Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Transplantologia  

Strona 1 / 3 Następny
Aguśka
bywalec

Przeszukałam forum- nie znalazłam.

Każdy z nas kiedyś umrze. Nie da się ukryć.
Czy wyrazilibyście zgodę na pobranie waszych narządów po waszej śmierci?
Jakie jest wasze zdanie?

Ja za kilka dni zostanę posiadaczką karty orzeczenia woli.
Po śmierci chcę być spalona i nie potrzebuję do tego nerki czy płuca
🙂

Mogę komuś bardzo pomóc:)
A Wy?

[edytowane 15/3/2010 przez Aguśka]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 8:35 pm
mikrofonek
forumowicz

Ja już posiadam tą kartę i jestem całkowicie za!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 9:04 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Uwazam ze idea jest niezwykle sluszna i szczytna 😀

Na razie nie mam jeszcze wyrobionej takiej karty jak mikrofonek bo czuje sie troche nieswojo na sama mysl... Podobno to jest calkowicie normalne 😛

Obecnie mam w planie oddac szpik 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 9:30 pm
n.i.x
stały bywalec

tzn masz na myśli być ewentualnym dawcą szpiku , bo z tego co wiem nie oddaje sie na zapas tylko dopiero jak się biorca trafi..i jest sie na liście.. tez o tym myślałam...

Co do organów to coś pięknego oddać komuś po swojej śmierci..
trochę mnie przeraza np ze mi będą wycinać rogówkę z oka..a ja sobie będę jako duch z sufitu na to patrzeć 😮
ale co tam...bolec mnie na pewno juz nie będzie a ktoś może odzyskać wzrok..

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 10:01 pm
bułek
forumowy expert

Nosze już od kilku lat w portfelu takie oświadczenie woli. Znalazłem stronke i wydrukowałem sobie taki druczek. Przy tym powiadomiłem mamę żeby nie było zdzwienia. To szczytny cel, bo narządy po śmierci mogą uratować komuś życie. Zmarłemu wszystko jedno ;).

Teraz porobiło się zamieszania przez tego barana z Pisu. Ja sie nie przestraszyłem, ale inni niestety tak :(.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 10:02 pm
Bellis_perennis
Famed Member

tzn masz na myśli być ewentualnym dawcą szpiku , bo z tego co wiem nie oddaje sie na zapas tylko dopiero jak się biorca trafi..i jest sie na liście.. tez o tym myślałam...

Wiem, wtedy trzeba byc na kazde zawolanie, jestes na wakacjach w Egipcie, jeden telefon i trzeba biegiem wracac. Swiadomosc tego jest wazna bo biorca moze sie znalezc po bardzo dlugim czasie od zgloszenia.

Teraz porobiło się zamieszania przez tego barana z Pisu. Ja sie nie przestraszyłem, ale inni niestety tak

O co chodzi bo wiadomosci chyba ogladalam ostatnim razem ze 100lat temu 😉

[edytowane 15/3/2010 przez Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 10:05 pm
bułek
forumowy expert

O co chodzi bo wiadomosci chyba ogladalam ostatnim razem ze 100lat temu 😉

Tak dokładnie to źle się wyraziłem odnośnie "teraz". Ziobro z Pisu, rok temu (dokłanie nie wiem kiedy) oskarżył chirurga Mirosława G. transplantologa? zatrzymanego za branie łapówek o zabójstwo pacjenta. Później sie wyjaśniło że to były bezpodstawne oskarżenia. Efektem tego był spadek przeszczepów. Nie wiem jak ma się ta sytuacja teraz, ale chyba nadal nie jest tak jak było przed tym wydarzeniem.

O tej m.in. sprawie można dowiedzieć sie z reportażu Sekielskiego "Władcy marionetek". Dzisiaj w TVN od 22.35 do 0.40.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2010 10:37 pm
NatusiaMK
stały bywalec

Ja mam odpowiednie zaświadczenie, które mówi żeby mnie nie przytrzymywać sztucznie przy zyciu i żeby ewentualnie pobrać narządy. Też wolałabym zostać spalona.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2010 9:29 am
rubia
forumowy expert

Nie mogę być niestety dawcą narządów, ani nawet oddawać krwi 🙁 , ale ideę całuym sercem popieram.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2010 12:40 pm
NatusiaMK
stały bywalec

Rubio,czy będę bardzo wścibska i nietaktowna,jeśli spytam dlaczego? Jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj.

Ja krwi nie oddaję ze względów religijnych,ale narządy można wszczepiać bez użycia transfuzji,więc oddaję.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2010 11:01 pm
/ula/
bywalec

http://www.poltransplant.org.pl/ow.html ja noszę w portfelu takie oświadczenie. zgodnie z polskim prawem organy można pobrać od każdej osoby, która nie wyraziła oficjalnie sprzeciwu. w praktyce jednak lekarze pytają rodzinę o zgodę. jak będę miała takie oświadczenie przy sobie, nikt nie będzie miał wątpliwości. jestem na liście potencjalnych dawców szpiku, ale muszę przyznać, że trochę to trwało, zanim się tam znalazłam. oddaję też krew- czuję się trochę słabo przez jeden dzień, ale myślę, że to nic w porównaniu z tym, co czują ludzie, którzy tej krwi potrzebują

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2010 11:48 pm
MuayThai89
bywalec

Ja krwi nie oddaję ze względów religijnych,ale narządy można wszczepiać bez użycia transfuzji,więc oddaję.

A moge zapytac co to za religia(tylko tak z ciekawosci)...

A osobiscie ja oddaje puki co tylko krew...Takiej karty dawcow po smierci nie posiadam ale mam zamiar ja miec (o ile mi dadza, bo mam tatuaz i nie wiem czy takie osoby moga dawac organy)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2010 12:55 pm
NatusiaMK
stały bywalec

MuayThai, zapewne zaraz zacznie się dyskusja, ocenianie, ochy i achy...ponieważ jestem świadkiem Jehowy, krwi nie oddaję i nie przyjmuję, ponieważ w Biblii jest tego wyraźny zakaz. I od razu mówię,że na żadne dyskusje na forum nie mam ochoty. Jeśli kogoś to naprawdę interesuje, zaprazam na PW lub gg.

Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2010 1:36 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Hmm, myślę, że nie da się wszczepić narządów bez transfuzji.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2010 1:38 pm
StellaArtois
weteran forum

Nawet do małych zabiegów jest potrzebna krew, a co dopiero mówić o transplantacjach. Każda operacja wymaga krwi, tym bardziej taka zaawansowana.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2010 2:01 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca