Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

aborcja  

Strona 37 / 38 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

Tak, tak bo każdy przeciwnik aborcji ma 'musk' sprany przez KK, przyjmuje jego zdanie bez przemyślenia. Błagam.... 😮
Masz takie zdanie o każdym kto się z Tobą nie zgadza?
Takie czyli negatywne.

[edytowane 1/1/2013 przez Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2013 1:24 pm
cienkun
rada starszych

No to ja chyba zostane ksiencem 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2013 1:52 pm
VikVeg
bywalec

Tak, tak bo każdy przeciwnik aborcji ma 'musk' sprany przez KK, przyjmuje jego zdanie bez przemyślenia. Błagam.... 😮
Masz takie zdanie o każdym kto się z Tobą nie zgadza?
Takie czyli negatywne.

[edytowane 1/1/2013 przez Bellis_perennis]

Nie odwracaj kota ogonem, to nie jest jakis sielski obrazek ;)...

Slowa, slowa, slowa...
Nie chcialem pojechac personalnie po nikim, chcialem tylko uzmyslowic jak dziala indoktrynacja.

Polska nie jest krajem tolerancji i ty dobrze o tym wiesz. Dlaczego jest tylu przeciwnikow aborcji w PL?
Czyzby wlasnie w Krakozji oni sie najczesciej rodzili? 😉
---
Cienkun zostan ksieciem! 😉 Chyba lepsza fucha i... ksiezniczke sie ma 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/01/2013 11:55 am
Bellis_perennis
Famed Member

E tam, wpływ może jest i duży ale na pewno nie decydujący. Pomyśl sobie ile osób czeka z seksem do ślubu 😉 prawie nikt.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2013 5:11 pm
VikVeg
bywalec

E tam, wpływ może jest i duży ale na pewno nie decydujący. Pomyśl sobie ile osób czeka z seksem do ślubu 😉 prawie nikt.

Yhy, wiem cos o tym 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2013 11:45 pm
misza
forumowicz

Ja również zgadzam się że tak jest ok. Jednak coraz bardzie zaczynam myśleć o tych nie chcianych ciążach i bólu małych dzieci które przeżywają przez własnych rodziców , którzy wyżywają się na nich. Może było by lepiej by osoby które nie chcą mieć dzieci miały taką możliwość z drugiej strony to mogło by zabrnąć za daleko i mieć poważne konsekwencje. Istnieją zabezpieczenia a i tak czasami mam wrażenie że ludzie są zacofani i później są skutki tragedii.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2013 1:48 pm
Szczurunia
bywalec

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14218314,Kolejna_wojna_o_aborcje__Radykalny_projekt_ustawy.html#TRNajCzytSST

Wiem, że źródło kiepskie, ale lepszego nie znalazłam.
I w tym przypadku można śmiało mówić o zbytnim wtrącaniu nosa katolików w nieswoje sprawy. Dlaczego? Po pierwsze projekt ustawy wyszedł ze środowisk katolickich (fronda.pl, Terlikowski i reszta fanatyków), po drugie wpieprza się w życie niekatolików (zakładam, że żadna katoliczka w żadnym przypadku aborcji i tak by nie zrobiła).
Dlaczego ludzie innych religii albo niewierzący mają podporządkowywać prawo świeckie prawu kościelnemu?
Pomysły środowisk fanatycznych (a fanatyzmem jest uznawanie swoich racji za jedyne słuszne) powinny być duszone w zarodku, trzeba jasno wyrazić sprzeciw przeciwko praktykom narzucania swojego poglądu innym.
Nikt nie broni katolikom żyć wedle ich zasad. Niech katolicy nie bronią mi żyć według moich zasad.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2013 12:09 am
n.i.x
stały bywalec

hej!! :D, dawno tu nie zaglądałam . W miedzy czasie poznałam kilka nowych historii kobiet ktore urodziły, nie żałują i kochają dziecko z gwałtu... i jeszcze bardziej jestem przekonana ze nie usunęłabym dziecka z gwałtu bo bylo by dla mnie ratunkiem i przysłowiowym szczęściem w nieszczęściu. Oczywiście mój wpis ma na celu tylko i wyłącznie pokazanie ze można pokochać takie dziecko i nie mam zamiaru sie tu z nikim wykłócać 🙂 zycze miłego dzionka.

na to wpadlam wczoraj:

http://www.bognabialecka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=24%3Aaborcja-dla

"[...] Dr David Reardon, dyrektor Elliot Institute, badacz skutków aborcji i współautor wydanej w 2000 roku książki pt. "Victims and Victors", zawierającej świadectwa 192 kobiet, które poczęły w wyniku gwałtu, tak przedstawia wyniki swoich badań: "Typowo większość ludzi akceptuje założenie, że ofiary napaści seksualnej nie tylko chcą aborcji, lecz że odniosą z niej korzyści. Zakładają, że aborcja pomoże ofiarom przejść do porządku dziennego nad napaścią, szybciej odzyskać zdrowie i uniknąć problemów związanych z wychowywaniem niechcianego potomka, przedstawianego nie jako "dziecko kobiety", lecz "dziecko gwałciciela"".

Z badań, które jako jedyne opisują rzeczywiste doświadczenia i wybory ofiar gwałtu, wypływają zaskakujące wprost wnioski. 70 proc. ofiar gwałtu wybiera urodzenie dziecka zamiast aborcji (nawet gdy jest ona legalnie dostępna). Urodzenie dziecka postrzegają jako przełamanie cyklu agresji, swoiste doświadczenie uzdrowienia z traumy gwałtu. Żadna z kobiet, które zdecydowały się na urodzenie dziecka poczętego w wyniku gwałtu, nie żałowała tej decyzji. Dla porównania 78 proc. kobiet, które dokonały aborcji uważa, że było to najgorsze z możliwych rozwiązań. Wiele z nich zdecydowało się na ten krok, ponieważ były naznaczone przez otoczenie jako "noszące dziecko gwałciciela". W rzeczywistości to co nazywano "zabiegiem", tylko pogłębiło ich cierpienie; co więcej, "usunięcie ciąży" odbierały jako powtórny gwałt.[...]"

i jeszcze jeden cytacik z tego :

"Ja, która przeżyłam gwałt i wychowuję dziecko poczęte w wyniku gwałtu, czuję się osobiście atakowana i obrażana za każdym razem gdy słyszę, że aborcja powinna być legalna ze względu na przypadki gwałtu i kazirodztwa. Czuję, że jesteśmy wykorzystywane w ofensywie proaborcyjnej, choć nikt nawet nie poprosił nas o opowiedzenie swojej części historii" (Kathleen DeZeeuw, ofiara gwałtu, matka).

i tak, przyznaje , to jest z katolickiej gazety bo jestem katolem i dobrze mi z tym , dobranoc 😛

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/09/2013 11:52 pm
cienkun
rada starszych

i jeszcze bardziej jestem przekonana ze nie usunęłabym dziecka z gwałtu

Życie mnie nauczyło, żeby nigdy nie być przekonanym co by się zrobiło gdyby...
Jeżeli czegoś nie doświadczysz, to nie wiesz o swoim zachowaniu w danej sytuacji nic.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/09/2013 12:21 am
Szczurunia
bywalec

A czy dla równowagi można wkleić przykłady i świadectwa kobiet, które usunęły ciążę z gwałtu?

Nie lubię takich "wzruszających" historii, nie wnoszą one żadnych argumentów do dyskusji.
No i ich źródło też raczej mało obiektywne.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/09/2013 6:44 am
Lily
 Lily
Famed Member

Ja nie wiem, czy sama chciałabym żyć po czymś takim, a co dopiero utrzymywać ciążę.
Dodam jeszcze, że trzeba mieć świadomość, jakie konsekwencje dla życia psychicznego dziecka może mieć fakt, że zostało poczęte w wyniku gwałtu. Nawet jeśli się mu tego nie powie, co samo w sobie jest wątpliwym rozwiązaniem, bo przecież będzie chciało wiedzieć, kto jest ojcem. Kłamać przez całe życie? Owszem, i z czymś takim da się żyć, tak jak i bez rąk i nóg, chociaż psychiczne obciążenia wg mnie bywają o wiele gorsze.
Tak czy siak - nie wolno takiej kobiecie narzucać rozwiązań.
Nieco komercyjne, ale... [url] http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i-porod/dziecko-gwaltu/9f784 [/url]

[edytowane 21/9/2013 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/09/2013 2:12 pm
Bellis_perennis
Famed Member

i jeszcze bardziej jestem przekonana ze nie usunęłabym dziecka z gwałtu

Życie mnie nauczyło, żeby nigdy nie być przekonanym co by się zrobiło gdyby...
Jeżeli czegoś nie doświadczysz, to nie wiesz o swoim zachowaniu w danej sytuacji nic.

Podpisuję się pod tym, nie zostałaś zgwałcona więc błagam nie pisz takich rzeczy. Chyba, że przeszłaś kiedyś coś takiego to sorki.
Dajmy kobietom możliwość wyboru w sytuacjach ekstremalnych. Dlaczego nikt nie pomyśli o kobiecie która przeżywa horror, może ona ma już dzieci? Może ma kochającego męża? Co z ich życiem? Prawo do aborcji nie jest zmuszaniem do niej tylko dawaniem wolnego wyboru. W dyskusjach o aborcji argumenty skupiają się na bezosobowym płodzie a nie na żyjącej prawdopodobnie kochanej już przez kogoś istocie. O tym prolifeowcy nie myślą. Dlaczego? Dlaczego wszyscy tak bardzo chcą się znęcąć nad żyjącymi już kobietami próbując zaostrzyć ustawę antyaborcyjną.

[url= http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,98083,14637827.html]życie w natarciu[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/09/2013 3:12 pm
Szczurunia
bywalec

Nie myśli się o kobiecie, bo... jest kobietą. Gdyby pokrzywdzony był mężczyzna miałby prawo do czego tylko by zapragnął. A dla prolifeowców kobieta to tylko inkubator dla zarodka, którego trzeba bronić jak niepodległości, ale tylko do momentu porodu. Dlaczego? bo życie jest święte! Każde, z wyjątkiem życia ciężarnej kobiety.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/09/2013 8:16 am
Lily
 Lily
Famed Member

Zdaje się, że w Irlandii do niedawna był zakaz aborcji nawet jeśli ciąża zagrażała życiu kobiety. Jak to ktoś zauważył, wreszcie dostrzeżono, że dorosła kobieta też ma prawo do życia 😉 Absurdalne, ale zaślepienie ludzi często sięga bardzo daleko, nie tylko w tej sprawie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/09/2013 2:29 pm
n.i.x
stały bywalec

Nie wierzycie to trudno, właściwie to rozumiem ze nie potraficie sobie wyobrazić tego co ja czuje. Nie usunęłabym nawet jakbym miala własne życie poświecić i dobrze to wiem. Wiem jak mocna jest moja wiara, wiem jaka jestem. nie musicie mi wierzyć 🙂
życie i dzieci to dla mnie największa wartość na tym świecie, wiec w moim wypadku usuniecie dziecka z gwałtu byłoby dodatkowa traumą na cale życie. Dlaczego miałabym to robić, krzywdzić siebie jeszcze bardziej usuwając to pocieszenie które dostałabym od Boga w postaci dziecka?.. Ale to jest mój wybór bo dla mnie tym właśnie bylo by to dziecko - darem. Żebym mogła patrząc na jego uśmiech mówić -"widocznie tak miało być, bo gdyby to okropieństwo sie nie wydarzyło, nie miałabym Ciebie"

Tak dla jasności ja w tym momencie nie walczę o prawo do absolutnego zakazu aborcji, tylko przedstawiam swój punkt widzenia i moje decyzje w ewentualnych przytoczonych sytuacjach.

a tutaj wypowiedzi naukowców o początku życia człowieka 🙂
http://kopa.jcom.pl/?p=180

a to daje do myślenia 🙂 :

pozdrawiam i życzę radosnego Mikolaja

[edytowane 5/12/2013 przez n.i.x]

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/12/2013 1:54 pm
Strona 37 / 38 Wstecz Następny
  
Praca