Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

aborcja  

Strona 6 / 38 Wstecz Następny
elis99
bywalec

Nie uważam aborcji za zabójstwo.

Ja uważam że to jest zabójstwo

[edytowane 2/5/2007 od elis99]

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2007 7:50 pm
Owo
 Owo
bywalec

Ale dobro jest jedno i zlo jest jedno, tego sie nie da zrelatywizowac.

Niestety, rozróżnianie dobra i zła należy do konstytucji człowieka, jest obiektywem, przez który patrzy on na świat. Zwierzęta, natura nie znają pojęcia dobra i zła, a więc - są to pojęcia relatywne. I gdyby takie nie były, tutejsza dyskusja nie byłaby tak zacięta.

I przede wszystkim - co wynika z tego co uważamy a co nie uważamy, skoro nie stajemy w sytuacji w której musimy wybierać między jednym złem a drugim złem? (Oczywiście nie mówię do tych, którzy musieli wybierać) W związku z tym, co daje nasz osąd osób, które wybrały to co uważały za słuszne? Nie jesteśmy sumieniem świata, i chwała Bogu. Dajmy więc innym wolność ich sumienia.

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2007 8:46 pm
visel
bywalec

ireth nabrala mleka krowiego w usta-o wiekszym zle czy lepszym dobrze juz nic nie powie,braad podobnie.powtorze,a moze lepiej napisze to wiekszymy literami

2 SKRZYZOWANIA OD WASZEGO DOMU WYSKROBUJE SIE NIECHCIANE MORULE,EMBRIONY ITD ZA GRUBA KASE(NO CHYBA ZE DLA KOGOS 2 TYS.TO JAKIES TAM KIESZONKOWE),CO ZROBILISCIE W TYM TEMACIE??NOOOOOO WYPOWIEDZIELISCIE SIE NA FORUM 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 12:33 am
Owo
 Owo
bywalec

CO ZROBILISCIE W TYM TEMACIE??

Skoro dajesz sobie prawo do postawienia takiego pytania, pozwól że je odwrócę - a co Ty, Visel, zrobiłeś?
Zresztą - czego wymagasz od forum... przecież to tylko miejsce gdzie ludzie się spotykają i dyskutują, a nie COŚ ROBIĄ w jakimś temacie.

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 12:40 am
Ireth
bywalec

ireth nabrala mleka krowiego w usta

Jest pewien poziom, do jakiego sie nie znizam, Visel. Na przyklad taki, jak Twoj w pozwyzszym poscie. Jesli zas chodzi o mleko -- ryzowe.

CO ZROBILISCIE W TYM TEMACIE??NOOOOOO WYPOWIEDZIELISCIE SIE NA FORUM 😀

Ja nie stanowie prawa w Polsce. Ani Ty. Sama natomast skrobanki nie mialam, jesli o to pytasz. Braad, jak podejrzewam, rowniez nie. I nie krzycz, jesli laska.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 12:55 am
braad
stały bywalec

visel, masz takie ladne zdjecie z mala, przypuszczam, ze ze swoja mala, jaka jest roznica dla ciebie zabic ja teraz a zabic ja zanim opuscila brzuch matki, jak wnioskuje bardzo duza, bo z brzucha matki bys ja wyskrobal, a moze jak sie urodzi z krzywymi nogami to tez zabic? ja wiem, ze sa rozne przypadki typu gwalty, zagrozenie zycia matki ale mowimy tu generalnie, a wiec generalnie aborcja to zabojstwo, zabicie dziecka, ktore sie jeszcze nie urodzilo i tyle, czy tak trudno do tego sie przyznac? najbardziej chore jest to, ze trzeba takie rzeczy regulowac prawnie poniewaz spoleczenstwo zeszlo juz na poziom zwierzat, tak jak dzisiaj slyszalem, ze jakis kaczor powiedzial, ze nie wywieszenie flagi w swieto narodowe bedzie (moze) w przyszlosci karane z ustawy a ja sie pytam dlaczego nie mamy takiej dumy jak amerykanie zeby samemu wieszac nasza flage, to jest po prostu taka swiadomosc, w tym przypadku narodowa, to taka nasza durnota narodowa, ze nie wolno nawet wieszac flagi jak nie ma swieta, to jest po prostu popier....

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 1:43 am
visel
bywalec

braad-zie ta dziewczynka byla oczekiwana/bardzo chciana przez 2 doroslych osob.rozumiesz roznice miedzy oczekiwanym dzieckiem,ktoremu rodzice moga zapewnic"wszystko"na tej planecie,a dzieckiem z wpadki poimprezowej,byc moze po nieznajomym tacie,ewentualnie 15 dzieckiem w rodzinie gdzie wystarcza tylko na wodke?????????co oferujesz takiemu dziecku,bo rodzice niewiele raczej mu dadza????????????????
prawnie sytuacja jest uregulowane tak jak chcesz-nie dopuszcza sie aborcji w polsce w panstwowych przychodniach za to w prywatnych jesli tylko masz kase mozesz wyskrobac sie kiedy chcesz.
zaostrzenie przepisow nic tu nie zmieni,sorry zmieni-ceny podskocza za aborcje i przybedzie tych,ktorzy juz na starcie maja przej.....,a co dalej???

ireth tyle mialas do powiedzenia,a raptownie poziom dyskusji nie odpowiada 😉
TO JAK JEST MNIEJSZE ZLO,A WIEKSZE DOBRO CZY NIE??

owo pytasz mnie co zrobilem w sprawie prywatnych gabinetow ginekolog.,w ktorych usuwa sie ciaze??NIC NIE ZROBILEM,bo mi to odpowiada polowicznie-kobieta za kase moze podjac decyzje.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 7:10 am
Vega71
bywalec

flagi w swieto narodowe bedzie (moze) w przyszlosci karane z ustawy a ja sie pytam dlaczego nie mamy takiej dumy jak amerykanie zeby samemu wieszac nasza flage, to jest po prostu taka swiadomosc, w tym przypadku narodowa, to taka nasza durnota narodowa, ze nie wolno nawet wieszac flagi jak nie ma swieta, to jest po prostu popier....

Wiesz Amerykanie traktuja flage jak naklejke na zderzak nie wiem ile w tym autentycznej dumy, amerykanski patriotyzm jest na pokaz i tak naprawde niewiele znaczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 7:25 am
Vega71
bywalec

oprawiacie to w rozne teorie(...), ze to wasza macica - akurat nie wasza tylko zescie ja dostaly w darze

Skoro żeśmy 'dostały w darze' to z tego wynika, że nasza.

Tak samo "nasza" jak nasza jest zdolnosc oddychania.

Ale to kobiety decyduja o swoim losie i swoich cialach i nie mozna zmuszac nikogo kto z jakiegokolwiek powodu tego nie chce zeby powolywal na swiat dziecko.

Moim zdaniem faceci tak naprawde maja bardzo niewiele do gadania jesli chodzi o temat aborcja bo oni sa poza tym doswiadczeniem.
To kobieta staje przed faktem ciazy, to kobiety cialo ulega przemianom, to ona bierze na siebie odpowiedzialnosc za losy dziecka na minimum 20 lat i to kobieta jesli sie zdecyduje na skrobanke krzywdzi siebie fizycznie i psychicznie.

To jest decyzja kobiety.

Rola facetow jest wspieranie tak kobiet zeby mogly podejmowac najlepsze decyzje.
Zeby ciaza byla cudem i magia kompletna , a nie koszmarem ktory wysyla kobiete na dno piekla.

I moze warto o tym porozmawiac, o odpowiedzialnosci facetow za przywolywanie dzieci na swiat, o swiadomym seksie, odpowiedzialnosci za partnerke, odpowiedzialnosci za dzieci ktore sie juz pojawia.

Nigdy w calym swoim zyciu nie spotkalam sie z tym zeby facet mial wyrzuty sumienia bo doprowadzil do sytuacji aborcji, ale zdarza mi sie spotykac dziewczyny ktore lata po aborcji cierpia z tego powodu, maja poczucie winny i gniewu.

Gdzie w tym calym zamieszaniu zwiazanym ze skrobankami jest facet ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 7:45 am
krówka
bywalec

aborcja to zabojstwo, zabicie dziecka, ktore sie jeszcze nie urodzilo i tyle, czy tak trudno do tego sie przyznac?

Widzisz, istnieje jeden problem, bo Ty jesteś świecie przekonany, że aborcja to zabójstwo,
a część osób, że nie. Raczej się nie dogadamy.

Jestem i za pełnym prawem kobiet do aborcji i za karą śmierci dla zwyrodnialców i nie widzę w tym nic szokującego. Są to moje prywatne opinie na te tematy.
A jeżeli dochodzimy do takiego momentu rozmowy, że ktoś zaczyna mi wciskać, że moja macica do mnie nie należy, to już widzę, że taka rozmowa nie ma większego sensu.
Widzę, ze jesteś zwolennikiem teorii: macica=inkubator , ale tu się mylisz, i to bardzo.

Każda kobieta ma własne sumienie i niech postępuje zgodnie z nim.
Tyle.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 12:34 pm
elis99
bywalec

Każda kobieta ma własne sumienie i niech postępuje zgodnie z nim.
Tyle.

