Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Sytuacja na Ukrainie  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
aniss
bywalec

Bardzo przepraszam, jeśli kogokolwiek rozdrażniłam swoimi wypowiedziami, ale nie taki był mój cel. Jeśli brzmię "wyniośle i wszechwiedząco" to bardzo mi przykro, ale niestety nie mam wpływu na to, jak mnie odbieracie. Mogę jedynie powiedzieć, co czuję rzeczywiście i na pewno nie jest to tym, co opisała MannaPoranna.

NIE UWAŻAM WAS ZA CIEMNOTĘ!!!! Pisałam, że nie rozumiecie, bo domyślam się, że ciężko mnie zrozumieć i wcale nie ma to nic wspólnego z głupotą czy inteligencją.

No nic... pomimo to, mam jednak nadzieję, że w tych postach dostrzeżecie coś, co Wam się przyda, a nie tylko to, co Wam doskwiera. I tego Wam życzę! Pozytywnego odbioru rzeczywistości 😉 Bo w moich postach nie było ani odrobiny negatywnego stosunku do Was, który mi zarzucono.

[edytowane 5/2/2015 przez aniss]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2015 7:12 pm
marekpapro
bywalec

E spoko aniss, wiesz pomimo tych wszystkich naszych wypowiedzi
i mimo to że Cię nie znam i tak Cię lubię, do licha nawet nie wiem dlaczego tak jest - przepraszam za to wyznanie 🙂

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2015 11:57 pm

A dlaczego nie napiszesz mi tego bezposrednio? Tylko zwracasz się na mój temat w trzeciej osobie?

Właśnie napisałam w poprzednim poście dlaczego.
- bo co by kto nie napisał do Ciebie, to Ty w następnej wypowiedzi sugerujesz że i tak tylko Ty masz rację.
A dla mnie taka "dyskusja" jest jałowa.
Dlatego użyłam Twojego sposobu i zwróciłam się do Ciebie bezosobowo, tak samo jak Ty ciągle piszesz o jakichś bliżej nieokreślonych "Ziemianach", rozmawiając z konkretnymi ludźmi, bo z forumowiczami.

marekpapro, ja tam stawiam że się naczytała gazetki "Obudźcie się!" 😉

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2015 3:02 am
czarymary
bywalec

Może właśnie to jest przyczyną konfliktów wszelkich. Nasze ego, które filtruje każdą informację i odbieramy ją często z nadinterpretacja, bądź po prostu przez zwykłą różnorodność używania słów i kontekstówi wychodzi jedna wielka kupa.

Może właśnie to jest przyczyną konfliktu na Ukrainie- kto ma rację? Rosja czy USA WTF?! przecież o racji na Ukrainie powinna wypowiadać się sama Ukraina

nie szkoda ludziom czasu na trwonienie energii na konflikt o co tak naprawdę o wladzę

łapiemy się za słówka zamiast po prostu się posłuchać ("poczytać")

i w tej dyskusji też zaobserwowałam, że może niektórym tu chodzić (podświadomie) o władzę

może wróćmy do głównego tematu moi drodzy tocząc tę naszą niekończącą się rozmowę (mówię to nie ironizując, tylko pozytywnie, bo lubię Was czytać)

macie jakieś info na ten temat o co tu tak naprawdę chodzi
- czy chodzi o ducha o czym pisze Prokofief "Spotkanie ze złem i jego przezwyciężenie dzięki nauce duchowej"
- czy może chodzi o podział dóbr?
- czy może starcie dwóch imperiów, które zapominają, ze potrzebna jest równowaga
- a moze chęć redukcji populacji
- chęć zarobienia
- czy może powodem jest to, ze istniejący system nie działa prawidłowo i potrzeba jakiegoś poruszenia

Macie inne propozycje?

- a może te wszystkie punkty to jedno i to samo
😎 😎 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2015 2:45 pm
cienkun
rada starszych

Wątpię aby Putin lub Obama, czy też przywódcy innych państw, tudzież ich zaufani współpracownicy, zaglądali na to forum, a są to prawdopodobnie jedyne osoby, które wiedzą o co tu chodzi...

[edytowane 6/2/2015 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2015 3:07 pm
aniss
bywalec

- bo co by kto nie napisał do Ciebie, to Ty w następnej wypowiedzi sugerujesz że i tak tylko Ty masz rację.

Gdybym uważała, że nie mam racji, to nie pisałabym o tym publicznie. Na tym polega dyskusja, że ludzie konfrontują swoje światopoglądy, wymieniają się argumentami i ... no właśnie... co dalej następuje? Czy osoba, która przekonuje się, ze jej światopogląd jest błędny zmienia go? Bo z tego co zaobserwowałam, ludzie dyskutują nie po to, by dociec prawdy, lecz po to by pokazać innym, że mają większą racje. I to samo jest tutaj, nikt nie lubi jak się go poucza, bo ludzie nie chcą się czegokolwiek nauczyć, chcą być po prostu "wyżej od innych". A przyznanie się do błędu, wymaga uniżenia siebie samego, a rodzaj ludzki cechuje się arogancją i uniżanie się przychodzi z trudem.. Tak, wiem, teraz mi zarzucisz, że ja sama jestem arogancka i nie potrafię dyskutować itd.. W swoim życiu już musiałam przyznać się do wielu błędów i spotykałam ludzi, którzy mieli większą rację niż ja. Byłam w stanie się uniżyć i przyznać że się myliłam, dlatego wiem to, czego Wy nie chcecie przyjąć do świadomości. Natomiast jeśli się mylę, to niech mi to ktokolwiek wykaże, ale jak dotąd nikt jeszcze tego nie dokonał.

Dlatego użyłam Twojego sposobu i zwróciłam się do Ciebie bezosobowo, tak samo jak Ty ciągle piszesz o jakichś bliżej nieokreślonych "Ziemianach", rozmawiając z konkretnymi ludźmi, bo z forumowiczami.

Jeśli piszę o wszystkich/do wszystkich to piszę do Ziemian, podkreślając tym samym jedność całego naszego rodzaju. Nie jesteśmy Polakami, Europejczykami... jesteśmy Ziemianami, nazywam Was tak, by podkreślić jedność, która jest potrzebna do zaprzestania m.in wojen.

Natomiast jeśli zwracam się do konkretnej osoby, to piszę konkretnie do niej.

ja tam stawiam że się naczytała gazetki "Obudźcie się!" 😉

Moja wiedza nie pochodzi z żadnej religii tego świata, ani od współczesnej nauki. Choć wspieram się na nich, w formie dowodów, argumentów.

Widzę, że się nie dogadamy MannaPoranna, ja przeprosiłam za to, za co mnie oskarżyłaś i sprostowałam tyle ile mogłam. Jeśli nie chcesz ze mną rozmawiać, w takim razie przestanę odnosić się do Twoich postów jeśli taka jest Twoja wola a i Ty jeśli tak chcesz ignoruj to, co mam do powiedzenia.

Nie to, jest groźne że ktoś ma żelazny światopogląd, bo jeśli ktoś ma takie widzimisię to może nawet wierzyć, że Ziemia jest płaska, jeśli chce być głupi, to któż może mu zabronić? Groźne jest to, gdy ktoś siłą narzuca go innym ! Ja piszę czasem dosadnie, specyficznie by wyrazić to co jest we mnie, ale z tego nie wynika, że komukolwiek narzucam cokolwiek. Daję jedynie alternatywę, do rozpatrzenia.

Żeby nie było offtopu, napiszę jeszcze raz jaki jest mój stosunek w tym temacie. Nie ma sensu dociekać kto ma rację, a kto nie, bo nikt, kto chwyta za broń jej nie ma. Racja jest dobrem, a dobro to pokój i to jest prawdą, która zostanie tutaj na zawsze. Żołnierze zginą, wojny przeminą, kłamstwo się wypali, ale Prawda zostanie tutaj na wieki.

E spoko aniss, wiesz pomimo tych wszystkich naszych wypowiedzi
i mimo to że Cię nie znam i tak Cię lubię, do licha nawet nie wiem dlaczego tak jest - przepraszam za to wyznanie

Dziękuję, za dobre słowo! I nie przepraszaj, przecież pozytywne uczucie nie jest grzechem.
Tak, widzę że odczuwasz sprzecznie wobec mnie, domyślam się dlaczego. Możesz nie zgadzać się z moimi teoriami, ale jeśli czujesz tak jak napisałeś powyżej, to dlatego, że potrafisz oddzielić to, kim jestem ja, od tego co przekazuję. A to dobrze o Tobie świadczy.
Ja także widzę, że Twoje wypowiedzi pomimo, że krytykujące brzmią bardziej żartobliwie, niż złośliwie.

[edytowane 6/2/2015 przez aniss]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2015 3:45 pm
marekpapro
bywalec

aniss dziękuje.

[edytowane 7/2/2015 przez marekpapro]

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2015 11:44 pm

Aniss, trudno wyłuskać coś konkretnego z tego całego ogromu Twojej wypowiedzi, bo ani one do tematu, ani nie są konkretną odpowiedzią na to co ja piszę.
A jest w nich tyle sprzecznych sobie nawzajem zdań, że bym musiała spędzić mnóstwo czasu na cytowaniu ich. Z resztą byli tacy co próbowali w innym temacie, ale chyba porzucili w końcu to dzieło 😉
Powiem tylko tak - jeśli chcesz coś odpowiedzieć lub napisać na mój temat to pisz konkretnie i na temat i
po drugie - może najważniejsze - nie próbuj na podstawie kilku moich wypowiedzi dopisywać mi jakichś wziętych nie wiadomo skąd wniosków na temat mój i jakiejś śmiesznej ideologii na temat tego jakim jestem "Ziemianinem".

