Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

bratnie dusze   

Strona 6 / 10 Wstecz Następny
cienkun
rada starszych

Socjolożka 😛

Co nie znaczy, że ma rację.

Czyli ateiści są tylko zwierzętami?

Kiedyś już o tym pisałem. Nie chciałbym nikogo urazić, więc się powstrzymam od odpowiedzi, gdyż prostej odpowiedzi nie ma...

to normalne że jak widzę zboczenia, hedonizm, i wszystkie wszystkie grzechy główna to jest to złe, nie widzę czemu mieć o to pretensje, co wy chcecie świat pełen rozpusty i barbarzyństwa .

Myślę, że chodzi o to, aby umieć uszanować, że choć ja uważam coś za złe, to ktoś inny może mieć inne zdanie i wyznawać inną filozofię.
I jeżeli nie czyni to nikomu krzywdy, to czemu to miałoby przeszkadzać.
Moje poglądy są bardziej rygorystyczne niż Twoje, ale nie obchodzi mnie, że ktoś robi inaczej. Chce być grzesznikiem, to niech sobie jest. Jego sprawa.
Sam wiele razy postąpiłem wbrew nakazom religijnym i jeszcze pewnie wiele razy postąpię... "cnota w grzechu się umacnia"...
Jeden ma taką przywarę, inny inną. Czemu jedna miałaby być lepsza, a inna gorsza?
Skłamałeś kiedyś? Ukradłeś? A więc też zgrzeszyłeś.
"Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem"

[edytowane 26/11/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2013 3:06 pm
sokół
bywalec

belis ale jesteś w tej opini prosta, najprostszy argument że katolicy to chamscy i złowrodzy ludzie , ja tu mówie o moralności itp , a Ty wyjeżdżasz z tendencyją kasą na tacę , myślisz żenie się kościele wszystko podoba? że nie brzydze się bogactwem i rozpustą w tych kręgach , co ma wiara i Bóg o którym tu tyle pisze do twoich porównań , kiedys nie byłem az tak bardzo wierzący a tak samo ludzi kochałem , tera po przez wiare kocham ich jeszcze bardziej co nie znaczy że nie moge wyrazić zdania o mordercach czy sodomitach , myślisz że każdy wierzący to tzw przez Was katol który wszystkim zyczy źle , nic nie wiesz i długo chyba sie nie dowiesz , mieszasz wiarę z instytucja kościoła ale pewnie tak Ci wygodniej by udokumentowac swoje wątpliwe argumenty

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2013 3:19 pm
Szczurunia
bywalec

Cienkun, nie zrozumieliśmy się. Ja też szanuję ludzi oddanych religii, ale mądrze, a nie niewolniczo. "Robię coś/nie robię czegoś, ponieważ przemyślałam to, tak uważam i tak mówi moja religia" to zupełnie inna sytuacja niż "to jest złe/dobre bo tak, bo tak mi ktoś powiedział" i to właśnie tę drugą miałam na myśli.

quote:
Czyli ateiści są tylko zwierzętami?

Kiedyś już o tym pisałem. Nie chciałbym nikogo urazić, więc się powstrzymam od odpowiedzi, gdyż prostej odpowiedzi nie ma...

Jest.
Ja nim jestem, ty, jak i wszyscy na tym forum. Co jest złego w byciu zwierzęciem? Możecie temu zaprzeczać, tłumaczyć to sobie na milion sposobów i ok, ale biologii nie oszukacie. Homo sapiens należy do królestwa zwierząt, tak samo jak koty, psy, delfiny i pająki.

A co do umniejszania ateistom - przyzwyczaiłam się, że wyznawcy każdej religii dają sobie monopol na wszelką filozofię. Nie mogą pojąć, że może ona istnieć bez wiary w starszego pana z brodą czy innego bytu niematerialnego. Nie mogą tego pojąć, za to łatwo przychodzi im wywyższanie się, norma w każdej religii.

Sokole, mógłbyś pisać nieco przejrzyściej graficznie? Twoje wypowiedzi czyta się jak strumień świadomości, zacznij proszę używać dużych liter, mniej więcej prawidłowej interpunkcji i jakiś akapitów, będzie czytelniej.

religia z założenia stanowi wzór prawości, moalności i mówiąc prosto dobrego i porządnego się prowadzenia

Tylko dla jej wyznawców, a i to nie zawsze, vide: szariat, dżihad, obrzezanie kobiet, przeklinanie i klątwy (przykłady tylko z czasów współczesnych). Które z tych rzeczy sa dobre i porządne?

kiedys nie byłem az tak bardzo wierzący a tak samo ludzi kochałem , tera po przez wiare kocham ich jeszcze bardziej

Znów poprawka: kochasz, ale tylko tych, którzy myślą tak samo jak ty bądź podobnie, bądź siedzą cicho.

i całe to gówniane życie w cywilizacji zachodu to syf

To dlaczego bierzesz w nim udział? Możesz wyjechać z dala od "cywilizacji zachodu".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2013 8:33 pm
Samanya
bywalec

wyznawcy każdej religii dają sobie monopol na wszelką filozofię. Nie mogą pojąć, że może ona istnieć bez wiary w starszego pana z brodą czy innego bytu niematerialnego. Nie mogą tego pojąć, za to łatwo przychodzi im wywyższanie się, norma w każdej religii.

sytuacja odwrotna też ma miejsce.
Ale co z tego?? Zawsze były różnice są i będą!
Przestańcie wypominać jeden drugiemu kto ma rację lub kto jej nie ma, poprawiać się lub nazywać się wszystkowiedzącymi.
Śmiesznie żałosne się to zrobiło.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2013 9:12 pm
cienkun
rada starszych

Jest.
Ja nim jestem, ty, jak i wszyscy na tym forum. Co jest złego w byciu zwierzęciem? Możecie temu zaprzeczać, tłumaczyć to sobie na milion sposobów i ok, ale biologii nie oszukacie. Homo sapiens należy do królestwa zwierząt, tak samo jak koty, psy, delfiny i pająki.

No właśnie o to chodzi. Dopóki utożsamiamy się ze swoim ciałem, jesteśmy homo sapiens, czyli jednym z wielu gatunków, przestajemy nim być, gdy zaczynamy się utożsamiać z nieśmiertelną duszą, która tylko tymczasowo mieszka w tym ciele.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/11/2013 12:32 am
Bellis_perennis
Famed Member

Ja nim jestem, ty, jak i wszyscy na tym forum. Co jest złego w byciu zwierzęciem? Możecie temu zaprzeczać, tłumaczyć to sobie na milion sposobów i ok, ale biologii nie oszukacie. Homo sapiens należy do królestwa zwierząt, tak samo jak koty, psy, delfiny i pająki.

Szczuruś ja wiem ale tutaj słowo zwierzę zostało użyte w negatywnym kontekście i dlatego się przyczepiłam.

a Ty wyjeżdżasz z tendencyją kasą na tacę

Celowo.

kiedys nie byłem az tak bardzo wierzący a tak samo ludzi kochałem , tera po przez wiare kocham ich jeszcze bardziej

Pomijając wszystkich którzy myślą inaczej niż Ty 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/11/2013 10:49 am
sokół
bywalec

belis @ stwierdzam że musi byc nieźle zarobiona osobą i w życiu materialnym konkretnie ustawioną , gratuluję , bo Ty wszystko wiesz, z takim darem to daleko zajdziesz, sugerujesz że odrzucam myślących inaczej niż ja , sorki czy my sie nie znamy , czy my piliśmy mleko z jednej piersi , co mi umknęło skoro tak dobrze mnie znasz, ...........a na poważnie guzik o mnie wiesz tak jak i ja o Tobie , wiec możemy sobie na jakiś temat porozmawiać ale nie oceniaj mnie bo mógłbym Cię nie raz zaskoczyć

ps: do komentarza wyżej o pisowni , racja pisze za szybko i muszę to poprawić , wyciągnę wnioski z Twej uwagi 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/11/2013 12:25 pm
Szczurunia
bywalec

Bellis, wiem, że w negatywnym. Tym bardziej dziwi, że tutaj, wśród wegetarian, zwierzę jest synonimem kogoś gorszego, niepełnowartościowego.
Nie rozumiem co jest złego w byciu "tylko" homo sapiens, jednym z wielu. Czy potrzeba atropocentyzmu jest aż tak duża, że trzeba na każdym kroku udowadniać sobie, że jestem lepszy/a? Z ludzkiego poczucia wyższości nie przyszło innym gatunkom nic dobrego. Czy to nie to uczucie kieruje mięsożercami, hodującymi zwierzęta w okropnych warunkach, myśliwymi, treserami cyrkowymi?
Oni mówią dokładnie to samo - "to tylko zwietzęta".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/11/2013 12:33 pm
Bellis_perennis
Famed Member

musi byc nieźle zarobiona osobą i w życiu materialnym konkretnie ustawioną

A dziękuję bardzo, mam bogatego męża, leżę i pachnę 😎

sugerujesz że odrzucam myślących inaczej niż ja

Tak bo:

bo ja nie zmienię zdania że homo, aborcja, eutanazja i całe to gówniane życie w cywilizacji zachodu to syf , a Wy ( nie wszyscy ) że tolerancja dla zboczeńców to postęp

homoseksualizm uważam za zwyrodnienie , sodomie , obrzydlistwo i chorobę

No to nie rozumiem piszesz, że kochasz ludzi a wcześniej nazywasz ich zboczeńcami. No chyba, że gej to nie człowiek 😛

[edytowane 27/11/2013 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/11/2013 12:37 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Obrzydliwców i zboczeńców chyba też można kochać, nie? 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/11/2013 4:26 pm
sokół
bywalec

Pewnie że można kochać ( jeżeli nie krzywdzą ludzi ). Traktujecie mnie jak faszystę czy pełnego nienawiści człowieka. A ja mówie tylko o tym że chce normalności. Kultura tak sie teraz zmienia że to co normalne schodzi do podziemia i staje się innością . Niedługo trzeba będzie szukać alternatywnych rozwiązań dla normalnych szkół, rodzin katolickich, rodzin matki i ojca. Będziemy z tego tytułu wyśmiewani i osądzani. Mozna juz w muzyce spotkac przejawy buntu na obecną rzeczywistość. Kiedys ten bunt był dla równości rasowej , dla praw kobiet. Ale tak to zmutowało że normalnościa ma byc homo, aborcja styl gender, czy brak świat Bożego Narodzenia bo to obraz muslim. Juz słyszałem nagrania o buncie wobec takie stanu rzeczy . I teraz to bężęóa buntu i walki o moje prawa do zycia w świecie gdzie rodzina i moralnośc maja jeszcze coś do znaczenia . dlatego wiem że zdecydowana większość mnie nie rozumie lub krytykuje. Ja już jestem po woli w podziemiu ( może na naszym podwórku nie , ale europejskim to na pewno ). Dlatego nic sobie nie robie z tej fali krytyki , bo na razie stoje na pozycji przegranej ale to sie obróci jak ze wszystkim. Bo wszystko kołem sie toczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/11/2013 11:41 am
cienkun
rada starszych

Sokół nie bój się. Większość ludzi na prawdę nie ucierpi z powodu tolerancji dla mniejszości seksualnych. Jeszcze się chyba nie zdarzyło, żeby mniejszość narzucała prawa większości.

A ciągnąc temat;
rozpatrzmy taki przykład: Jeżeli kocham swojego kolegę i dotykam z uczuciem jego ciała, aby sprawić mu przyjemność, to czy to jest wg. Ciebie do przyjęcia, czy nie?

[edytowane 29/11/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/11/2013 12:12 pm
sokół
bywalec

oczywiście że istnieje miłość między facetami bez cienia seksualności. Do ojca, brata czy przyjaciela. Tak samo kontakt cielesny. Sam gram w kosza i w zcasie meczu sa poklepywania po tylku , przytulania itp w formie sportowej. Ale nie można postawić znaku równości do zbliżeń seksualnych. Możliwe że chcesz mi zasugerować że jeden kontak toleruje a inny nie. Ale przy tym innym pojawia się namiętność i miłość wyrażana sexem , a jak wiesz uważam że nirlne jest to tylko z kobieta . Co nie oznacza że dwóch facetów nie może w sobie sie zakochać na takiej płaszczyźnie ale zdanie w tym temacie moje to juz dobrze znasz.

dopisując do wcześniejszej mojej wypowiedzi to mam takie porównanie . W obecnych czasach łatwiej i taniej jest kupić narkotyki niż dobre zdrowe i nie przetwarzane warzywa i owoce , jak patrze na unie to tak samo widze to jeżeli chodzi o normalność - takie mamy czasy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/11/2013 2:52 pm
cienkun
rada starszych

Nie, wcale nie chciałem Ci nic takiego zarzucać.
Chciałem za to dopisać, że w pewnych kulturach, mężczyzna wykonywał mężczyźnie masaż, również genitaliów, (obecnie w kulturze zachodu również są takie praktyki, nawet jest filmik, ale linka nie wkleję gdyż filmik jest oznaczony 18+), tak więc granica pomiędzy seksem a "nieseksem" jest płynna. Tak samo pocałunek dwóch mężczyzn. Jezus również (prawdopodobnie) całował swoich uczniów w usta.
Część gejów nie odbywa stosunków analnych, a sprawiają sobie przyjemność cielesną w inny sposób, tak więc czy są zboczeńcami, czy już nie (?) ...

[edytowane 29/11/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/11/2013 6:07 pm
sokół
bywalec

jeżleli chcesz znać moje zdanie w sprawie takiego masażu to jest to okropne, podejrzewam ze dla 90% facetów to nie dopuszczalne, to dla mnie objaw dziwactwa i lekkiego zboczenia ( bo masaz często choc nie seksualny jest zmysłowy , z wyłączeniem zdrowotnego ) W naszje kulturze pocałunek dwóch chłopów to normalne , forma pozdrowienia i witania. Ja tego osobiście nie preferuje, wole mocny uścisk dłoni 🙂 Jezus owszem całował swoich uczniów w usta ale chyba dobrze zdajesz sobie sprawę że to forma pozdrowienia , umiłowania Bożego itp.
każda aktywność cielesna dwóch facetów wkraczająca w strefę zmysłową , namiętną , seksualną jest dla mnie obrzydliwa w tym tez miłośc homo bez stosunku analnego . Podsumowując : chłopak i dziewczyna normalna rodzina , wiesz o czym mówię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/11/2013 12:25 pm
Strona 6 / 10 Wstecz Następny
  
Praca