Ciąża(dziecko) to nie jest sprawa wyłącznie kobiety ale tagże i mężczyzny który ją zapłodnił więc dlaczego kobieta ma mieć prawo do usuwania czegoś co powiedzmy jest jej tylko w połowie.. ??
No a już niewspomne o tym że wg mnie ani ''matka'' ani ''ojciec'' tego nienarodzonego dziecka nie mam prawa go uśmiercać .. niedając mu szansy na przeżycie (życie)

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 5:04 pm
Owo
 Owo
bywalec

No a już niewspomne o tym że wg mnie ani ''matka'' ani ''ojciec'' tego nienarodzonego dziecka nie mam prawa go uśmiercać .. niedając mu szansy na przeżycie (życie)

Ja uważam nieco inaczej... jeśli mieli "prawo" go spłodzić, mają też "prawo" zapobiec ciąży... a także zadecydować o tym, by się nie narodziło. Mogą też zadecydować o oddaniu dziecka do adopcji, ale uważam że to większe zło niż aborcja... No, ale jedna strona nie przekona drugiej, a w końcu jakież znowu mamy prawo żeby decydować za innych...
Aborcja to coś sprzecznego z naturą, ale tak samo sprzeczne z naturą jest uprawianie seksu na potęgę. Czy dzieci mają być owocem miłości, czy bólu, czy zabawy?

dlaczego kobieta ma mieć prawo do usuwania czegoś co powiedzmy jest jej tylko w połowie.. ??

Dlatego, że mężczyzna często ma tę swoją połowę udziału daleko w tyle? I zostawia kobietę z problemem?

[edytowane 3/5/2007 od Owo]

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 6:10 pm
visel
bywalec

jak maja zapobiegac ciazy jesli nie ma wlasciwej edukacji sexualnej,a wchodzenie na TE tematy wywoluje paniczny wstyd lub strach??
uprawianie sexu na potege nie jest sprzeczne z natura-ot chocby przyjrzyj sie golebiom(symbol malzenstwa,czystosci,wolnosci)
czy aborcja jest sprzeczna z natura??nie slyszalem,zeby zwierzeta dokonywaly aborcji,ale...norma wsrod zwierzat jest usmiercanie swoich malych w sposob posredni lub bezposredni po urodzeniu,bo nie moze ich wykarmic,lub sa slabe zeby przetrwac
niestety natura bywa ponura

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 6:39 pm
krówka
bywalec

Ciąża(dziecko) to nie jest sprawa wyłącznie kobiety ale tagże i mężczyzny który ją zapłodnił więc dlaczego kobieta ma mieć prawo do usuwania czegoś co powiedzmy jest jej tylko w połowie.. ??

Nie popieram sytuacji, kiedy dochodzi do wpadki, a dziewczyna usuwa ciążę, nie informując o niczym chłopaka. Co innego, kiedy mówimy o gwałcie.

No a już niewspomne o tym że wg mnie ani ''matka'' ani ''ojciec'' tego nienarodzonego dziecka nie mam prawa go uśmiercać .. niedając mu szansy na przeżycie (życie)

Lepiej uśmiercić po narodzinach?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 7:41 pm
Vega71
bywalec

jak maja zapobiegac ciazy jesli nie ma wlasciwej edukacji sexualnej,a wchodzenie na TE tematy wywoluje paniczny wstyd lub strach??
uprawianie sexu na potege nie jest sprzeczne z natura-ot chocby przyjrzyj sie golebiom(symbol malzenstwa,czystosci,wolnosci)

A ja mam zupelnie inne wrazenie gdy chodzi o sex.

Sex jest z jednej strony tematem tabu, czyms o czym sie nie rozmawia, czyms "brudnym", a z drugiej strony jest wszedzie w TV, gazetach, muzyce i jest w wersji " przespij sie z 100 facetami wtedy bedziesz cool laska" .
Sex jest traktowany rownie lekko jak mycie zebow, zostal sprowadzony do roli przyjemnego spedzania czasu. Nastolatki nie zadaja sobie pytan czy miec seks, tylko zastanawiaja sie na ktorej randce.

Sex zostal odarty z magii, wyjatkowosci, stal sie czysto fizycznym doswiadczeniem.

I taki plytki tandetny seks w oderwaniu od czlowieka jest promowany.

Co do golebi to mialam przez lata gniazdo synogarlic tureckich na oknie.
Te ptaki zaczynaly miec male jak byl jeszcze snieg konczyly pozna jesienia, dbaly o siebie, dbaly o pisklaki, wyprowadzaly je w swiat i uczyly latac i wywalaly jajka jesli ich bylo za duzo. Mam ogromny sentyment do dych ptakow.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2007 8:53 pm
Strona 6 / 38 Wstecz Następny
  
Praca