Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Weselnik 🙂  

Strona 202 / 240 Wstecz Następny
Samanya
bywalec

mama już zadba o wyjaśnienie sprawy 🙂 namnożyło się mnóstwo teorii.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/10/2013 3:43 am
eRZet
weteran forum

No ale lis po wejściu do kurnika zawsze najpierw zabija wszystko, co się rusza (jeśli ma czas), czyż nie?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/10/2013 3:35 pm
Samanya
bywalec

Podobno tak. A czasu miał bardzo wiele 🙂 I jak się okazuje, u sąsiadki jakiś miesiąc temu lis w podobny sposób potraktował 12 kur ! Może zagryzł by więcej, ale ona odważna pobiegła z latarką i spłoszyła lisa. Dziwne, że te gęsi oszczędził. U niej podobnie jak u nas - na same kury "poleciał" 🙂 W poszukiwaniu dowodów mama znalazła kilka ciał za ogrodzeniem na sąsiedniej działce. Ale to raptem 2-3 kury, a gdzie ja się pytam 15 ?! Do lasu jest spory kawałek, a kury nie były już małe- jak to mama mówiła na rosół w sam raz 😀 Lisy chyba nie są jakieś ogromne, musiał być baardzo głodny i zdesperowany albo było ich więcej.
Nie no... śmieszy mnie to strasznie :rotfl:

[edytowane 8/10/2013 przez Samanya]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/10/2013 7:38 pm
cienkun
rada starszych

Nie zatrudnili mnie w fabryce smalcu... :hiya: :hiya: :thumbsup:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/10/2013 7:30 pm
Fatty
weteran forum

Leczenie kanałowe zębiszcza mojego ma się ku końcowi(uff! )
Miałam cudny weekend
W pracy dziś odwiedził mnie jakiś kocur - i latał po całym przybytku węsząc, myszę mamy, myślałam, ze zapoluje ale doopa- pospał godzine w fotelu, poocierał się z podziękowaniem i wyszedł 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/10/2013 11:24 pm
cienkun
rada starszych

Dostałem skierowanie na badania krwi! :hiya: :thumbsup:
Co prawda na D nie dostałem, ale za to na B12, oraz (z inicjatywy lekarza) morfologię i wapń.
SUKCES! :thumbup:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/10/2013 6:08 pm
an
 an
bywalec

No to super, dobrze, że b12 jest

Nie pamietam czy juz stosowałeś b12, ale przed samym badaniem najlepiej z kilka dni nie brać, im wieksza dawka tym większy odstęp czasu od badan zrobić

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/10/2013 8:04 pm
cienkun
rada starszych

Ja robiłem badania b12 i d ostatni raz około rok temu, robiłem też ferrytynę i morfologię z rozmazem, i właśnie b12 był niedobór, a d było właściwie na granicy, ciut pod, i może dla tego nie mógł mi dać skierowania na d, nie wiem, nie dopytywałem, wiem że jakby mógł, to by mi dał, ale mówił coś, że z morfologii i poziomu wapnia można będzie poznać poziom d (?).
Co jeszcze ciekawe, to dzisiaj pierwszy raz miałem możliwość skonsultować wyniki sprzed roku z lekarzem (bo ten poprzedni, nawet nie raczył rzucić okiem na nie) i podobno owy niedobór b12, nie zaznaczył się w żaden sposób w wynikach morfologii, które podobno były dobre.

4 dni przerwy od b12 myślę że chyba wystarczy przed badaniem, tym bardziej, że ostatnio częściej nie brałem niż brałem.

[edytowane 11/10/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2013 2:05 am
an
 an
bywalec

Podaj jakie były wyniki D i zakres norm z jednostkami (chyba sobie skopiowałeś dla siebie?)

Pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno temu byłes przeciwko suplementom b12, że mleko itp nie czepiajcie sie słówek, pisze swoimi slowami 😉 dzis wpadlam w czarną dziurę przeciwników i krytykantów w innym miejscu
trochę frustrujące ile trzeba sie natrudzić, żeby czasem uświadomić albo przekonac kogoś, jeśli to konieczne 🙁 najczęściej dostaje sie w odwecie wyzwiska, pomówienia, drwiny, wyśmiewanie itd Przy czym nawet nie namawiam do automatycznego brania supli, a już tym bardziej nie twierdze, że kazdy koniecznie musi, najpierw staram się proponowac badania, no ale ... uroiłam sobie zapewne, że mialam te swoje niedobory :> przeciez to się nie zdarza ;>

[edytowane 12/10/2013 przez an]

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2013 3:33 am
Lily
 Lily
Famed Member

Ale czemu nie można brać witaminy przed badaniem? W końcu po to się bierze, żeby się dobry poziom trzymał, nie? Ludzie robią badania po zastrzykach B12 i wychodzi im, że wzrosło, ciekawe, jakby to było tydzień czy dwa później, bo podobno i tak większość od razu jest wydalana przez nerki...

Weselnik to jest, więc powiem, że świeci SŁOŃCE! I udało mi się wstać o 6:30, co oznacza, że się wyrobię z wyjściem na targ, póki coś tam będzie do kupienia 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2013 11:52 am
cienkun
rada starszych

Pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno temu byłes przeciwko suplementom b12,

Bo nadal jestem przeciwko i uważam że [u] zdrowy [/u]człowiek tego nie potrzebuje...
(jeżeli organizm, który jest, jak uważam, roślinożerny, tego nie umie, to znaczy że nie jest zdrowy...)
Jak tylko się uda, to znów będą próby nad utrzymaniem odpowiedniego poziomu bez zażywania, ale nie wiem czy mój układ pokarmowy nie jest już nieodwracalnie zniszczony przez chemię...

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Podaj jakie były wyniki D i zakres norm z jednostkami
--------------------------------------------------------------------------------

28,390 ng/ml normy wg stanowiska Zespołu Polskich Ekspertów , dorośli 30-80
dzieci i młodzież 20-60

[edytowane 12/10/2013 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2013 1:34 pm
eRZet
weteran forum

Udało mi się przemycić antymięsny przypis w pracy o integracji regionalnej w Ameryce Łacińskiej 😛

Ibidem, s. 30. Na marginesie warto wspomnieć o teorii Briana A. Dominicka, stanowiącej niejako dopełnienie rozważań Dietricha (chociaż sformułowana została wcześniej). Autor w swoim eseju-manifeście uzależnił rozwiązanie problemu głodu na świecie od międzynarodowego systemu gospodarczego oraz olbrzymiej produkcji pożywienia pochodzenia zwierzęcego. Według autora zmiana zasad produkcji i handlu żywnością oraz powszechna rezygnacja z konsumpcji mięsa miałyby być warunkami dostępności żywności dla wszystkich, patrz: B. A. Dominick, Animal Liberation and Social Revolution. A vegan perspective on anarchism or anarchist perspective on veganism, New York 1997, http://www.indymedia.org.uk/media/2008/08//407645.pdf [05.10.2012]. Porównaj: J. Gellatley, T. Wardle, Milcząca Arka. Mięso – zabójca świata, Szczecin 2010, s. 167-181.

😀

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/10/2013 4:29 pm
vegesmile
bywalec

Wczoraj byłam na analizie składu ciała i chciałabym Wam przekazać dobre wieści 🙂 Po ponad sześciu latach wegetarianizmu moje ciało jest w bardzo dobrym stanie! (oczywiście ja się nie dziwię, ale teraz mogę machać świstkiem papieru przed oczami niedowiarków ^^) Z pewnością nikt nie stwierdzi niedożywienia, zaniku mięśni (bo ach! tego nieszczęsnego białka na naszej diecie jest tak mało!) czy nawet braku wapnia, gdyż trafiam w sedno normy. Tłuszczyk również w normie, brzusznego tyle, ile najmniej można mieć, wiek metaboliczny o 8 lat młodszy ode mnie, więc jest naprawdę super i mojemu organizmowi niczego nie brakuje! 🙂 Kto jest z Lublina może się kopsnąć na takie bezpłatne badanie do Klubu Prawidłowego Odżywiania - pani Iza 698 908 298 😛

jestem lewakiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/10/2013 1:12 am
vegesmile
bywalec

No no, zapomniałam dodać, że w tym semestrze w ramach treningu zdrowia na dietetyce chodzimy co tydzień na 3 godziny do SPA 🙂 "Zaznajamiać się z miejscem przyszłej pracy" 😀 czyli ćwiczymy sobie 1,5 godzinki na salce fitness i siłowni a 1,5 pływamy, ćwiczymy w wodzie i siedzimy w saunie i jacuzzi 😀

[edytowane 17/10/2013 przez vegesmile]

jestem lewakiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/10/2013 1:18 am
Samanya
bywalec

"Ameryka " 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/10/2013 1:56 am
Strona 202 / 240 Wstecz Następny
  
Praca