i ta promocja hedonizmu...no tak, bo zycie musi byc cierpieniem, za przyjemnośc trzeba zapłacic....trąci średniowieczem:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2007 9:15 pm
kamma
stały bywalec

Co do mojego sexu kamma to jest beztroski bo sie umiem zabezpieczyc

Czy w takim razie, parafrazując Twoje słowa, mogę powiedzieć, że TROSZCZYSZ SIĘ o zabezpieczenie przed niepożądaną ciążą? To tak dla pełnej jasności, bo nie znoszę dyskutowania z osobami, które, czepiając się słówek, próbują zrobić z (no właśnie, z kogo?) idiotę. Szczerze wierzę, że nie uważasz aborcji za środek zapobiegający macierzyństwu równie dobry jak pigułki. Szczerze wierzę, że uznajesz aborcję za ostateczność, bo dbasz o to, żebyś nie musiała jej dokonywać. Ale Ty nie możesz komuś przyznać racji, o nie! Nawet komuś, kto respektuje Twoje stanowisko i stara się rozjaśnić jego sens innym uczestnikom dysputy.
Pozdro!

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2007 1:56 am
Maze
 Maze
stały bywalec

Nie uważam aborcji za ostateczność, bo to jakby powiedziec że uważam wizyte u jakiegokolwiek specjalisty za ostateczność. Oczywicie troszcze sie zeby nie byla potrzebna ale jesli jest- nie mam zadnych obiekcji zeby isc do lekarza. Tak samo rozwiazuje sie problem niechcianej ciązy- wizyta u specjalisty. Wlasnie o to chodzi, ze nie uwazam tego za cos strasznego, ostatecznego etc. To tylko nagonka płodolubów robi z tego większe halo niz to jest w rzeczywistosci.
Miło mi że starasz sie rozjasnic innym co myslę etc, doceniam naprawdę; ale z tego co widze to chcesz za wszelka cene, zeby moje motyey takiego a nie innego stosunku do aborcji byly podobne Twoim- a nie do końca są. POza tym, szczerze mówiąc, nie lubie po prostu kiedy obca osoba gdyba sobie jaki sex uprawiam- dlatego mi sie Twoja wypowiedź nie spodobala.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2007 2:08 am
kamma
stały bywalec

Fajnie. Wiesz, nie obchodzi mnie Twój seks. Chodzi mi raczej o to, że w Twoich wypowiedziach jest dużo racji i szkoda mi, że z pewnych powodów są one arbitralnie odbierane negatywnie.
To jeszcze tylko z czystej ciekawości zapytam, kim są płodoluby? Bo nazwa ta wydaje się być nacechowana pejoratywnie, a mnie przychodzą na myśl dwie możliwości. Czy fakt, że lubiłam znajdujący się we mnie płód, zalicza mnie do płodolubów?

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2007 4:23 am
Maze
 Maze
stały bywalec

Płodoluby to fantyczni obrońcy płodów, tacy co stawiaja je wyżej niz noszącą taki płód w sobie kobiete.
To że lubiłas swój płód Cie w ich rzędzie nie stawia.
Generalnie róznica jak między katolikiem a katolem, bo co robisz ze swoim płodem i jakie uczucia do niego zywisz to Twoja sprawa. Płodoluby tego nie rozumieją. A kobiety_które_lubiły_swój płód_a_nawet_nazywały_go_dzieckiem bywa ze rozumieją, nie jestes na szczęście jedyna tak osobą (chociaz każda z nich czyni swiat lepszym więc cieszy mnie Twoja postawa), mam dzieciate koleżanki których jakoś urodzenie dziecka w płodolubki nie zmieniło- bo rozumieja że ktos może wybrac inaczej niz one.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2007 10:46 am
kamma
stały bywalec

Tak też myślałam.

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2007 1:46 pm

sumienie swoja drogą.
jakakolwiek metoda aborcji nie byłaby legalna należy zachęcać kobiety do brania odpowiedzialności za 'to życie'- ktorego wartosc zależy tylko od widzimisię.

bo oprócz butnych lub obojętnych istnieją też ci którzy stoja przed ciężkim wyborem... i być moze potrzebują wsparcia, zachęty, czegos co doda im sił.

acha- Braad napisał dobrze. istnieje ciężka sytuacja społeczna, załamanie nerwowe (jak rownież obojętnosc i megalomania)- ale czy tak trudno przynać sie na czym stoimy? zabójstwo to zabójstwo. nawet jeśli płód ma wartosć muchy lub pasożyta. czyzby istota aborcji przerastala niektorych ze aby ją poprzec nalezy zrobić jakis nielogiczny wyjatek?

uważam że należy dać wolność sumienia, jednak pozostawienie tego bez żadnego słowa byłoby staniem w miejscu albo regresem... żeby trwał postęp i rozwój łączyć sie muszą ze sobą pozornie skrajne idee.
więc. masz wolne sumienie- zrób z niego użytek.

ps. ale najlepiej zrób a nie wysyłaj na spacer.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/06/2007 7:50 pm
anawwa21
początkujący

Ci ktorzy zabraniaja mi aborcji, nie dadza mi pieniedzy na wychowanie dziecka, na jedzenie dla mnie i mieszkanie w czasie ciazy. Niestety jestem teraz w ciazy. Z moim ex mielismy brac slub, a kiedy dowiedzial sie, ze jestem w ciazy, to zmienil sie o 180 stopni, wiec go zostawilam. Jestem sama, w obcym kraju. Cale szczescie aborcja jest tutaj legalna.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2007 11:42 pm
Sima
 Sima
stały bywalec

Pomyśl tylko przez chwile jakim szcześciem moze byc kiedys dla Ciebie ten dzieciak.Osobiscie na razie nie mam potomstwa,a kiedy sie zdecyduje moze juz byc za poźno,wiec moge tego zalowac.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/09/2007 3:24 am
Strona 10 / 38 Wstecz Następny
  
Praca