Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

bratnie dusze   

Strona 4 / 10 Wstecz Następny
cienkun
rada starszych

Sokół, na prawdę jak Cię czytam, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Trudno by Ci było kochać własne dziecko, które byłoby homoseksualistą?
Jezus podobno kochał wszystkich, nawet prostytutki... 😛
WHO może troszkę przegina, ale w samym wytłumaczeniu 4-latkowi skąd się biorą dzieci, nie widzę niczego zdrożnego.

A ja mam do Ciebie takie zadziorne pytanie? Jesteś żonaty?
A jeżeli nie, to kolejne. Odbyłeś kiedyś stosunek płciowy z kobietą?
Jeżeli tak, to dopuściłeś się tak samo ohydnego grzechu, jak homoseksualizm... 😛

[edytowane 20/11/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 1:03 pm
eRZet
weteran forum

WHO może troszkę przegina, ale w samym wytłumaczeniu 4-latkowi skąd się biorą dzieci, nie widzę niczego zdrożnego.

A ja się nie zgadzam. Częścią bycia dzieckiem jest niewiedza i czystość, bycie "naked of understanding".
Po jaką cholerę kłaść im do głowy takie rzeczy? Dzieci same odkryją, że nie wiedzą, o co chodzi i wtedy zaczną pytać.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 1:15 pm
cienkun
rada starszych

Tak, to racja. Choć z tą czystością to bym uważał, ja w wieku 4 lat miałem już fantazje erotyczne o charakterze BDSM :P,
Też uważam że taka wiedza 4 latkom jest zbędna, nie mniej, krzywdy im nie zrobi.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 1:20 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Obawiam się, że dziś czterolatki są uświadomione aż zanadto... Nie wszystkie zapewne, ale lepiej, żeby się dowiedziały prawdy w domu, niż czegoś dziwnego w przedszkolu czy z internetu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 1:23 pm
sokół
bywalec

przepraszam możesz mi wskazać gdzie napisałem że nie kochałbym takiego dziecka , nie przeinaczaj , napisałem że rodzicom w takiej sytuacji musi byc cięzko i nie próbuj wmawiać że jest inaczej , oczywiście że kocha się swoje dzieci , czy to homo czy przestępców ale ta miłośc usłana różami nie jest . .......o Ty mi gadasz ż sypiając z własną żona grzeszę ( jakieś kruczki wyszukasz i tego sie trzymasz ) to jak ma działać zdrowa rodzina ? Jezus kochał wszystkich i to fak wielki , człowiek nie dorasta mu do pięt więc z Jego łaską nie moge sie porównywać , ale staram sie go naśladować i dla tego w mój sposób kochma tych ludzi i za nich sie modlę , jak juz pisałem krzywdy nie toleruję , a skąd wiesz że gdyby nie Jezus w moim życiu zamiast prowadzić konwersację w tym temacie nie latałbym po mieście i nie nap............ każdego spotkanego pedała ?

i jeszcze : owszem Jezus kochał wszystkich , ale nie wiem noc o Jego kontaktach ( spotkaniach itp ) z homo , Bóg jasno określił że sodmia jest bardzo cięzkim grzechem i nawet sadoma min przez takie rzezcy została zburzona . Pomijając miłosierdzie Jezusa , Bóg wyraźnie mówi że homo to grzech wielki

[edytowane 25/11/2013 od xxl]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 2:08 pm
cienkun
rada starszych

Nie z własną żoną, tylko nie będąc żonatym. Tak właśnie napisałem.
Seks w celu innym niż prokreacja z własną żoną, to wykroczenie przeciwko zasadom religijnym. Nie ważne czy z kobietą czy mężczyzną. (Patrz przykład Onana)

a skąd wiesz że gdyby nie Jezus w moim życiu zamiast prowadzić konwersację w tym temacie nie latałbym po mieście i nie nap............ każdego spotkanego pedała ?

Przez takie teksty, uważa się Katolików, za barbarzyńców, których tylko strach przed piekłem powstrzymuje przed mordem. 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 3:06 pm
sokół
bywalec

możesz być dobrym człowiekiem dla zwierząt i ludzi , pomagac biednym i potrzebującym , szanować ludzi starszych , wierzyć w Boga , brzydzić się przemocą itp a i tak zawsze koś się znajdzie co cie osądzi bo udaję chrześcijanina a śpię z żona dla przyjemności , katolicy maja ciężko bo zawsze jakiś argument znajdzie ( najczęściej drobnostka ) ktoś żeby tylko wytknąc że i tak jesteśmy grzesznymi , a może spójrzcie w lustro , kurede jestm tez normalnym facetem , nie prowadze zycia pustelniczego , to że wierze w Boga nie oznacza że muszę żyć w totalnej ascezie , zresztą sam odpowiem ża moje czyny , takl samo jak homo , ale rozumiem że ktos może nie wierzyć i że ktos brzydzi się homo .......................co do barbarzyństwa to przeginasz ,każdego cos ukształtowało , to że Ty jesteś dobry może wpływa mają rodzice i dobre wychowanie , czy bez nich byłbyś barbarzyńcą , ja po prostu z natury staram się byc dobry a religia mi w tym pomaga , moja mam czytała słowa Jezusa tak jak je mam i potem wychowywała mnie i mówiła co dobre a co złe , potem sam doszedłem do wiary , więc masz farta bo gdyby nie moja matka i wcześniej moja babcia byłbym seryjnym mordercą - co za głupie rozumowanie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 3:56 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Dla KK homoseksualizm jest grzechem ok. Ale my żyjemy w państwie świeckim! Jeśli ktoś jest mocno wierzący i chce walczyć, "leczyć" swoją orientację i traktuje to jako swój "krzyż" proszę bardzo-wolny wybór. Ale są też osoby homo, które po prostu chcą się cieszyć z tego tu i teraz, móc normalnie funkcjonować w społeczeństwie wraz ze swoim partnerem/partnerką, którego kochają.

Co do edukacji dzieci: z dziećmi trzeba rozmawiać o seksie, stosownie do wieku, poziomu ich zrozumienia i ciekawości. Kilka miesięcy temu moja 2,5 letnia córka spytała " mamusiu, a jak ja się znalazłam w moim brzuchu...rosłam tam, potem mnie urodziłaś, ale jak się tam znalazłam?". I co miałam tu pocisnać historię o bocianie 😉 ? Usłyszała, że żeby było dziecko potrzebnie są rodzice, którzy chcą mieć dzidziusia i go zapraszają do brzuszka mamy itd itp Dla niej było to wystarczające. Choć 3 miesiące później usłyszałam pytanie "co to jest plemnik?" 😉 Odpowiedź: "komórka, która znajduje się w ciele mężczyzny. żeby powstało dziecko to taki plemnik musi się połączyć z jajeczkiem, które jest w ciele mamy", okazało się być zrozumiała i wystarczająca dla 3latka.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 4:02 pm
cienkun
rada starszych

Jaga, gratuluję pomysłowości! 🙂 🙂

Sokół, ja nie szukam drobnostek, tylko wskazuję jak puste są argumenty o tym, że Sodoma itd.
Stary Testament został spisany w określonym miejscu i czasie i dla ludzi którzy wtedy żyli, wiele jego fragmentów ma się do naszych czasów, jak pięść do nosa...
A jeżeli się już nań powołujesz, to przyjmij go w całości.
Czynienie inaczej, byłoby hipokryzją.

[edytowane 20/11/2013 przez cienkun]

Co do tematu.
Znam osoby które są wege, znam osoby które podzielają moje pasje, ale nie znam nikogo, kogo nazwałbym bratnią duszą, ale jakoś specjalnie mnie to nie martwi.
Jak pisałem wyżej, podstawa to poszanowanie odmienności.

[edytowane 20/11/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2013 4:23 pm
n.i.x
stały bywalec

To musi byc bardzo trudne wybrać dobrą drogę kiedy człowiekiem targają hormony, tęsknota za bliskością.

Ale skąd wiesz, że to tylko hormony? Skąd możesz wiedzieć co czuje osoba homoseksualna skoro nią nie jesteś?

[edytowane 19/11/2013 od Bellis_perennis]

właściwie nie miałam zamiaru dyskutować bo mam takie zdanie i go nie zmienię no ale sprostuje bo chyba nie jasno napisałam o co mi chodziło.
A chodziło mi o młodych homoseksualnych katolików którzy są bardzo zagubieni i niewiedzą co maja robić. Z jednej strony buzują hormony (takie zwykle jak to u nastolatków bywa, okres buntu itp) , są potrzeby, uczucia, a z drugiej jest Bóg i świadomość grzechu. I to oni musza wybrać dobrą drogę (dobrą dla wierzącego). No nie trudno tu wywnioskować ze jest im ciężko mimo ze nie jestem w ich skórze.

Bellis Ty sie prze zemnie zdenerwowałaś?? Jesli tak to przepraszam.

Co do dzieciaków to zbyt szybka edukacja seksualna moze im namieszać w głowach. Moi (5 i 2,5) wiedza ze tatuś kocha mamę i dal jej do brzucha nasionko z którego wyrośl dzidziuś a później wyszedł z brzucha.A to ze byli zemną połączeni przez pępek ich bardzo śmieszy 🙂 To im na razie wystarczy. Jak starszy zacznie pytać to będę mu stopniowo coraz mądrzej tłumaczyć. A tych dziwnych programów na szczęście nie ma u nas w przedszkolu bo na pewno bym sie na to nie zgodziła, mężuś tez. Za to jest religia którą synek lubi 🙂

Sokól, jak chcesz jeszcze pogadać to napisz na PW 🙂 bo widzę ze ten temat tutaj zmierza w złym kierunku i juz nie ejst tylko szukaniem podobnie myślących. A ja w zadnym wypadku nie chce tu wywoływać jakichś kłótni czy kogoś irytować.

Zas na forum katolickim oberwało mi sie za wegetarianizm..bo wielu tam uważa ze niejedzenie mięsa to szkodzenie sobie czyli grzech wobec ciała. Tez byli ludzie fajni którzy mnie popierali ale poza tym tam są ciągle walki "cejrowskich" z trollami i uciekłam. Tak wiec trudno bylo znaleźć ciekawe miejsce bo "katole " i "ziarnojady" zawsze będą mieli ze sobą na pieńku hehe. Najlepiej czuje sie na forach o tematyce zdrowotno-urodowo-sportowej:) i na dzieciowych.

To na razie. Fajnie ze jesteś 🙂

pozdrawiam wszystkich

[edytowane 21/11/2013 od n.i.x]

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2013 1:05 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Bellis Ty sie prze zemnie zdenerwowałaś?? Jesli tak to przepraszam.

Nie i nie przepraszaj mnie bo nie masz za co. Pomyślałam o moich homoseksualnych znajomych i pomyślałam sobie co mogą czuć czytając takie posty jak Twoje albo Sokoła. Wypowiadacie się na ich temat w kategorii: [i]jesteśmy MY normalni i ONI[/i].

A chodziło mi o młodych homoseksualnych katolików którzy są bardzo zagubieni i niewiedzą co maja robić. Z jednej strony buzują hormony (takie zwykle jak to u nastolatków bywa, okres buntu itp) , są potrzeby, uczucia, a z drugiej jest Bóg i świadomość grzechu. I to oni musza wybrać dobrą drogę (dobrą dla wierzącego). No nie trudno tu wywnioskować ze jest im ciężko mimo ze nie jestem w ich skórze.

A wolałabyś aby młody homoseksualny katolik wdał się w związek heteroseksualny oszukując siebie i osobę która go kocha? Z homo nie da się zrobić hetero, można jedynie bardzo unieszczęśliwić taką osobę i jej bliskich.
Czy oszustwo nie jest grzechem?

[edytowane 21/11/2013 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2013 1:45 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Skąd ludzie tak dobrze znają wolę Boga, który stworzył homoseksualistów? I teraz on uznaje ich za grzeszników? Nie rozumiem tego. Bo jeśli poprzez kościół, to chciałabym przypomnieć, że i kościół przez wieki zmienił zdanie w wielu sprawach. Teraz pora na rewolucję w sprawie homoseksualistów i in vitro.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2013 1:51 pm
sokół
bywalec

lili @ to dobre , skąd ktos zna wole Boga ? ni jej nie zna ale myślę że Bóg nie stwarza ludzi złych jego woli . obdarzył ans wolna wolą i tyle , bo nie sądze że celowo Stwóra powołuje np. pedofili , a Jezus umarł za nasze grzechy , więc normalne że ludzie popełniali i będa popełniac grzechy, mniejsze lub większe, proponuje ten temt zamknąć bo się rozwinął w wątek homo itp.............nix@ jestem zdziwiony że na portalach katolickich krytykują wege , no ale jak sama widzisz wszędzie nie mozna dopasować sie na 100 %, polecam Ci książkę Hołowini -Bóg życie i twórczość, są tez tam wątki wege , mówiłaś że można pogadać na PW, co to bo nie zakumałem 🙂 dla zainteresowanych byłem ostatnio na nabożeństwie u zakonników i co tam się działo podczas zasłania Ducha Świętego , ale to temat nie na forum, wiem jedno chyba tak blisko Boga nie byłem jeszcze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2013 2:19 pm
Szczurunia
bywalec

nie należy zaglądać komuś do łóżka

a tak na marginesie żeby facet penisem faceta w odbyt fujjjjjjjjjjjjjjj) 😎

Jak widać, przeczysz sam sobie 🙂 zastanawianie się nad tym jak to robią faceci jest w mojej opinii zaglądaniem do łóżka.
Swoją drogą czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego dla większości osób geje=seks? Dlaczego większość osób oburzają tylko homoseksualni mężczyźni, a nie kobiety?

sokół, a jak facet penisem kobietę w odbyt to już nie fujjjjj? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/11/2013 8:31 pm
n.i.x
stały bywalec

Bellis, no smutne to i przykre. Ja na pewno nie chce nikogo celowo krzywdzić. dla mnie najważniejsze jest dobro ludzkiej duszy.

Sokól PW - prywatna wiadomość 🙂
Dzieki za rade. Czytałam juz gdzieś fajny artykuł Hołowni 🙂
Co do mszy..moi rodzice byli jakis czas temu na takiej z egzorcyzmami w plenerze..i do dzisiaj są w szoku..sceny jak filmu. jak mała kobitka zaczęła szaleć i krzyczeć męskim głosem to kilku chłopów jej nie umiało utrzymać...podobno tam to normalka.

Napisz mi co tam za przeżycia miałeś na tej mszy 🙂
..a może sie wymienimy beretami ;P

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/11/2013 2:25 am
Strona 4 / 10 Wstecz Następny
  
Praca