Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Weselnik 🙂  

Strona 228 / 240 Wstecz Następny
rubia
forumowy expert

Ja się cieszę, gdyż po roku chodzenia do szkoły językowej wciąż mam w sobie olbrzymi zapał i codziennie radośnie ryję i na kurs, i sama dla siebie swoje rzeczy 🙂

Jednak kobiety dużo energii czerpią od innych kobiet - to bylo spotkanie z koleżankami z LO, czuję się pozytywnie doładowana.

No to zazdroszczę, Fatty. Ja mam 40 lat i za dużo energii ani innych pozytywów się w swoim życiu od kobiet nie naczerpałam. Za to od mężczyzn, owszem (choć już w "Seksmisji" była mowa, że "samiec twój wróg!":)) Pół roku temu nawet próbowałyśmy z koleżanką wskrzesić relacje z dziewczynami właśnie z LO, ale kiedy rozmowa zeszła w pewnym momencie na dzieci, mężów i teściowe, myślałam, że nie dam rady. Do dziś mam dreszcze na wspomnienie tego wieczoru, brrrr! Nie wiem na czym to polega, że facet, nawet gdy jest w związku, to nadal potrafi mieć swoje pasje i swoje nienaruszalne terytorium, a kobieta na ogół tak się już zafiksowuje na tym życiu domowo-rodzinnym, że sama nie zauważa, jak jej się własna tożsamość wymyka gdzieś tylnymi drzwiami. Wiem, że to daleko posunięte uogólnienie, sama znam wyjątki i zjednej i z drugiej strony, ale jednak... Może to ja mam pecha trafiając na ogół na ten tradycyjny model. Hmm...trzeba to przemyśleć.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/05/2015 11:32 pm
aniss
bywalec

Nie wiem na czym to polega, że facet, nawet gdy jest w związku, to nadal potrafi mieć swoje pasje i swoje nienaruszalne terytorium, a kobieta na ogół tak się już zafiksowuje na tym życiu domowo-rodzinnym, że sama nie zauważa, jak jej się własna tożsamość wymyka gdzieś tylnymi drzwiami.

Mam nadzieję, że mnie tu teraz feministki nie zjedzą, ale kobiety po prostu są hormonalnie "zaprogramowane", by urodzić i opiekować się potomstwem najlepiej jak potrafią. Męski testosteron jednak wpływa na inne cechy zachowania, niż kobiecy estrogen i progesteron. No i myślę, że jest to dobre, bo i jak niby takie nowo narodzone dzieci miałyby przetrwać, bez czułej opieki matki, która zajęta jest rozwijaniem swoich własnych pasji? Szybko byśmy wyginęli 😛
Są wyjątki oczywiście, jak kobieta w okresie płodowym otrzyma zbyt wiele męskich hormonów i jej mózg ukształtuje się na wzór męski, co też jest dobre, moim zdaniem, bo nie wszystkie kobiety muszą być matkami.

[edytowane 23/5/2015 przez aniss]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2015 1:59 am
rubia
forumowy expert

Mam nadzieję, że mnie tu teraz feministki nie zjedzą, ale kobiety po prostu są hormonalnie "zaprogramowane", by urodzić i opiekować się potomstwem najlepiej jak potrafią.

Oj tam, od razu zjedzą. Najwyżej dostaniesz od nich prztyczek w nos 😉
Chodziło mi o to, że macierzyństwo nie musi oznaczać rezygnacji z siebie i własnych planów czy marzeń- można nawet wciągnąć dzieci w swoje pasje. Naprawdę, da się pogodzić jedno z drugim.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2015 2:29 am
Fatty
weteran forum

Nie wiem na czym to polega, że facet, nawet gdy jest w związku, to nadal potrafi mieć swoje pasje i swoje nienaruszalne terytorium, a kobieta na ogół tak się już zafiksowuje na tym życiu domowo-rodzinnym, że sama nie zauważa, jak jej się własna tożsamość wymyka gdzieś tylnymi drzwiami.

faktycznie, często występuje taka tendencja. Wcześniejsze spotkanie upłynęło właśnie na utyskiwaniu na męża, dzieci etc, a to było bardzo udane - teraz zdałam sobie sprawę, że tym raz wśród nas nie było żadnej matki i żadnej mężatki! (jeno 2 sztuki zareczone ) 😉 . Być moze to wpłynęło na lekką i bardzo przyjemną atmosferę spotkania 😛

Myślę, że ta "rezygnacja z siebie" dotyczy m.in wchodzenia w rolę matki polki (wszak to w naszym kraju silny trend 😛 )i pani domu w zmiksowaniu z dużym zmęczeniem... na przedostatnim spotkaniu, najbardziej narzekajace dziewczę wyglądało jak cień, bo młody coś tam, a teściowa się wtrąca, a na nic nie ma czasu a mąż jej się jeszcze dziwi, ze skoro cały dzień siedzi w domu z dzieckiem a nie chodzi do pracy, to jakim prawem ona jest zmeczona 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2015 1:24 pm
cienkun
rada starszych

Fatty, a może to nie wina macierzyństwa, tylko ogólnej sytuacji życiowej? Tego jak jest w tym zas...nym kraju? Wiadomo, że dopóki się nie ma rodziny, to łatwiej się utrzymać i przez to zmartwień mniej...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2015 1:32 pm
Fatty
weteran forum

Ależ ja nie powiedziałam, że to wina macierzyństwa 🙂
Sprawa bardziej złożona, zmeczenie, wymagania społeczne wobec matki polki, sytuacja materialna i wiele innych pewnie składaja się tu do kupy.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2015 1:44 pm
aniss
bywalec

Chodziło mi o to, że macierzyństwo nie musi oznaczać rezygnacji z siebie i własnych planów czy marzeń- można nawet wciągnąć dzieci w swoje pasje. Naprawdę, da się pogodzić jedno z drugim.

Tak, nie musi oznaczać rezygnacji z siebie. Tylko, że tego kobieta musi po pierwsze chcieć.. jak komuś jest dobrze w takiej sytuacji jaką ma, to ciężko mu jakiekolwiek zmiany siłą narzucać 😛 No i po drugie kobieta musi jakąś pasję mieć, bo jak przed urodzeniem dziecka nie miała szczególnych zainteresowań to i bardzo wątpliwe, że po urodzeniu będzie miała.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2015 3:09 pm
rubia
forumowy expert

jak komuś jest dobrze w takiej sytuacji jaką ma, to ciężko mu jakiekolwiek zmiany siłą narzucać 😛 No i po drugie kobieta musi jakąś pasję mieć, bo jak przed urodzeniem dziecka nie miała szczególnych zainteresowań to i bardzo wątpliwe, że po urodzeniu będzie miała.

Aniss, myślę, że trafiłaś w punkt 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/05/2015 12:17 am
rubia
forumowy expert

Hurra! Jest! Nowiutka i jeszcze pachnąca farbą drukarską książka do norweskiej gramatyki z ćwiczeniami 🙂 Nooo...czuję, że mam co robić w ten weekend 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/05/2015 10:50 pm
Fatty
weteran forum

*Ogarnęłam swoją przestrzeń życiową
*uporządkowałam swoją garderobę, pozbyłam sie kilku rzeczy - trzymam odzież w ryzach
*sprzedałam kilka ksiażek na allegro
*nieopdłatnie byłam pomagać przy nowym sklepie, zamiast podziękowania dostałam zjebę o pierdołę - więcej nie pójdę, zmadrzałam :rotfl:

Szukam pracy. Wiem co chcę robić, nie wiem jak.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2015 12:11 am
Fatty
weteran forum

Miałam obiad na wypasie : kompilacja grilla z ziemnaiczkami , papryką i pieczarkami to boskie połączenie

😎

a potem się walnęłam na leżak i drzemucha! 😀

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2015 9:45 pm
Samanya
bywalec

O jak rozkosznie 🙂
Sama się tak rozleniwiłam, że z planów na wycieczkę rowerową nici.
Przekładam na jutro, bo dzisiaj błogie nic nie robienie i leżenie plackiem 🙂

Tak jak mówiłam, odbyłam wycieczkę na rowerku, niemal 70 km, dzisiaj wiem, że żyję, zmęczona jestem, ale jakoś tak dobrze mi 🙂 🙂

[edytowane 5/6/2015 przez Samanya]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2015 9:59 pm
Fatty
weteran forum

Samanya, piękny dystans 🙂

Ja moczyłam doopę w basenie (3 raz w tym tygodniu), boskości. Dosadziłam sobie fasoli na działce - fioletowej 🙂 Czekam na plony! *

Doświadczam swoistego paradoksu- z jednej strony czuję się w swojej skórze lepiej niż kiedykolwiek, akceptuję swoje ciało, naturalny kolor włosów już tak nie szaleję z make upem... ale z drugiej strony czuję, że nie pasuję 😛

* jakieś pomysly na naturalne odstraszane ślimaków? Oprócz zbierania do kubka i podrzucania sąsiadowi.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/06/2015 8:59 pm
Samanya
bywalec

Moja mama ma ten sam problem z tymi ślimorami 😀
Te preparaty są strasznie drogie! Więc sypie solą po nich :casstet:
A wokół grządki ma posypane trociną, trocinami ( nie wiem jak to odmienić) i to takie suche więc trudniej im się dostać do roślinek. BTW, coś mówiła ostatnio, że ogórki i tak przerzedziły. One są po prostu obrzydliwe!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2015 12:12 am
Fatty
weteran forum

Mój tata sypie im niebieski granulat, ale obawiam się o los zwierzaka który się połasi na padlego po tym ślimaka i szukam alternatywy.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2015 12:35 am
Strona 228 / 240 Wstecz Następny
  
Praca