Mówisz o tym żeby słuchać wypowiedzi drugiego człowieka, a nie oceniać jego jako osobę, żeby te dwie rzeczy rozdzielać.
No więc napisałam na początku że "zaczynają mnie drażnić Twoje wypowiedzi, które są w takim i takim tonie".
Nie napisałam ani słowa o tym jakim jesteś człowiekiem. A Ty teraz rozpisujesz jakieś dyrdymały o tym że ja Cię oceniam.
Nie mam prawa oceniać Ciebie jako cżłowieka, bo Cię nie znam i poprzez forum na pewno nie poznam, dlatego wcale nie próbuję tego robić. Napisałam że drażnią mnie Twoje wypowiedzi w wyniosłym i wszechwiedzącym tonie.
To Ty sobie do tego dopowiadasz zbyt dużo. Dopowiadasz sobie rzeczy, których nikt nie napisał.
No ale, jak to się mówi "Uderz w stół..."

Sorry za offtop, ale w sumie temat Ukrainy się jakoś nie rozkręcił
🙂

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2015 6:19 pm
aniss
bywalec

Powiem tylko tak - jeśli chcesz coś odpowiedzieć lub napisać na mój temat to pisz konkretnie i na temat i
po drugie - może najważniejsze - nie próbuj na podstawie kilku moich wypowiedzi dopisywać mi jakichś wziętych nie wiadomo skąd wniosków na temat mój i jakiejś śmiesznej ideologii na temat tego jakim jestem "Ziemianinem".

Ach.. widzisz. Opłaca się rozmawiać, żeby wyjaśnić sobie nieporozumienie.. dopiero teraz zrozumiałam skąd ten atak na moją osobę. Może to i po części wina formy w jakiej napisałam swoją wypowiedź, która mogła sprawić wrażenie, że ostatnia część jest kierowana do Ciebie i to jeszcze w formie bezosobowej.

Tak więc sprostowanie. Manno, konkretnie do Twoich słów odnosiły się pierwsze dwie części, jedno pytanie i drugie zdanie twierdzące bardzo króciutkie... Natomiast część trzecia nie była adresowana bezpośrednio do Ciebie, to była ogólna wypowiedź do tych, którzy powinni się z nią identyfikować (np. popierają wojny), czy Ty powinnaś się z nią identyfikować? NIE WIEM, bo Cię nie znam, ale pozostawiam Ci wolny wybór. Jeśli nie jesteś osobą opisaną w tej wypowiedzi, to nie identyfikuj się z tym.

Nieporozumienie obustronne, jednak fakt, że mogłam zapisać to inaczej, niepotrzebnie rozpoczęłam swoją wypowiedź Twoim zdaniem.. to mogło być mylące. Myślałam jednak że uniwersalna forma "do Ziemian" wystarczająco pokazuje, ze nie jest to tekst skierowany do Ciebie, jednak tu też nastąpiło odwrócenie zrozumienia, bo pomyślałaś że odnoszę się do Ciebie bezosobowo...

Totalna klapa w komunikacji międzyludzkiej.

Nie napisałam ani słowa o tym jakim jesteś człowiekiem. A Ty teraz rozpisujesz jakieś dyrdymały o tym że ja Cię oceniam.

Nie no, przecież ja nie pisałam o tym, że mnie oceniasz, napisałam że mnie oskarżyłaś że piszę wyniośle i wszechwiedząco.. i tylko tyle..

To że "rozpisuję dyrdymały" to też nie oznacza, że wszystko odnosi się do Ciebie. Piszę ogólnie, przecież to forum czyta wielu ludzi.. Tak właściwie to w poprzedniej wypowiedzi, konkretnie do Ciebie skierowany był jeden akapit....

Gdybym miała w jednym poście zwracać się do jednej osoby, musiałabym pisać post, pod postem..

To Ty sobie do tego dopowiadasz zbyt dużo. Dopowiadasz sobie rzeczy, których nikt nie napisał.
No ale, jak to się mówi "Uderz w stół..."

Nie komplikuj dodatkowo sprawy, dość już między nami jest nieporozumienia. Znowu mi zarzucasz, że sobie dopowiadam? Co ja takiego sobie dopowiadam? Bo mam wrażenie, że teraz to Ty wyolbrzymiasz 😉

Sorry za offtop, ale w sumie temat Ukrainy się jakoś nie rozkręcił
🙂

Hmm... jakby się uprzeć to temat troche formą związany z tematyką. Pokazuje próbę rozwiązywania nieporozumień, by nie doprowadzić do konfliktu między ludźmi.
Jaki będzie efekt? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2015 6:46 pm
cienkun
rada starszych

Jaki będzie efekt?

Moje Drogie Panie, proponuję zapasy w kisielu! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2015 6:53 pm
Samanya
bywalec

zapasy w kisielu!

marnotrawstwo 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/02/2015 4:50 pm
czarymary
bywalec

a ja proponuje zapasy koedukacyjne 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2015 12:29 am

Wolę budyń , też może być? 😉

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2015 12:53 am
czarymary
bywalec

ale tylko wegański i bezglutenowy 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2015 11:48 am
czarymary
bywalec

a ten filmik warty obejrzenia- krótki 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ipe6CMvW0Dg

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2015 12:27 pm
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca