Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Narkotyki - legalizacja czy nie  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

Racja, wszyscy zacznijmy brać koks! 😀

Podaj źródło tych "rewelacji".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 1:51 am
cienkun
rada starszych

Jestem na nie. Z prostego powodu. Będzie jeden produkt więcej do przeprowadzania testów na zwierzętach... 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 2:05 am
INSULT
bywalec

Jestem na nie. Z prostego powodu. Będzie jeden produkt więcej do przeprowadzania testów na zwierzętach... 😎

Ale to wszystko jest już przetestowane pod każdym kątem 😉

Racja, wszyscy zacznijmy brać koks! 😀

Podaj źródło tych "rewelacji".

Na przykład międzynarodowe badanie WHO/UNICRI "Cocaine Project"

[edytowane 28/3/2011 przez Admin]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 2:44 am
cienkun
rada starszych

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Racja, wszyscy zacznijmy brać koks!

--------------------------------------------------------------------------------

Lepiej niech wszyscy przestaną pić alkohol... (w Polsce buhaha- ale wymyśliłem 😀 )

Ale to wszystko jest już przetestowane pod każdym kątem

I tak by mieli pretekst żeby robic testy, jakby tylko jakiś narkus odwalił kitę, tak jak z "dopalaczami".

[edytowane 28/3/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 3:31 pm
MuayThai89
bywalec

Bez większych wywodów, powiem tylko że jestem za legalizacją ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 5:02 pm
StellaArtois
weteran forum

Marihuana jest szkodliwa. Przepraszam, że niszczę Wasz sielski światopogląd, ale szkodzi zwłaszcza osobom z chorym sercem i tarczycą, a że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z takich chorób, to nieszczęście gotowe. Oczywiście zaraz zostanę zakrzyczana, bo jednak większość jest zdrowa ;] Poza tym, wzmaga nerwicę i lęki - bardzo destrukcyjna dla osób z tachykardią.
Mimo to, jestem za jakimś złagodzeniem prawa w tym względzie, choć na pewno nie za całkowitą legalizacją.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 8:20 pm
INSULT
bywalec

Marihuana jest szkodliwa. Przepraszam, że niszczę Wasz sielski światopogląd, ale szkodzi zwłaszcza osobom z chorym sercem i tarczycą, a że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z takich chorób, to nieszczęście gotowe. Oczywiście zaraz zostanę zakrzyczana, bo jednak większość jest zdrowa ;] Poza tym, wzmaga nerwicę i lęki - bardzo destrukcyjna dla osób z tachykardią.
Mimo to, jestem za jakimś złagodzeniem prawa w tym względzie, choć na pewno nie za całkowitą legalizacją.

Nie sądze że jesteś w stanie zniszczyć sielski światopogląd w sprawie marihuany, za dużo badań jest na plus tej używki. Z moich obserwacji wynika że na minus są głównie te gdzie dała o sobie znać stronniczość i publikowane w dziennikach które nie są recenzowane, a zatem wartość takich eksperymentów i publikacji jest bardzo wątpliwa

Jak ktoś ma lęki i nerwice to niech nie pali. Tak samo jak ktoś ma cukrzyce to nie powinien wsuwać czipsów i frytek. Proste, logiczne. Nie da sie ochronić ludzi przed nimi samymi. Poza tym, takie osoby z lękami to jednak zwykle wolą sobie łyknąć wóde, bo alkohol jako depresant - łagodzi im te lęki. Gorzej jak sie budzą następnego dnia z podwójnym atakiem problemów, no ale co tam

Zasadniczo szkodliwość marihuany jest bliska zeru i na tym polega paradoks stanu prawnego, który jednocześnie dopuszcza wóde i papierosy do obrotu

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2011 11:38 pm
StellaArtois
weteran forum

Nerwica serca i związane z tym lęki to naprawdę ostatni stan, w którym ma się ochotę sięgnąć po wódkę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/03/2011 12:10 am
INSULT
bywalec

Nerwica serca i związane z tym lęki to naprawdę ostatni stan, w którym ma się ochotę sięgnąć po wódkę.

A po zioło ma sie ochote? 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/03/2011 12:24 am
StellaArtois
weteran forum

Może jakoś w punktach, żebyś zrozumiał? Nie, wysil się.
Chodzi o to, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma zaburzenia rytmu serca - rozmaite. Zaburzenia rytmu serca mogą prowadzić do nerwicy serca, która objawia się lękami. Marihuana to wzmaga, nasila i powoduje znaczny wzrost natężenia tych objawów. A skoro ktoś nie zdaje sobie z czegoś sprawy, to jak ma tego unikać? Heloł?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/03/2011 12:45 am
cienkun
rada starszych

Marihuana jest szkodliwa. Nawet czysta. A niezapominajcie, że głównie sprzedaje się "chemię"

Mitem jest, że nie uzależnia. I że szkodzi na płuca i serce mniej niż tytoń też.

edit. wywaliłem jedno zdanie, bo sam nie wierzę że je napisałem
[edytowane 28/3/2011 przez cienkun]

[edytowane 21/12/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/03/2011 2:22 am
INSULT
bywalec

Może jakoś w punktach, żebyś zrozumiał? Nie, wysil się.
Chodzi o to, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma zaburzenia rytmu serca - rozmaite. Zaburzenia rytmu serca mogą prowadzić do nerwicy serca, która objawia się lękami. Marihuana to wzmaga, nasila i powoduje znaczny wzrost natężenia tych objawów. A skoro ktoś nie zdaje sobie z czegoś sprawy, to jak ma tego unikać? Heloł?

No ja nie sądze że to jest dobre wnioskowanie, tj. podawanie przykładu pewnej małej grupy (wyjątku od reguły) w społeczeństwie i na jej podstawie twierdzenie że marihuana jest zła ogólnie i dlatego nie legalizujmy. Troche mi to przypomina z logiki błąd wnioskowania z wyjątku na regułe, ale oczywiście nie jest to do końca to. Nieważne

Jak ktoś jest uczulony na jad pszczeli to też o tym nie wie, a przecież go może pszczoła użądlić, i co? Wstrząs anafilaktyczny i umrze. TO JA JUŻ WIEM, ZDELEGALIZUJMY PSZCZOŁY. Albo na wszelki wypadek zdelegalizujmy wszystko co sie da, bo przecież każdy na coś tam jest bardziej podatny niż ogół, a co jeśli sie komukolwiek coś stanie? Lepiej nie ryzykować 😀

To jakiś absurd. No nie ma żadnej logicznej podstawy aby marihuana pozostawała nielegalna. Jeżeli dobrze pamiętam, to o tym czy pewna substancja psychoaktywna może być dopuszczona do obrotu czy też nie, decyduje wypadkowa potencjału uzależniającego ORAZ szkodliwości. Wiadomo że potencjał uzależniający marihuany duży nie jest (oczywiście JAKIŚ jest, nie oszukujmy sie). Szkodliwość ma też niedużą, statystycznie nieistotną u zdrowych ludzi, a i ma potencjalnie zastosowania terapetyczne, pro-zdrowotne, troche jak casus czerwonego wina.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/03/2011 3:19 am
Nela89
bywalec

Jakiś czas temu sporo czytałam o marihuanie i też doszukałam się informacji o jej dobrych stronach. Wiadome, że wszystko co w nadmiarze szkodzi. Co do prawa, to Policja lubi sobie na różne dziwne sposoby polepszać statystyki. Myślę, że jak sobie ktoś raz na jakiś czas zapali, to nic mu się nie stanie, a wsadzanie za to za kratki, do poprawczaków i robienie wielkiej afery, to śmiech na sali, bo więcej szkody wyrządza alkohol, który młodzież pija litrami. Poza tym, nie wiem jak jest u Was, ale moi znajomi, tacy "imprezowi" nigdy nie mieli problemu z załatwieniem narkotyków na imprezach w klubach, więc ja osobiście uważam, że w Polsce jest dużo dostęp do tego typu środków ale ich legalizacji nie popieram. Zastanawiam się tylko nad zielskiem, bo jest powszechne, a może legalizacja przyczyniłaby się do polepszenia jego jakości, może byłoby ładowane mniej chemii, no ale to u nas jest tak ciężki temat, że pewnie jeszcze długo nikt nie odważy się podjąć wyzwania i czegoś z tym zrobić. A Państwo pewnie mogłoby na tym sporo zarobić.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/12/2011 10:48 pm
eRZet
weteran forum

Po pierwsze, powinno się zalegalizować kokę.
Koka to nie narkotyk, ma wiele pozytywnych właściwości, ale z powodów politycznych jest nielegalna (poza kilkoma państwami Ameryki Południowej).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/12/2011 11:51 pm
cienkun
rada starszych

no i mak. To okropne, że nie można sobie w ogródku zrobić grządki z makiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/12/2011 12:16 am
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca