Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PROTEST przeciwko pomysłowi LPR- podpisz!  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
shiri
rozmówca

Podpisałam. Nie mówimy przecież o zezwalaniu na aborcje w każdym przypadku, ale o sytuacjach gdy ciąża jest zagrożeniem..Z resztą tak napisała autorka tekstu - chodzi o poprawke.Wystarczy dokładnie przeczytać.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 4:45 pm
Admin
stały bywalec

Poprawka wycofana
Sejm nie będzie głosował nad poprawką LPR do Konstytucji, która miałaby zagwarantować prawną ochronę życia od momentu poczęcia. Liga złożyła wniosek o jej wycofanie - poinformował sprawozdawca komisji nadzwyczajnej Karol Karski (PiS).
[url] http://wiadomosci.onet.pl/1400063,11,item.html[/url]

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 5:25 pm
Smoczi
forumowicz

podpisałam
- kobieta podczas badań prenatalnych dowiaduje się że jej dziecko będzie ciężko chore, całe swoje (może nawet krótkie)życie, będzie przebywało w szpitalu lub ciągle brało leki utrzymujace go przy życiu, a są choroby wrodzone, których leczenie, a raczej przedłużanie zycia jest bardzo kosztowne, po za tym takie dziecko ma bardzo ciężkie zycie; (znam dziewczynkę, która bardzo cierpi z powodu swojej ułomności)
-zgwałcona dziewczyna zachodzi w ciążę(choć tu to poprostu przydałoby się zastosować pewne środki które zapobiegają a nie są wczesnoporonne-wiem że są takie rzeczy, ale mogą nie zadziałać), nie dość że ma uraz psychiczny po gwałcie(w przypadku zbiorowego jeszcze gorzej), nie wspominając juz o np.postępowaniach sądowych(gdzie ofiara jest traktowana jak winna), to jeszcze może całe życie gdzies na dnie psychiki traktować dziecko jak przykrą "pamiatkę". To jest krzywdzące dla kobiety i dziecka. (Znam ofiary gwałtu, które chcąc nie chcąc rozważały aborcję, na szczęście nie musiały tego robić, bo środki zapobiegające zadziałały.)

Wolałabym jednak znaleźć ustawę albo poprawkę, w której będzie wręcz nakaz uświadamiania ludzi, bardzo ostre kary za gwałt, ochrona ofiary gwałtu+opieka psychologa i ginekologa, badania prenatalne, i kilka innych rzeczy o których teraz niepamiętam.

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 5:33 pm
dolorez
rozmówca

Dlaczego jesteś przeciw prawnej ochronie życia człowieka od momentu poczęcia?

Ja też chciałabym usłyszeć odpowiedź na to pytanie, bo z tego co napisałaś nic nie wynika.
Spróbujesz raz jeszcze? 😉

[edytowane 8/9/2006 od dolorez]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 5:42 pm
Koniara
stały bywalec

ritch, ty jesteś veganem czy wegetarianem? hm? Wegetarianie, jecie jaka, prawda? A jajko to też życie. Jesteś przeciwko aborcji, a sam zabijasz dzieci :-/
Pozdpisane 😉

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 5:51 pm
Zol
 Zol
rozmówca

ritch, ty jesteś veganem czy wegetarianem? hm? Wegetarianie, jecie jaka, prawda? A jajko to też życie. Jesteś przeciwko aborcji, a sam zabijasz dzieci :-/
Pozdpisane 😉

Zabawne. Ritch nie je kurczaków tylko niezapłodnione, nieożywione jajka, które niczego nie czują... nawet bardziej etyczne od zrywania roślin które mimo wszystko ponoć odczuwają ból. A Ty właśnie podpisałaś się pod prawdziwym zabijaniem...ludzi...brawo Koniara!

'Przy śniadaniu słucham o korkach...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 6:41 pm
Owo
 Owo
bywalec

Podpisałam. Uważam, że to naprawdę niesprawiedliwe, nie dawać możliwości wyboru. Niech kobiety umierają dla dzieci, które trafią do Domów Dziecka! Niech rodzą się inwalidzi! Podziękujmy gwałcicielom, którzy dzięki ustawie zwiększyliby przyrost naturalny! Śpiewajmy na cześć nieodpowiedzialnych ludzi, którzy wychowają dzieci zaburzone psychicznie lub zastraszone! Tak! Niech żyją dzieci, choćby miały umrzeć z głodu! Co tam, przecież wtedy nie jesteśmy odpowiedzialni za ich śmierć!

SĄ SYTUACJE, W KTÓRYCH ABORCJA JEST KONIECZNA.
To jest moje zdanie.

Jeśli to zabrzmiało agresywnie, to sorry... mój setny post... no cóż, ale wkurzyłam się trochę.

[edytowane 8/9/2006 od Owo]

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 8:35 pm
Zol
 Zol
rozmówca

Owo, gdybyś przeczytała cały temat to może byś się nie wkurzyła. Aborcja jako ostateczność, owszem, ale tylko i wyłącznie (czyli w przypadku gdy ciąża zagraża życiu). Ale według Ciebie ludzie upośledzeni nie mają prawa żyć, czy woleliby nie żyć? A dziecko zgwałconej kobiety jest komuś winne w jaki sposób zostało spłodzone? A tego z zastraszonymi dziećmi to już nie kapuję jaki to może mieć bezpośredni związek z tą całą aborcją z konieczności o której piszesz....

'Przy śniadaniu słucham o korkach...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 9:50 pm
Owo
 Owo
bywalec

Zol...
Nie mówię, że aborcję powinno się dokonywać z głupich powodów. Dziecko zgwałconej matki i tak by nie miało dobrze, gdyby w jakiś sposób się dowiedziało, jak zostało spłodzone, a w ogóle to matka wiązałaby je z tym koszmarem, o czym pisał już ktoś inny. Poza tym, kto by mu zapewnił byt? Co komu jest winna kobieta, która została zgwałcona, dlaczego na nią ma spadać ten ciężar? Wybacz, Zol, ale myślę, że dziecko jest ważne, ale rodzice też są ważni, ponieważ dziecko zależy od nich.
A ludzie upośledzeni...
Oczywiście są upośledzenia lżejsze i cięższe, nie można tak uogólniać. Przecież nie ma sensu, jeśli dziecko będzie żyło jak roślinka i nigdy nie nabędzie samodzielności. Rodziców kiedyś zabraknie i kto nim się zajmie? Osobiście ja sama wolałabym umrzeć, niż zostać kaleką z poważnym upośledzeniem.

[edytowane 3/5/2007 od Owo]

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 12:16 am
ALchemik
bywalec

Nie chcę przeholować, alez cytowanej przeze mnie wypowiedzi wynika, że dla wielu tutaj piszących życie i godność zwierzęcia idącego na rzeż ważniejsze jest od życia i godności kobiety, albo i ich własnej

i tu sie niestety musze z Toba zgodzic xwegax juz kiedys to zauwazylem i nawet gdzies napomklem o tym w jednym z moich postow

ritch, ty jesteś veganem czy wegetarianem? hm? Wegetarianie, jecie jaka, prawda? A jajko to też życie. Jesteś przeciwko aborcji, a sam zabijasz dzieci :-/

ojjjjj ludzie ! koniara poszlas teraz po bandzie ;/ mylicie wogle pojecia ! zanim cos napiszesz pzremysl to 3 razy zeby mialo nogi i rece 🙂

a co do aborcji to myslalme naprawd nad tym dlugo i uwazam ze kobiety powinny miec prawo wyboru ! i nie bede sie tu tlumaczyl co mna kierowalo ale sa niekiedy sytuacje w zyiu gdzie naparwde dobzre miec taka "furtke" chodz nikomu nie tego nie zycze ! i to nie jest wcale wyrok smierci ! podpisuje !

[edytowane 8/9/2006 od ALchemik]

[edytowane 9/9/2006 od ALchemik]

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 1:09 am
xwegax
bywalec

Dlaczego jesteś przeciw prawnej ochronie życia człowieka od momentu poczęcia?

Ja też chciałabym usłyszeć odpowiedź na to pytanie, bo z tego co napisałaś nic nie wynika.
Spróbujesz raz jeszcze? 😉

[edytowane 8/9/2006 od dolorez]

pisałam w temacie o aborcji, nie chce mi się powtarzać.

[b] na razie [/b]prace nad poprawką zawieszono, ale temat na pewno wróci, więc apel nadal aktualny!

jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu psów i kotów- zajrzyj http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx i przekonaj się sam(a), czy nie warto zmienić poglądu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 1:57 am
Reiha
stały bywalec

wiedziałam. Wiedziała, że się zacznie pyskówka 🙁

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 5:19 am
joasiotek
bywalec

o rany...nikt tu nas nie pyta czy jesteśmy za aborcją czy przeciw. Dajmy spokój niepoważnym dzieciaką, którzy są za. Ich dyskusje i tak do niczego nie prowadzą. Niech się bawią w pogiętych polityków jak tak lubią!

<A HREF=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 2:04 pm
xwegax
bywalec

wiedziałam. Wiedziała, że się zacznie pyskówka

No niestety... ale to jedyny który mnie porusza... po prostu lubie dzieci i nie dam za wygraną 🙂

ja też lubię dzieci, co nie przeszkadza mi uważać, że kobieta powinna mieć wybór, czy chce rodzić, czy nie.

Poza tym omawiana poprawka nie dotyczy zezwolenia na aborcję na życzenie, tylko zakazu w sytuacji, gdy ciąża będzie wynikiem gwałtu, kazirodztwa, albo [b] będzie zagrażać zdrowiu, a nawet życiu ciężarnej. [/b] Jest więc o co walczyć, żeby nie przeszła.

Dowiedziałam się, że LPR złożyła projekt tej poprawki na ręce marszałka Sejmu Marka Jurka, który zapowiedział, że głosowanie nad nią odbędzie się w terminie 30 dni po ogłoszeniu zmiany Konstytucji dotyczącej ENA.

[b] joasiotek, [/b]powiem otwarcie, że jestem za prawem do aborcji na życzenie, ale ani nie jestem dzieckiem, ani osobą niepoważną. Nie pozwolę się obrażać. Ta wypowiedź w negatywnym sensie świadczy wyłącznie o Tobie.

jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu psów i kotów- zajrzyj http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx i przekonaj się sam(a), czy nie warto zmienić poglądu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 11:42 pm
Owo
 Owo
bywalec

Joasiołek, uważaj! Nie pozwolimy sobie ubliżać! Po prostu to, czy kobieta usunie dziecko czy nie, powinno zależeć od niej, i już, nie powinniśmy narzucać jej jakiejś powinności. A więc musi mieć wybór.
Heh, chociaż tak po prawdzie, nie powinnam pisać nic w ogóle. Ale wkurzyło mnie to, że uważasz tych, co są "za" za niepoważnych dzieciaków. Tak jakby Twoja racja była jedyna i oświecona. Wcale nie uważam, że aborcja to dobre rozwiązanie. Ale są sytuacje podbramkowe.

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/09/2006 12:07 am
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca