Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Weselnik 🙂  

Strona 191 / 240 Wstecz Następny
StellaArtois
weteran forum

wywyższanie się nie jest ok i też mi się to nie podoba, nie znoszę obrażania Polski jako ojczyzny, to jest niegodne i świadczy o małości człowieka. guzik mnie obchodzą wypasione samochody i jakieś wymyślne aplikacje do niewiadomo czego, są inne, ważniejsze potrzeby na świecie ;p
ale z drugiej strony, że też wieloletni użytkownicy forum o wysokiej frekwencji nie potrafią rozpoznać trollingu w najpospolitszej postaci, to mnie dziwi ;]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2013 11:50 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Jeśli o mnie Ci chodzi - wyszłam z wprawy 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2013 11:57 pm
StellaArtois
weteran forum

no ostatnio trochę mi się nudziło, a teraz jest troll i jest impreza ze tak powiem 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 12:03 am
VikVeg
bywalec

A zaczelo sie od Spotify, tak niewinnie... 🙁 a mialo byc wesolo...

Potem Cienkun uswiadomil mi ze mam tandete w glowie, tru ze pracuje na zmywaku w Szwecji, Manna, w zasadzie pozostawiam to bez komentarza i jakies dziwne uwagi xxlki o moim rzekomym pochodzeniu ze wsi.

Jak napisze, ze mam zmywarke a nie zmywak, to moze byc to odebrane jako wywyzszanie sie 😉

Pragne tylko zdementowac plotki jakobym mieszkal w Szwecji. Tam mieszka serwis Spotify. 😀

Hmnn, chyba faktycznie nie nadajemy na podobnych falach, a tak a propos to ja z duzego miasta jestem 😉
Nie pojechalem tu jeszcze po nikim personalnie, bo dyskusja ma sie tyczyc czegos a nie kogos. Jesli zaczyna tyczyc sie kogos to zamienia sie w pyskowke.
Kazdy szuka jakis podtekstow... tylko po co?

Pisaliem o mozliwosciach technicznych spotify, ze nie tylko na kompie slucha sie teraz muzy, ale generalnie na wszystkim co ma neta. Nie moja wina jest, ze Polska nie jest na liscie krajow gdzie spotek jest dostepny.

StellaArtois, doskonale cie rozumiem!
komentarz na priv 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 12:05 am
Samanya
bywalec

Sobota, sobota, sobota!! Zaraz oko "zrobie" i wyruszam..

no właśnie wróciłam, hmm....muzyka i klub not my vibe, ale czego się nie robi dla brata:)
wolny z byłym- bezcenny :rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 3:15 am

StellaArois (sorry jeśli przekręciłam) ja też nie mogę pracy znaleźć i rozważam ostatnio emigrację (czego nigdy wcześniej nie robiłam) i nie uważam że jest ona zła. Jeśli ktoś sobie układa życie w innym kraju i dobrze mu to idzie, to super.
Irytuje mnie jedynie, że niektórzy (na pewno nie wszyscy) Polacy, gdy wyjeżdżają i zaczynają zarabiać w Euro czy też w innej walucie, to zaczynają uważać wszystkich w Polsce (nie, już nawet nie używają słowa Polska, tylko innego, pogardliwego), za maluczkich, którzy nigdy nie wyściubili nosa ze swojego zacofanego kraju "tandety i podróbek" czy jak to tam był.
Albo udajesz że nie widzisz tego pogardliwego tonu, albo lubisz jak się tak do Ciebie mówi, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, nie wiem... mnie to denerwuje i wszyscy wiemy że to nie pierwszy post z takim wydźwiękiem tego użytkownika.
Po co tu pisze (i to intensywnie!), skoro wszyscy jesteśmy tacy głupi?
A z resztą...

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 11:24 am
VikVeg
bywalec

Irytujesz sie? A czemu? Co zlego jest w slowie Polandia?
Ewidentnie brakuje witamin albo mikroelementow... 😉 Zero poczucia humoru.

Polska jest krajem katolickim i zacofanym, krajem tandety i podrobek, przekretow i korupcji i to jest fakt.
Dlatego tez ludzie z niego wyjezdzaja. I to tez jest fakt.
Polska wcale nie brzmi dumnie, bo bardziej znane jest polskie slowo na ka niz inne polskie slowo.
Tego zapewne sie dowiesz jak wyjedziesz 😉

To jest tez moj punkt widzenia i nie bede o tym dyskutowal z toba, bo jasno dajesz mi do zrozumienia, ze nie nadajesz sie do dyskusji.

Prosze, nie pisz ze "wszyscy wiemy, ze" bo zaczyna pachniec mi demagogia.

Ide w gory na dlugi spacer, jest niedziela, pieknie swieci slonce a watek nazywa sie weselnik 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 12:13 pm
StellaArtois
weteran forum

mannaporanna, swoim postem dowodzisz, że to Ty nie czytasz ze zrozumieniem 🙂 przeczytaj sobie jeszcze raz moje posty, to może zrozumiesz o co mi chodzi. wydaje mi się, że piszę składnie i jasno wyrażam myśli, natomiast niestety Twoja składnia pozostawia wiele do życzenia. popracuj nad budowaniem krótszych zdań, może się przydać podczas pisania listu motywacyjnego 🙂 no i jeszcze może okulary by się przydały, skoro nie widzisz nicków 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 12:54 pm
Fatty
weteran forum

Niestety jest część Polaków na wylocie, która zachowuje się jak Manna zapisała- i rozumiem, że ta wredota części może czasami rzutować na obraz całości.

Przypomniała mi się akcja z Panią, gdy staż zaczynałam: Pani zagraniczna była od krótkiego czasu(wszak małe maisto, wiem kto to 😛 ), ale akcent już miała jak na emigracji urodzona i gdy doszło do reklamacji patrząc na mnie pogardliwie fuknęła iż ja nie zdaję sobie sprawy jaki to był Dissapointment dla jej córki 😀 (w słowie córka R amerykańskie jak diabli 😛 )
Ludzie są różne, wiecie, jak ktoś często doświadczał takiego fukania i prychania oraz demonstrowania wyższości to nie dziwota, ze wyczulony jest.

nie mogę znaleźć pracy, która pozwoli mi założyć rodzinę i godnie żyć, a wcale nie mam potrzeb z kosmosu ;]

a to rozumiem. Dzięki mieszkaniu z rodzicami, jest stabilnie - bo rachunki do opłaty na spółę to co innego niż do opłaty samodzielnie + wynajem. Ćwierćwiecze mam na karku i chciałabym sie usamodzielnić - ale mnie nie stać. Jak kiedyś to pragnienie we mnie narośnie to trza będzie zacząć kombinować.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 1:15 pm
cienkun
rada starszych

Polska jest krajem katolickim i zacofanym, krajem tandety i podrobek, przekretow i korupcji i to jest fakt.

Polska jest krajem w którym panuje wiara katolicka. Nie jest natomiast zacofana. Pozostałe określenia pasują tak samo do Polski, jak i do pozostałych krajów, w jednakowym stopniu, albo i większym.
Dziękuję Bogu że pozwolił mi się narodzić w Polsce, a nie np. w USA.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 1:57 pm
bułek
forumowy expert

Polska jest krajem klerykalnym, gdzie politycy (ale także swieccy cywile) oddają kraj we władanie kleru. Gospodarka, sprawy światopoglądowe, społeczne, wychowanie młodzieży, są bardziej lub mniej podporządkowane katolicyzmowi, a przecież można kierować się zasadami etyki (która jest uniwersalna dla róznych kultur bez naleciałości religijnych).

Polska jest taka jaka jest, bo ludzie są konformistami. Kraj przez dziesiatki lat uciskany przez socjalizm/komunizm, którego nie doświadczyły państwa zachodnie, no i obecnie klerykalny. Państwa świeckie, zlaicyzowane są ogólnie bogatsze, bardziej otwarte, tolerancyjne niż katolickie.

Dla mnie ogólnie Polska to kraj w którym się urodziłem. Jest w pewien sposób ojczyzną, ale ze względów "czasowych". Niedługo przeżyje tu 27 lat, więc czuje się przywiązanie do miejsca (mam podobne uczucia jeśli chodzi o miasto) nawet jeśli jest tu *ujowo. Gdybym urodził się i mieszkał latami w innym państwie czułbym to samo.

[edytowane 10/2/2013 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 2:39 pm
VikVeg
bywalec

Niestety jest część Polaków na wylocie, która zachowuje się jak Manna zapisała- i rozumiem, że ta wredota części może czasami rzutować na obraz całości.

Ludzie sa naprawde rozni. Spotykam czasami osoby, ktore po bardzo krotkim okresie emigracji zapominaja jezyka ojczystego lub udaja obcy akcent. To troche dziwne, poniewaz po wielu latach jakos nie przenioslem akcentu i w ojczystym jezyku nadal mowie plynnie. Zdarza mi sie jednak zapominac niektore slowa, czy tez zrobic ortografa. To jest tak jak cos rzadko sie uzywa. 😉

Jest tez grupa tych co wyjechali i zapomnieli juz o tym skad pochodza. Wychwalaja pod niebiosa nowa ojczyzne starajac sie byc bardziej tubylczy od samych tubylcow.
Sa tez tacy co sluchaja Chopina i placza, ale jakos nie wracaja do ojczyzny. Tych omijam szerokim lukiem.

Mnie naprawde wkurza to co dzieje sie w ojczyznie. Chcialbym wrocic i czasami nachodza mnie takie mysli, ale zasadnicze pytanie jest do czego?
Nie jestem typem rewolucjonisty, nie przeskocze plotu... Chodz jak historia pokazuje oplaca sie skakac prze rozne ploty czy plotki 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2013 5:06 pm
Samanya
bywalec

można powiedzieć, że stosunki z mamą uległy zmianie 🙂 na lepsze 🙂 w końcu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/02/2013 8:37 pm
tru
 tru
stały bywalec

Weselniku kochany ! Huraa. Spotify w Polsce. Ale się cieszę. Kto się też cieszy ?
http://www.mackozer.pl/2013/02/12/spotify-w-polsce/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/02/2013 6:34 pm
Fatty
weteran forum

Osobiscie firma, ktora robi buty dla mnie jest Merrell

dopadłam zimowce takowej firmy na piknej wyprzedaży 😛 Jutro dotra, mam nadzieje, że o ile spasują na nogę to i będą równie trwałe co moje obecne

Zaraz do domku 8)

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/02/2013 6:36 pm
Strona 191 / 240 Wstecz Następny
  
Praca