Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Geje i Lessbijki - CO WY NA TO ?  

Strona 22 / 30 Wstecz Następny
Deleted
forumowy expert

Sai - jeśli uznajesz, że to sterta uprzedzeń i zacofania - twój problem. Wydaje mi się, że niektórzy przesadzają z czymś, co szumnie nazywa się "tolerancja" i "akceptacja". Po prostu przedobrzyli w drugą stronę, a fanatyzm zawsze jest zły.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2008 1:16 am
Sai
 Sai
forumowicz

Sai - jeśli uznajesz, że to sterta uprzedzeń i zacofania - twój problem. Wydaje mi się, że niektórzy przesadzają z czymś, co szumnie nazywa się "tolerancja" i "akceptacja". Po prostu przedobrzyli w drugą stronę, a fanatyzm zawsze jest zły.

Napisałem,że nie obchodzi mnie to,czy jesteś za,czy przeciw (czymkolwiek) o ile potrafisz uzasadnić własne poglądy. Natomiast zacofaniem jest dla mnie przyjmowanie poglądów innych bez przemyślenia tego i wyciągnięcia własnych wniosków.

Nantosvelta

Głupim jest dla mnie ten,który pozwala innym myśleć za siebie i powtarza po innych to,co zasłyszał,bo jest zbyt leniwy,żeby dojść do własnych wniosków i zastanowić się. Unika odpowiedzialności,bo zawsze może powiedzieć "to nie ja,to on powiedział".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2008 1:31 am
Cheery
rozmówca

Ehh, ja zamierzałam zakończyć dyskusję w przyjemny sposób a jak widać dalej chcesz toczyć tą kuleczkę.

To kto w końcu powinien to przemyśleć, przyszli rodzice homo czy społeczeństwo?

I jedni i drudzy. Przemyśleć, czy na pewno jako taka rodzina zapewni dziecku odpowiednie warunki oraz opiekę.

Jeśli jesteś homofobem to miej na tyle odwagi,by nie uciekać od własnych twierdzeń.

Nie jestem homofobem -jeszcze nie. 🙂 I nie mam odwagi by uciekać od własnych stwierdzeń.

Jeśli nie ma się argumentów,to nie rozpoczyna się dyskusji.

Ależ powiedziałam swoje zdanie -,że nie popieram tego, lecz tą "polemikę" rozpocząłeś Ty. A teraz można by pogdybać co by się strasznego stało, gdybyś jej nie zaczął.

jeżeli wchodzisz na forum to musisz się liczyć z tym,że ktoś zapyta cię o argumentację. Jeśli to ci nie odpowiada,to nie udzielaj się na forach,bo jakiś zły człowiek może zapytać,dlaczego tak sądzisz....

Ależ się z tym liczę i już Ci odpowiedziałam. Jaki zły człowiek? Chłopie nie mów tak, jesteś miłym człowiekiem.

Jeśli nie masz,to ogranicz swoje wypowiedzi do "moim zdaniem"

Przepraszam, faktycznie mogłam od tego zacząć zdanie.

I bardzo bym chciał wiedzieć,co takiego tragicznego robią homo tym dzieciom,skoro "niszczą je psychicznie"?

Raczej nie trudno wyobrazić sobie dziecko krzywdzone przez otoczenie ze względu, na swoich "rodziców. Po prostu wiem, że trudne i smutne jest to, jak osoby z otoczenia traktują Cię inaczej. Może to nie jest wina "rodziców", lecz trzeba się nad tym zastanowić. Nie każde dziecko w przedszkolu czy szkole jest nauczone, że są tacy ludzie.

Nienawiść i stereotypy SĄ problemem czy ci się to podoba,czy nie. Tak samo mówili ludzie nienawidzący murzynów,czy emancypacji ,że nie warto. Teraz ludzie się z tego śmieją. Za jakiś czas bawić ich będą poglądy takich osób,jak ty,które argumentów nie mają żadnych,a ich poglądy wynikają z... własnych domysłów.

Jakie stereotypy i jaka nienawiść? Chyba źle mnie rozumiesz przez tą dyskusję. Nie mam zamiaru atakować homoseksualistów, ale staram się patrzeć pod kątem "ich" dzieci. Czy na pewno nie będą krzywdzone przez ludzi z otoczenia. Pomyślałeś nad tym?

off-topic:

Cherry

Dlaczego wszyscy kojarzą mój nick z wiśnią? 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2008 1:58 am
Nantosvelta
forumowy expert

Cheery, wybacz. Mózg działa na zasadzie skojarzeń i jak się nie spojrzy dokładnie to później wychodzą takie błedy ^^'
Ludzie potrafią traktować dziecko (jak również) nastolatka czy dorosłego czlowieka źle, nie ważne czy jest dzieckiem z rodziny homoseksualnej, murzyńskiej ( a zyje w kraju "białych" ludzi), mieszanej, czy jest świadkiem Jehowy. tego się, niestety, nie da całkowicie zmienić. Uważam, że powinno zrobić sięjakąś reformę w edukacji i tez pokazywać, że małżeństwa homoseksualne są normalne etc. Zabranianie posiadania dzieci (a raczej niedopuszczenie) nie rozwiązuje problemu.

Sai, wybacz, lae coraz bardziej przemawia pzez Ciebie fanatyzm 😮 Powinienieś się trochę uspokoić, bo ta rozmowa powoli odchodzi od dyskusji do aktów agresji 🙁
Rada: możesz napisać jakiśfajny artykuł na ten temat i umieścić gdzieś na sieci (i oczywiście podać tutaj linka). Wiesz, co mówisz; bronisz swoich poglądów, tylko idzie to już za bardzo w stronę fanatyzmu 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2008 11:06 am
Sai
 Sai
forumowicz

Sai, wybacz, lae coraz bardziej przemawia pzez Ciebie fanatyzm 😮 Powinienieś się trochę uspokoić, bo ta rozmowa powoli odchodzi od dyskusji do aktów agresji 🙁
Rada: możesz napisać jakiśfajny artykuł na ten temat i umieścić gdzieś na sieci (i oczywiście podać tutaj linka). Wiesz, co mówisz; bronisz swoich poglądów, tylko idzie to już za bardzo w stronę fanatyzmu 😮

Wyobraź sobie,że to heteroseksualizm jest mniejszością. Chciałabyś być traktowana w ten sposób, w jaki cherry traktuje ludzi homoseksualnych? Chciałabyś,aby ludzie mówili,że przyczyniasz się do patologii w rodzinie,ba,że wręcz ją tworzysz? Jak można na boga reagować na ludzi,którzy mają tak blade pojęcie i w dodatku rozsiewają tak krzywdzące stereotypy,do których nawet nie docierają logiczne argumenty poprzedzone wieloletnimi badaniami? Wiesz,naziści też uważali,że tylko oni są najlepsi,że tylko oni są prawdziwymi ludźmi i zobacz,do czego to doprowadziło. Dlatego nie pozwalam na to,żeby takie osoby dalej popierały stereotypy i budowały negatywny wizerunek człowieka,o którym nic nie wiedzą. Przepraszam,jeżeli ton moich wypowiedzi Cię razi Nantosvelta, rozumiem ludzi,którzy nie popierają pewnych rzeczy,bo im się to po prostu nie podoba i mają do tego pełne prawo,panuje demokracja. Nie rozumiem natomiast jaki przyświeca cherry cel,aby robić z osób homo ludzi niezdolnych do uczuć wyższych i niesprawnych do opieki nad dzieckiem. Z mojej strony to raczej koniec dyskusji.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2008 3:02 pm
Deleted
forumowy expert

Sai - według ciebie to są stereotypy. Znam wielu homo, ale to nie zmienia faktu, że jestem przeciwny posiadaniu przez nich dzieci. Nie oznacza to też, że jestem homofobem, bo nie jestem, jak już pisałem wcześniej wyleczyłem się z tego. Toleruje ich, nie mam nic do nich i niech tak pozostanie. Każdy próbuje ciągnąć w swoją stronę, a być może prawda leży pośrodku. Proponuje zakończyć tę dyskusję.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2008 4:06 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Hmm
Mam koleżankę (les), według której ja też jestem les ( w sumie to moja wina, że tak myśli o.O). Niedawno się mnie zapytała, jak ja sobię daję radę z myślą, że żyję w PL i nie mogę mieć dzieci przez to (chodziło o związek: kobieta z kobietą). Rozmowy nie pamiętam, a skasowała mi się z archowum :/ Odpowiedziałam jej, że nie mam zamiaru robić tego, co spoleczeństwo ode mnei oczekuje... Rozmowa była bardzo długa i jej nie pamiętam, więc poprzestanę na tym, co wyżej...
Chodzi mi o to, że nikt nie może zabronić mi posiadania dziecka, niezależnie od tego, w jakim związku sie znajduje, chyba że stwarzam patologiczne warunki dla dziecka...
Ale kłócenie się z osobami o innych poglądach nie ma sensu. Każdy ma prawo do wlasnego zdania. Też jestem przeciwna aktom agresji, przemocy czy niekceptacji. Ale próbowanie wymisić na kimś coś nie jest dobre. Sai, czy w wTwoim otoczeniu wymuszają na Tobie jedzenie mięsa? Wielu wegetarian tego doświadczylo... Swoje zdanie należy jak najbardziej otwarcie wyrażać, ale to nie znaczy że wszyscy mają sie do neigo podporządkować. Kiedyś jedna dziewczyna stwierdziła, że chce mieć nade mną kontrolę 😮 I co? Miałam sie podporządkować, bo onba tak powiedziała? No, sorry...

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/10/2008 3:47 am
Sagamore
stały bywalec

no tak wnioskując po dyskusji życie homo np. w Polsce nie jest łatwe.. i może odbić się to na psyche człowieka.
Ja raczej wolę uważać się za zacofanego szamana i czysto naukowemu podejściu do świata zwyczajnie mówię nie. Wiecie "Matka natura" czy "Absolut", czy "Ewolucja" (wybierzcie sobie co chcecie) nie po to zadawała sobie tyle trudu tworząc podział na płeć by z tego nie skorzystać 😀

nie będę tu już poruszał podejścia religii do tej sprawy bo wiadomo nie wszyscy wierzą w rzeczy, których nie widzą. Wniosek jest natomiast jeden- od tego i podobnych "problemów" nasz świat chyba nie ucieknie. W dobie rozwoju genetyki rodzice niedługo swojemu np. synkowi nie będą mówili, że był w dzieciństwie adoptowany lecz, że był córeczką 🙁 😮

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/10/2008 1:58 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

co do posiadania dzieci przez homoseksualistów to nie potrafię się ustosunkować ,wiecie jak lesbijka zajdzie w ciążę i urodzi dziecko to jakoś to jeszcze ludzie przełkną ,jak gej chce mieć dziecko to już jest be...
ale pomyślcie jak dziecko jest całe życie w domu dziecka ,albo w patologicznej rodzinie ,a tu mogłoby wychowywać w domu który je kocha...???????
naprawdę trudny temat z tymi dziećmi ......
a co do związków to wiecie co ,jak dwóch facetów się kocha i jest im ze sobą dobrze to jest piękne ,bo przecież każdy ma prawo do szczęścia i miłości.
mi bynajmniej krzywdy tym nie robią!
nawet zazdroszczę że mają kogo kochać 🙁

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/10/2008 2:23 pm
Sai
 Sai
forumowicz

" Sai, czy w wTwoim otoczeniu wymuszają na Tobie jedzenie mięsa? Wielu wegetarian tego doświadczylo... Swoje zdanie należy jak najbardziej otwarcie wyrażać, ale to nie znaczy że wszyscy mają sie do neigo podporządkować. Kiedyś jedna dziewczyna stwierdziła, że chce mieć nade mną kontrolę 😮 I co? Miałam sie podporządkować, bo onba tak powiedziała? No, sorry.."

Nantosvelta

Miałem się nie wtrącać,ale proszę,czytaj ze zrozumieniem.
Napisałem tylko fakty,które obalają stereotypowe podejście do homoseksualistów (fakt,że pary każdej orientacji mogą tak samo wychować dziecko,no ale przecież lepiej jest mówić "nauka jest dla idiotów,ja wiem lepiej! bo? bo takie są moje domysły).
Nie napisałem,ze ktoś ma w to wierzyć,tylko zdziwiłem się jakim zabobonnym krajem jest Polska .
Może się komuś po prostu nie podobać to,ze gej może wychowywać dzieci,ale nie kłóćmy się z faktami. Tak samo jak nie przeskoczysz faktu,że tęcza to nie " dar od boga" tylko rozszczepienie światła w kroplach wody działających jak pryzmat. Nauka obala idiotyzmy i tyle. Nie zmuszam nikogo do zmieniania ideologii,ale nie pozwolę nazywać się "przyczyną patologii społecznych". To jest Twoim zdaniem wolność słowa? Nie,to hipokryzja. Jak pojawia się dyskryminacja kobiet to ludzie podnoszą krzyk,że niby są tacy cywilizowani,a tu nadal segregacja płciowa. Rozumiem,że po geju pojechać sobie już można z czystym sumieniem? Mhm. No to powodzenia życzę.

Zapomniałem dodać. Z mojej strony jest to koniec tematu.

[edytowane 6/10/2008 przez Sai]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/10/2008 2:42 pm

Przejrzalam pobieznie wasza dyskusje i z pierwszej wypowiedzi Cheery wynika, ze dzieci wychowywane przez pare homo moga doznac uszczerbku na zdrowiu psychicznym ze wzgledu na stosunek otoczenia do ich "rodzicow", a nie z winy samych opiekunow - i z tym sie zgadzam. Moze w duzym miescie, gdzie jest wieksza anonimowosc ludzie sa bardziej tolerancyni, ale w malym miateczku czy na wsi nie da sie ukryc, ze mieszkaja z dziecmi w 1 domu 2 kobiety czy 2 mezczyzni i na pewno tacy ludzie beda wytykani, a i dzieci, jak to dzieci-szczere az do bolu- podchwyca i wyniosa, to co uslyszeli w domu, beda wytykac rowiesnikow. Wydaje mi sie, ze Sai od razu zaatakowales Cheery, zobaczyles w niej homofoba i chciales sie wyzyc, czy cos 😮 Fajnie, ze podajesz namiary na rozne zrodla, ale w Polsce rzeczywistosc jest inna niz w Ameryce, jestesmy za nia w tyle pod wzgledem tolerancji.
Wydaje mi sie oczywiste, ze dziecko z bidula, majac do wyboru dwie rodziny adopcyjne o podobnym statusie materialnym - 1sza skladajaca sie z kobiety i mezczyzny, a 2ga zlozona z 2 kobiet/2 mezczyzn, wybierze pare heteroseksualna, bo kazde dziecko marzy o pelnej rodzinie, kochajacym tatusiu i mamusi. Sęk w tym, ze dzieci nie maja takich dylematow, bo raczej malo jest osob chetnych do adopcji, kazdy stara sie miec wlasne dziecko, placac za leczenie nieplodnosci niemale pieniadze. Wiec moglyby wybrac i rodzicow homoseksualnych, nie dlatego, ze im odpowiada im taki model rodzinym, ale po to, byleby wydostac sie z domu dziecka za wszelka cene.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/10/2008 4:08 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Sai, śmiem domniemywać, że Twoim znakiem zodiaku jest albo zkorpiona lbo wodnik 😮
Jesteś nadmierniw uparty co do swoich racji i zarzucasz otoczeniu, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem. I z tego, co mi się wydaje, to już nawet ze mnie próbujesz zrobićhomofoba 😮
Ciekawe: biseksualistka, z orientacją na homo (szczegóknei na gejów) i do tego homofob 😉

Widać, że parostronnicowa rozmowa w końcu musiała przerodzić się w kłótnie 😉 Tak to bywa, jak każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania, a niektórzy "przedobrzają"...

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/10/2008 6:27 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Odgrzebię ten temat bo znalazłam to:
http://www.maly.goscniedzielny.pl/index.php?grupa=6&art=1297852367&dzi=11688
I jestem przerażona tym jak zarówno Licealistka jak i 'Mędrzec Dyżurny' wypowiadają się z pogardą o homoseksualistach. I to ma być strona katolicka dla dzieci i młodzieży? Widać jak uczą szacunku i miłości.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2011 11:23 pm
waris
bywalec

"Twoi koledzy i koleżanki jeszcze nie zwariowali, bo zachowanie tych dwu dziewczyn im się nie podoba."
to zdanie mnie rozwaliło....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2011 11:32 pm

Nie mam za bardzo jak tego artykułu przeczytać, ale po waszych wypowiedziach domyślam się, że nie należy do fajnych...
W każdym razie ja nie mam nic przeciwko homoseksualistom i uważam, że powinni mieć prawo do legalizacji związków i adopcji...
Cóż, sama śmiem stwierdzić, że jestem biseksualna. 🙂

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2011 2:11 am
Strona 22 / 30 Wstecz Następny
  
Praca