Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

religion  

Strona 6 / 7 Wstecz Następny
Sagamore
stały bywalec

no niestety....
dlatego też należy kierować się w życiu sercem nie pismem 😉

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/03/2010 12:37 am
bułek
forumowy expert

Tu macie filmik "demaskujący" księge: http://www.youtube.com/watch?v=lx5muLLPkMM. Są trzy części, niestety 2 bez polskich napisów :/. Wierzący lepiej niech nie oglądają, bo może ich urazić kopanie jak piłki Biblii.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/03/2010 3:17 am
Magnes
początkujący

Ja byłam kiedyś baaardzo wierzącą i praktykującą katoliczką. Czynnie brałam udział w życiu kościoła, chodziłam na piesze pielgrzymki itd. Jednak w miarę jak zaczęłam czytać i uświadamiać sobie wiele spraw zwątpiłam w to czy kościół katolicki przekazuje to w co ja naprawdę wierzę czy moze jest to coś co tylko zostało mi wpojone. W międzyczasie doszły do tego inne sprawy,które sprawiły, że ostatecznie pożegnałam się z kościołem i zaczęłam szukać innych dróg rozwoju własnej duchowości, co jeszcze się kształtuje, bliski jest mi buddyzm, ale wiem że nie chcę przynależeć do żadnej religii. Uważam, że uniwesalne prawdy przekazują wszystkie religie- choć być może w różnych formach i nie muszę określać się żadnym wyznaniem, żeby wiedzieć co dla mnie w życiu dobre i ważne.

Cała moja rodzina to praktykujący chrześcijanie, obchodzę święta razem z nimi i poniekąd uczestniczę przez to w tradycji chrześcijańskiej- ale własnie dla mnie to wszystko jest wyrazem szacunku dla rodziny i tradycji.

Make your spirit shine and do the best you can! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/03/2010 6:37 pm
n.i.x
stały bywalec

dlatego też należy kierować się w życiu sercem nie pismem 😉

bo tylko za pomocą serca i sumienia znajdziemy właściwą drogę .. 🙂

Zauważyłam ze wielu wegetarian ma wielki żal do ludzi..(jako gatunku)
(chyba za tâ zdolność do niespotykanego w naturze okrucieństwa),
Tez miałam taki "okres buntu" ze nie znosiłam "człowieków" 😛 ..
ale teraz ...wierze ze są jeszcze bezinteresowni i dobrzy ludzie na świecie...jest ich mało ale są 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/03/2010 10:17 pm
Magnes
początkujący

Ależ oczywiście, że są:)
W każdym razie też w to wierzę, hehe. Musi być zło i dobro, bo inaczej nie potrafilibysmy ocenić "dobra" jako "dobra". Bardzo mi się podobało jak ktoś tutaj napisał o tym, że w świecie musi być równowaga, do któej również przyczynia się "zło". Jestem tego samego zdania.

Make your spirit shine and do the best you can! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/03/2010 9:12 am
n.i.x
stały bywalec

tak
Loviisa-chan dobrze to ujęła z tą równowagą..
Dlatego ja wierze w taką naturalną sprawiedliwość...ze prędzej czy później każde zło lub dobro do człowieka wróci..
Wiem to po własnym życiu...i tez miałam taką sytuacje ze dwoje ludzi którzy bardzo mnie skrzywdzili ( mimo ze im tego nie życzyłam ) dostali za swoje ... bardzo sobie skomplikowali życie..
no ale każdy jest odpowiedzialny za swój los..
Myślę ze Bóg (lub natura czy inna istota wyższa ,jak kto woli)
dali nam wielkie możliwości kierowania własnym losem ..
np. poprzez wpływanie na podświadomość i swoje losy pozytywnym myśleniem...i dobrym postępowaniem...
Nie od dzisiaj wiadomo ze optymistom lepiej się żyje...
o dziwo problemy bardziej ich omijają... a jak już są to lepiej sobie z nimi radzą...
A ci co sie dużo martwią..często przyciągają nieszczęścia .

Dziwie sie jak ludzie mówią ze to Bóg kogoś pokarał... (Bóg nie karze),
ale ustanowił prawo przyczyny i skutku... czyli prosto mówiąc :
Jak sobie pościelesz..tak się wyśpisz..
Sami jestesmy odpowiedzialni za swój los i swoje czyny na ziemi..
i jeżeli ktoś kogoś zranił to to zawsze do niego wróci.. z własnej winy..
...i jeżeli jakimś cudem sprawiedliwość nie dosięgnie go na tym świecie
to dopiero po drugiej stronie...ale nikt we wszechświecie nie jest bezkarny.

Dlatego ja tez nie wierze w przeznaczenie bo uważam ze sami mamy wpływ na naszą przyszłość...choćby dlatego ze potrafimy sie uczyć na błędach i omijać pułapki które mogły by nam zaszkodzić.
Ciągle sie uczymy..zmieniamy sie.. oby zawsze na lepsze 🙂

*tak na wszelki wypadek muszę zaznaczyć ze to moja wiara..,
moje przemyślenia, których nikomu nie mam zamiaru narzucać , dyskutować ani sie kłócić o to czy Bóg istnieje czy nie.
Kazdy ma prawo wierzyć w co chce 🙂

Milego ,słonecznego dnia..:)

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/03/2010 1:45 pm
bułek
forumowy expert

Ależ oczywiście, że są:)
Musi być zło i dobro, bo inaczej nie potrafilibysmy ocenić "dobra" jako "dobra".

Nie ma "dobra" i "zła". Są tylko dobrzy lub źli ludzie, bo świat zamieszkują przecież ludzie a nie "niematerialne byty".

Ja wam powiem, że od dłuższego czasu myśle o tej apostazji. Jest z tym trochę zachodu, bo "zapisać się" jest łatwo do "klubu", a przy wystąpieniu trzeba się nachodzić, pokonać niechęć kleru i często nasłuchać nieprzyjemnych słów z ich strony.

Bardziej martwie się późniejszymi kłopotami z zaakceptowaniu mojej decyzji przez innych czyt. potencjalnej dziewczyny, kandydatki na żonę ;), jej rodziców (to już najmiejszy problem).
Kobiety (faceci też) chcą ślubu kościelnego, a po takim akcie nie można liczyć na tego typu imprezy (można pod specjalnym warunkiem, że nie będzie się przeszkadzać w katolickim wychowaniu dzieci - chore) i kilku innych. Chciałbym być jednak fair w stosunku do siebie i kościoła. Mógłbym się oczywiście zgodzić i przemilczeć pewne sprawy, ale czułbym się jak szmata - podobnie gdybym teraz wrócił do mięsa.

Co o tym myślicie?

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/03/2010 4:55 pm
n.i.x
stały bywalec

hmmm. no ja nie wiem...

Wiesz... ciężko jest określić ile jest w Polsce ludzi wierzących a ile nie ..bo internet aż huczy od przykrych wypowiedzi przeciwników kościoła..
(chociaż wielu mądrzejszych katolików i ateistów sie po prostu w drażliwych tematach nie wypowiada.)
a w rzeczywistości ludzie na około chodzą do kościoła, obchodzą święta po katolicku... Nasz kraj mimo wszystko jest z kościołem bardzo zżyty.
Myślę ze Ty sam wiesz najlepiej i żadne wypisywanie nie jest ci potrzebne a mogło by Ci w tym kraju przysporzyć nieprzyjemności.
Bo mimo ze prawdziwy katolik powinien być pełen miłości i tolerancji..to jednak z przykrością patrze jak ludzie wierzący i niewierzący się nawzajem nie akceptują....

ale tez nigdy nie wiadomo czy nie spotkasz na swojej drodze jakiegoś aniołka 😛

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/03/2010 7:53 pm
bułek
forumowy expert

Książka J. Mesliera, pt. "Testament". Był on księdzem żyjącym w XVIII wiecznej Francji. Reszta w publikacji.

http://nowakrytyka.pl/IMG/rtf__Meslier_Jean_-_Testament.rtf

[edytowane 27/3/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/03/2010 2:25 pm
bułek
forumowy expert

Dokąd kler prowadzi Polskę. Warto przeczytać teksty i otworzyć oczy :). Polecam. Numer jest całkowicie za darmo.
Nazwę pliku Resource.axd należy zamienić na jakąś nazwę w formacie .pdf

http://www.faktyimity.pl/FileResource.axd?d=L1BvcnRhbHMvMS9GaWxlcy9wZGZ5LzIwMTEvRmlNXzIyXzU4Ny5wZGYsZnJlZQ==

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/06/2011 7:23 pm
Margott
forumowicz

Ja tak z innej beczki.
Zaciekawiło mnie jedno z tej gazetki - grillowanie ze świętym w Choroszczy. Aż chyba przejadę się zobaczyć, jak to wygląda, mam tam paru znajomych. Że niby będą koronki klepać nad szczątkami zwierząt popularnie zwanymi kiełbasą?

Objaśnię może, że Choroszcz to małe miasteczko w pobliżu Białegostoku, rozsławione w regionie szpitalem psychiatrycznym. W takiej okolicy nic mnie nie powinno w sumie dziwić. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/06/2011 10:36 pm
Sobota66
bywalec

http://www.przk.pl/nr/wiara_i_kosciol/ateizm_czyli_urojona_wizja.html
http://www.polityka.pl/kraj/273281,1,wierz-bos-nie-zwierz.read

nie chcę nikogo wierzącego tutaj obrażać ale to jest na prawdę chora i zakłamana religia...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2011 12:15 am
Pocahontas
bywalec

http://www.przk.pl/nr/wiara_i_kosciol/ateizm_czyli_urojona_wizja.html
http://www.polityka.pl/kraj/273281,1,wierz-bos-nie-zwierz.read

nie chcę nikogo wierzącego tutaj obrażać ale to jest na prawdę chora i zakłamana religia...

kazda religia jest chora, sa tylko gorsze i lepsze, katolicyzm to poza islamem i muzulmanstwem chyba najgorsza oficjalna religia. Ja uwazam ze powinno sie wierzyc samodzielnie, myslec samodzielnie, a nie w to co przedstawiciel jakiegos tam kosciola powie, dlatego(jak juz chyba pisalam tu kiedys, ale nie pamietam dokladnie) nie przynaleze do zadnej religii(chociaz oficjalnie do kk ale tylko na papierku, malo mnie to obchodzi:D). Kazdy ma wlasny wybor i ja wybieram myslenie samodzielne, ksiadz itp nie musi myslec za mnie 🙂

a ps. pociaga mnie troche wiccanstwo, ale nie ze w to wierze, to po prostu jest fajne i interesujace 🙂

[edytowane 27/6/2011 od Pocahontas]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2011 1:07 pm

Ja jestem adwentystą dnia siódmego przeszedłem z rzymskiego katolicyzmu . Co do Biblii nie mam żadnych wątpliwości , że jest natchniona gdyż jej proroctwa się spełniają, a co do religii gdzie wegetarianizm "rządzi" to niektórzy chrześcijanie tacy jak adwentyści dnia siódmego , ale tylko ci , którzy uznają pisma E.G.White za natchnione.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/07/2011 1:56 am
Catinahat
bywalec

Nawet jakbym bardzo chciała, to nie potrafiłabym już wierzyć. Przez wiele lat zastanawiałam się nad różnymi kwestiami wiary i za każdym razem dochodziłam do tego samego punktu- coś mi się zawsze nie zgadzało. Tylko nauka ma dla mnie sens. Tylko nauka, powoli i konsekwentnie wyjaśnia dotychczas niezrozumiałe dla nas zjawiska. Wiara nie wyjaśnia nic. Wiara to akceptowanie, że coś jest bo jest.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2011 11:59 pm
Strona 6 / 7 Wstecz Następny
  
Praca