Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Szeroko pojęty feminizm i wszystko co z niego wynika  

Strona 6 / 9 Wstecz Następny
rzymianin
bywalec

Malthus (poza różnymi zasługami) stwierdził, że kiedy ludzkość osiągnie bodajże 1 miliard to wyczerpią się możliwości produkcji pożywienia i będzie katastrofa

Gość ma rację, może nie z tym miliardem, ale ogólnie to ma sens. Ziemia ma jeszcze spore rezerwy i do tych 20 miliardów nawet by dano radę.Zasadniczym problemem jest tempo w jakim populacja rośnie- ok. 1 miliardw 30 lat! Jak tak dalej pójdzie to czarno to widzę...

Przyznajmy więc więcej praw pracodawcom!
Najlepiej stwórzmy taki środkowoamerykański reżim z zakazem działalności związków zawodowych, a w razie protestów wyślijmy wojsko na protestujących (sorry za przejaskrawienie, ale zastanawiam się, gdzie widzisz granicę).

Nie no bez przesady.

A pracodawca ma NA CZYSTO kilka milionów złotych rocznie, inwestuje, buduje i zakłada, więc w najbliższej przyszłości będzie miał znacznie więcej.

Mówisz o swojej firmie? Bo przecież nie każdy chyba aż tyle kosi?

Załóżmy, że ktoś jest ciężko chory. Rozumiem, że pracodawca powinien go wywalić i zatrudnić kogoś, kto nie choruje? Paranoja.

Porównujesz ciąże do choroby? :rotfl: Naprawdę nie chodzi mi o to że kobieta nie może zajść w ciążę w pracy ale zobacz jak to wygląda: 2 miesiące popracuje, ciąża, rok przerwy potem wraca na 3 mies. ciąża i znowu rok przerwy. A jak by jeszcze miała kolejne dzieci? W takim tempie to niedługo dobije do 10 dzieci. To jest właśnie paranoja wg mnie.Ludzie w tej firmie zapomną jak ona wygląda. Jak dla mnie to żaden pracownik. Zajmuje tylko miejsce rzetelnemu pracownikowi. Poza tym jak ma dzieci to i chyba ma chłopa więc może koleś by popracował a jeszcze z tymi zasiłkami to powinna spokojnie wyrobić finansowo.

NIGDY nie stanę po stronie kogoś, kto ma 3 domy, jacht, kilka samochodów, a uważa się za poszkodowanego, bo będzie musiał zapłacił chyba za miesiąc zwolnienia dziewczyny, która zaciążyła.

Nie chodzi już nawet o to. Po prostu sytuacja którą opisałeś bardzo mi się nie spodobała.
Zwykłe cwaniactwo połączone z zerowym pożytkiem z pracownika.

EDYCJA

Gabryel się nie zniżył do odpowiedzi, ale może TY mi odpowiesz. Jak powinno wyglądać "niefeministyczne" życie kobiety ?

No ja też się nie zniżę. To że nie popieram feminizmu nie znaczy że jestem szowinistą,który uważa że kobieta powinna siedzieć w kuchni. Moje poglądy to w porównaniu z Gabryelem pikuś 😛

[edytowane 8/12/2011 przez rzymianin]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 12:42 am
Anonim
bywalec

a jeszcze z tymi zasiłkami to powinna spokojnie wyrobić finansowo.

W jakim Ty kraju żyjesz? Bo nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja dostawałam 32zł. Jako samotna matka bez pracy.

No ja też się nie zniżę.

To też o czymś świadczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 12:54 am
rzymianin
bywalec

W jakim Ty kraju żyjesz? Bo nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja dostawałam 32zł. Jako samotna matka bez pracy.

Dobra, przyznam ci rację bo nie mam dzieci i za bardzo nie orientuję się jakie to są koszty. Ale chyba chłop tej dziewczyny z opowieści może pracować, nie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 1:11 am
Anonim
bywalec

Oczywiście, że może. Oczywiście przy założeniu, że każdy tatuś na świecie przyznaje się do dziecka i łoży na jego godne utrzymanie.
Ale niestety w tym systemie są dziury, i to niestety wy, mężczyźni tak urządziliście świat, że te dziury nie dość, że są to jeszcze teraz łata się je od nieodpowiedniej strony.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 1:19 am
eRZet
weteran forum

Ale niestety w tym systemie są dziury, i to niestety wy, mężczyźni tak urządziliście świat, że te dziury nie dość, że są to jeszcze teraz łata się je od nieodpowiedniej strony.

O przepraszam, niczego nie urządzałem.
Próbuję jakąś rewolucję przeprowadzić i zmienić system, ale nikt mnie nie słucha 🙁

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 1:27 am
Anonim
bywalec

Przepraszam, chwilowo na potrzeby dyskusji zastosowałam podział na "my" i "wy" .
Zazwyczaj staram się nieuogólniać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 1:36 am
StellaArtois
weteran forum

Ktoś tam się pluł, że liczba ludności w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie. No to zapodam raport GUS :

http://www.becikowe.com/?sr=demografia/demografia.htm

(mam nadzieję, że to wystarczająco profesjonalna strona), z którego wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba urodzeń zmniejszyła się o połowę i dalej maleje. Pozwolę sobie na cytacik :

W roku 2004 w Polsce urodziło się 356 tyś. dzieci, prognoza na rok 2030 to 232 tyś. narodzin w tym samym czasie 724 tyś. dzisiejszych 23 latków będzie zbliżać się do wieku emerytalnego.

Miło co nie?
Dodam tylko w kwestii imigrantów. Nie chciałabym, żeby Polskę zalała horda ciapatych osobników. W moim mieście jest ich masa, z powodu Erasmusa. Drą się, nie da się z nimi dogadać nawet po angielsku, a co dopiero po polsku. Zachowują się baaardzo niekulturalnie. Dlatego wolałabym, żeby siłą liczebna narodu brała się skadinąd ;]

[edytowane 9/12/2011 od fasolencja]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 11:08 am
eRZet
weteran forum

Dodam tylko w kwestii imigrantów. Nie chciałabym, żeby Polskę zalała horda ciapatych osobników. W moim mieście jest ich masa, z powodu Erasmusa. Drą się, nie da się z nimi dogadać nawet po angielsku, a co dopiero po polsku. Zachowują się baaardzo niekulturalnie. Dlatego wolałabym, żeby siłą liczebna narodu brała się skadinąd ;]

No patrz, to prawie jak Polacy za granicą 😉

I nie mów "ciapatych" bo to okropne słowo.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 11:27 am
StellaArtois
weteran forum

Za granicę wyjeżdża dużo młodych osób po studiach, które znają angielski. Z drugiej strony mówię o arabskiej młodzieży, o osobach w moim wieku, które nie potrafią porozumieć się po angielsku na poziomie podstawowym. Nie wiem w jakim języku oni studiują, ale wiem, że zarezerwowane są dla nich najlepsze akademiki i dostają wielkie stypendia.
Są różne okropne słowa, dla każdego inne. Dla mnie okropne jest powtarzanie co 5 minut "generalnie".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 11:55 am
cienkun
rada starszych

Liczbę ludności to powinna się zmniejszać a nie powiększać.

Swięto prawdo, ludzkosć to wirus, ale akurat nie wiele to ma do zaistniałej sytuacji. 🙂

Też uważam że jest nas o min. połowę za dużo. Ale cóż na to począć. Tylko czekać aż niebo i ziemia ten problem rozwiążą... lub my sami się pozabijamy 🙂

Po pierwsze: nie każde dziecko jest piersią karmione.
Po drugie: nie ma najmniejszych przeciwwsazań do tego aby pokarm ściągnąć i zostawić w lodówce.

O wiele lepiej jest, gdy dziecko jest karmione piersią, ale kobiecie chyba tego tłumaczyć nie muszę...

Ale niestety w tym systemie są dziury, i to niestety wy, mężczyźni tak urządziliście świat, że te dziury nie dość, że są to jeszcze teraz łata się je od nieodpowiedniej strony.

Nie tylko my, ale Wy też... Człowiek jest kretynem, a największymi kretynami są politycy. Bo polityka ma to do siebie, że uczciwy człowiek tam się nie pcha.
Zatem możecie się pocieszyć, że mężczyzn, skrajnych kretynów, jest znacznie więcej niż kobiet, skrajnych kretynek 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 1:15 pm
Anonim
bywalec

O wiele lepiej jest, gdy dziecko jest karmione piersią, ale kobiecie chyba tego tłumaczyć nie muszę...

Oczywiście. Natomiast podgrzanie mleka wcześniej ściągniętego nie powinno przerastać żadnego faceta.

Zatem możecie się pocieszyć, że mężczyzn, skrajnych kretynów, jest znacznie więcej niż kobiet, skrajnych kretynek 🙂

Gdyby w femizniźmie chodziło o spór "która płeć jest gorsza/głupsza" to pewnie byśmy się tym pocieszały. Niestety chodzi o coś innego.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2011 6:36 pm
adamrozew
stały bywalec

A mnie blizej prawie w calosci w pogladach do AnnyDagmary.
Ale wroce do parytetow dlaczego 50 %. Bo widzicie co sie stalo, w trakcie ostatnich wyborów, kobiety byly traktowane jako "aniolki, kwiatki do kozucha" etc. Faceci nie puszcza kobiet dobrowolnie, za duzo tam jest stołków. A ja uwazam, ze zmiane mentalnosci trzeba narzucic, czyli narzucic 50% parytet po to aby zmienic mentalnosc spoleczenstwa, bo nagle sie okaze, ze kobiety moga brac czynnie udział w polityce i wprocesach decyzyjnych. Jak minie kolejne 30 lat to parytety bedzie mozna zlikwidowac :). Nie beda potrzebne. Bo zmieni sie mentalnosc spoleczenstwa. Ale to dopeiro za 30 lat.

[edytowane 10/12/2011 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2011 3:07 pm
eRZet
weteran forum

Coś w tym jest. Sam jestem przeciwny parytetom, bo to wygląda tak, że 50% - faceci - wybranych jest zgodnie z ich kwalifikacjami i zasługami (w przypadku polityków są więc to te najgorsze szumowiny 😛 ), pozostałe 50% - kobiety - są z łapanki.

Generalnie jednak międzynarodowe prawo praw człowieka wygląda w taki sposób, że przyznaje się specjalne prawa grupom poszkodowanym. Wewnętrzne prawo praw człowieka chyba powinno być tworzone w podobny sposób.

Po prostu nie ma innego wyjścia.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2011 3:33 pm
cienkun
rada starszych

Ale kobiety mogą brać aktywny udział w politycy "walczyć o miejsca" więc nie są poszkodowane. 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2011 5:27 pm
kazik84
bywalec

Tylko, że kobietą ciężko się przebić. Jest wiele kobiet, które są aktywne, ale jak jest dyskusja w radiu, bądź telewizji to zaprasza się przeważnie polityków - mężczyzn, podobnie z ekspertami. Więc jak kobiety mają się przebić? Jeżeli kogoś nie ma w tv to nie istnieje. Poza tym w polskim społeczeństwie w większości przypadków kobieta pracuje na dwa etaty. Drugim etatem jest dom. Często jej partner/mąż jej w ogóle nie pomaga, albo pomaga w niewielkim stopniu. Jak w tym wszystkim znaleźć czas na politykę? Facetom też by się odechciało w takim przypadku...

Na uczelniach jest wiele kobiet - pracowników naukowych, ale ile jest kobiet - rektorów? Czy to oznacza, że kobiety są gorsze, głupsze itp? To pytanie retoryczne. Moja koleżanka studiowała na Politechnice Wrocławskiej, na kierunku, na którym była jedną z trzech kobiet. Musiała znosić seksistowskie teksty ze strony niektórych wykładowców. Większość mężczyzn nie dostrzega dyskryminacji kobiet w wielu dziedzinach życia, bo ich ta dyskryminacja nie dotyczy. Jeste też wiele kobiet, które twierdzą, że nie czują się dyskryminowane, ale jakby je głębiej popytać o codzienne życie to okaząłoby się, że są, tylko się przyzwyczaiły, albo funkcjonują w środowisku, gdzie tak było zawsze.
Większość moich koleżanek deklarowała podczas studiów, że chciałyby być w związku partnerskim. Ale teraz, po kilku latach, kiedy patrzy się na ich związki to generalne większość rzeczy w domu robią one, mimo, że tak jak ich partnerzy pracują.
Oczywiście znam też pary, które dzielą się odpowiedzialnością za obowiązki domowe.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2011 6:18 pm
Strona 6 / 9 Wstecz Następny
  
Praca