Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Patriotyzm.  

Strona 2 / 6 Wstecz Następny
Deleted
forumowy expert

W końcu najlepszą obroną jest atak, czyż nie?

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2007 7:53 pm
pogodynkaa
rozmówca

no zginac za kraj ? no prosze was... i siedziec miesiacami w okopach ociekajacych krawią wsród na wpół zgniłych kumpli z koszar ? jestem pewna ze gdyby co to wiekszosc z was by nie poszła .. zabijac ludzi ..? czy to aby sie nie kłuci z naszym 'nie zjadaj' ? nie wezme do reki karabinu , chyba ze celowac bede do siebie ... ja w zyciu nie oddała bym zycia za coś czego nie czuje ..

melanrz : a wiesz co nawet twoj obrazek suberuje co nie co 😉 wiem cos o tym 😡 kiedy ludzie z góry zakładaja ze jestes ten zly , tylko z powodu wygladu ;x przykre ...

pozdrawiam

pogodynkaa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2007 8:10 pm
Deleted
forumowy expert

No, z tymi miesiącami w okopach to lekka przesada, to nie wojna pozycyjna 😉 . Ja od małego chciałem iść do wojska. Nie chodzi tu o jakąś tradycje, po prostu ciągnie mnie jak nie wiem co.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2007 8:14 pm
pogodynkaa
rozmówca

Ensifer : a kto wie :p zalezy o czy mowisz , ja nieprzywoływałam zadnej konkretnej wojny ani bitwy 😛

I co chiał bys zabijać ? czy wytażać sie w błocie na poligonie , zmachać targajac na sobie cały ekwipunek ?

pogodynkaa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 3:30 pm
Deleted
forumowy expert

Zabijać? Jeśli zaszłaby taka konieczność... Chociaż ja chciałbym iść do Szkoły Podoficerskiej, więc raczej bezpośrednio bym nie zabijał, co najwyżej przez rozkazy. Wojsko dla mnie jest czymś pięknym... mundury, broń, czołgi... miód 😀 Zresztą, za mundurem panny sznurem 😉

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 5:23 pm
pogodynkaa
rozmówca

to jedno i to samo a wina tez była by na twoim sumieniu .

a jak bardzo sie upierasz zeby zdobyć 'panne na mundur' to moze idz na lesnika xD mój brat chodził do tech leśnego i mowie ci jakich miał ładnych kolegow , tez w mundurach 😉 tez zielonych xD i jaknajbardziej pokojowo nastawionych ;]
pozdrawiam

pogodynkaa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 9:30 pm
Deleted
forumowy expert

Heh, na leśnika to ja się raczej nie nadaje 🙂 . Zresztą w wojsku dają Ci broń i sobie można postrzelać 🙂 . Aha, no i ja raczej nie jestem pokojowo nastawiony. Jakbym był, to bym nie chciał iść do wojska 😀

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 9:36 pm
melanrz
bywalec

wiesz yolin nie jestem weteranem... poprostu rozmawialem z wieloma osobami... ktore przezyly wojny... (chociaz moj dziadek), rozmawialem z wykladowcami historii itd... mam w sobie nienawisc do niemcow i rosjan i nic tego nie zmieni.. Do tego nie nawidze faszyzmu a jesli chodzi o niemcy to wiadomo, a w rosji naprawde jest pelno tego, choc wiele osob moze sobie nie zdawac z tego sprawy

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 11:22 pm
Deleted
forumowy expert

Również nie darze Niemców i Rosjan wielką sympatią. Fakt, w Rosji jest tego mnóstwo... ten cały Blood & Honour... debilizm. Najgorsze jest to, że w Polsce też występuje takie zjawisko.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 11:32 pm
melanrz
bywalec

z tym ze w Polsce jest na tyle dobrze, ze naziolstwo mocne jest tlyko gdy jest ich kilku na jednego... zauwaz ze np. (nie wiem, moze sie nie kecisz) na koncertach roznych... punkowych, czy nawet Oi! owych gdzie czesto wiecej masz skinheadow (uwazanych CZESTO za faszystow) zaden nazista sie nie trafi.... Leca naprawde ostre wyzwiska na nich. Dlatego w Polsce mamy jeszcze dobrze, ale naprawde Rosja i niemcy...

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 11:57 pm
Deleted
forumowy expert

Ja się na żadne koncerty nie wybieram, broń Cie Panie Boże 😀 Jakbym takiego skina zobaczył, to bym chyba wykonał strategiczny odwrót 🙂 O co chodzi z tym Oi! , jeśli można spytać?

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2007 11:59 pm
melanrz
bywalec

hmmm Oi!... street punk:) Oi! jest apolotyczne:) Nie bawi sie w prawice czy lewice... a no wlasnie... to juz rozmawiasz z jednym skinem:P:P:P

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/11/2007 12:00 am
Deleted
forumowy expert

Aaaa! Mamaaaaa, dawaj kbk ak! Schnell! 😀 Tak na serio: czym jest street punk (wiem, niekumaty jestem xD)?

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/11/2007 12:05 am
melanrz
bywalec

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oi prosze 🙂

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/11/2007 9:24 am
YolinMic
bywalec

wiesz yolin nie jestem weteranem... poprostu rozmawialem z wieloma osobami... ktore przezyly wojny... (chociaz moj dziadek), rozmawialem z wykladowcami historii itd... mam w sobie nienawisc do niemcow i rosjan i nic tego nie zmieni.. Do tego nie nawidze faszyzmu a jesli chodzi o niemcy to wiadomo, a w rosji naprawde jest pelno tego, choc wiele osob moze sobie nie zdawac z tego sprawy

no wiesz, faszyzm jest wszedzie, tak samo w Polsce, nie jest specjalnoscia tylko Niemcow. O Rosjanach nie bede sie wypowiadac bo nie znam, ale Niemcow akurat tak i nadal czytajac to co piszesz uwazam, ze to bzdury. Twoj dziadek przezyl wojne ok. to jego doswiadczenia, ale mogl rownie dobrze miec inne wspomnienia, bo nie wszyscy Niemcy byli tacy i to akurat wykladowcy historii powinni wiedziec a jak nie wiedza lub nie chca wiedziec to tylko swiadczy o ich ograniczeniu.
Ilu Niemcow bylo w tamtych czasach przeciwko faszystom ? i ilu zginelo, o tym juz sie w Polsce nie mowi bo to nie pasuje juz do szufladki do ktorej wrzuca sie Niemcow, bo tak jest najprosciej i po co sie wysilac, prawda?
Spedzilam wiele lat w Niemczech i niespotkalam sie NIGDY z nienawiscia czy chociazby z niechecia, wrecz przeciwnie, na studiach (sztuki piekne) zostalam bardzo cieplo przez wszystkich przyjeta, sluchalam jak swietna jest polska sztuka i jak wspaniala polska szkola plakatu itd. itd..... mimo, ze przyjechalam z kraju pijakow i zlodzieji samochodow - jak mozna by powiedziec myslac szufladkowo
w dzisiejszym swiecie nie ma miejsca na tego rodzaju nienawisci , i na zadne inne zreszta tez ,

PLUS - od MIC:

Drogi Melanrzu!

przykro mi czytac, ze palasz nienawiscia - nieistotne jest tutaj do kogo czy do Rosjan czy do Niemcow, kogolwiek czy czegokolwiek - uczucie nienawisci zaweza pole widzenia i przyprawia o uczucie wyalienowania, a przeciez ten swiat jest nasz wspolny - bez znaczenia, gdzie sie urodzilismy i jako kto i kiedy i w jakiej sytuacji.

Wielcy jestesmy o ile bardziej potrafimy przyznac sie do wlasnej znikomosci - w skali mikro jak i makro - pojecie narodu jest bardzo wzgledne i patrzac wstecz powinnismy zrozumiec, ze wiele zla w historii ludzkosci wyniklo wlasnie ze zle pojetego patriotyzmu. Patriotyzm jest bardzo abstrakcyjnym pojeciem w roznoraki sposb definiowalnym - na ogol jednak manifestuje sie jako cos dualizujacego, a nie w tym rzecz by rozgraniczac a dazyc do syntezy, napomkne, ze w skali mikro jak i makro.

Nasza w tym rzecz, by spojrzec na siebie, kraj, kontynent, ziemie, galaktyke i kosmos z dystansu w czasie i przestrzeni. Czymze jestem wtedy JA czymze jest wtedy POLSKA czymze sa wtedy NIEMCY?

Jestesmy malym pylem w czasoprzestrzeni i wprost smieszne jest uczucie nazywane patriotyzmem, tragikomiczne staja sie wtedy czyny ZA OJCZYZNE. Respektuje i szanuje wszelki heroizm w historii ale wynikal on wlasnie z owczesnego punktu widzenia - my natomiast zyjemy tu i teraz - z naszej perspektywy widac niedorzecznosc wojen i wszelkiej nienawisci.

A teraz miedzy nami mowiac - Niemcy sa naprawde krajem, gdzie milo jest wyjsc na ulice i napic sie piwa - rodzaj tygla narodow akceptujacego wszelkie poglady na swiat i zycie, toleruje Twoja nienawisc, ale uwierz mi, lepiej zyc z usmiechem na twarzy anizeli trawiacym nas uczuciem nienawisci.

Apropos relacji starszych ludzi - przez ostatnie 25 lat mialem do czynienia z okolo 100 swiadkami I i II wojny swiatowej, Niemcami. Zarazem znajac relacje wojenne ze strony polskiej. Co moge powiedziec? Spotkalem roznych ludzi i spedzilem w sumie okolo kilkuset godzin na dyskusjach i refleksjach - wojna ma czesto katartystyczne dzialanie, ale nie zawsze.
Podczas wlasnie wojny bierze gore w czlowieku to co najgorsze lub co najlepsze!

Jestem pewien, ze wszyscy tutaj jestesmy zwolennikami tego ostatniego, trzymajcie sie zdrowo -jakiekolwiek macie nosy, oczy, kolor skory i gdziekolwiek sie urodziliscie jako ktokolwiek kto, jakiekolwiek macie przekonania, orientacje seksualne ia jekakolwiek wyznajecie religie czy jej nie wyznajecie,

Wasz MIC, maly pyl pedzacy przez kosmos i czas

[edytowane 17/11/2007 przez YolinMic]

Jedynym przykazaniem jest milosc. Jesli jej nie ma- na nic zda sie dziesiecioro przykazan OSHO http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html <param name=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/11/2007 10:10 pm
Strona 2 / 6 Wstecz Następny
  
Praca