Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Złote myśli - czyli słowa, które wpływają na Wasze życie ...  

Strona 1 / 2 Następny
kiai
 kiai
początkujący

wpisujcie tutaj cytaty znanych i lubianych ;p , swoje własne przemyślenia oraz słowa, które wywarły na Was wrażenie, mające jakieś szczególne znaczenie; te, którymi kierujecie się na co dzień ... ;D

' a mięso z zabitych zwierząt buduje w ciele człowieka jego własny grób. zaprawdę powiadam wam, ten kto zabija, zabija sam siebie, a kto spożywa mięso z zabitych zwierząt, spożywa wcielenie śmierci ... '

Jezus Chrystus. Esseńska Ewangelia Pokoju

' nie zjadam zwierząt, ponieważ nie chcę żywić się cierpieniem i śmiercią innych stworzeń. dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nie jestem prześladowany, miałbym prześladować lub pozwalać na prześladowanie innych stworzeń? dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nie jestem uwięziony, miałbym więzić lub pozwalać na więzienie innych stworzeń? dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy mi nikt nie przysparza cierpień, miałbym przysparzać cierpień lub pozwalać na sprawianie cierpień innym stworzeniom? dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nikt mnie nie rani i nie zabija, miałbym ranić lub zabijać inne żywe stworzenia lub pozwalać by były ranione lub zabijane ze względu na mnie? '

Edgar Kupfer-Koberwitz

[b] "Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek". [/b]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/10/2005 1:22 am
Francine
forumowicz

,,Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swych przyjaciół'' George Shaw
,,Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła, wszyscy byliby wegetarianami'' Paul i Linda McCartney.
To dwa moje ulubione cytaty.

Franciszka R.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/10/2005 2:29 am

,,Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swych przyjaciół'' George Shaw
,,Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła, wszyscy byliby wegetarianami'' Paul i Linda McCartney.
To dwa moje ulubione cytaty.

Też uwielbiam te cytaty. Bardzo potoba mi się również ten: "Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek."
William Ralph Inge (1860-1954)
I jeszcze jeden, czytałam go kiedyś w internecie, brzmiał mniej więcej tak: "Kiedy tygrys rzuca się na człowieka, nazywa się to dzikim bestialstwem, kiedy człowiek zabija tygrysa, nazywa się to sportem." (Nie pamiętam autora)
A dodam jeszcze coś na koniec, też znalezione w necie, autor nieznany: "Nowoczesność: kiedy dziewczyny mają na sobie mniej na ulicy, niż ich babki miały w łóżku." 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/10/2005 3:55 pm
medusa
forumowicz

ja ostatnio w Zielonych Brygadach natrafiłam na we wstępniaku na taką myśl, która bardzo mi utkwiła w pamięci:

"wystarczy już rok, żeby postawić supermarket, ale potrzeba piędziesięciu lat, aby wyrosło duże drzewo."

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/10/2005 7:28 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Jest wiele słów , które wiele dla mnie znaczą...są to między innymi cytaty zamieszczone na tej stronie a oprócz tego:"Człowieku! Gdybyś umiał spojrzeć w lustro swego serca, zobaczyłbyś ogród pełen róż, a na każdym płatku róży tańczącego, szczęśliwego człowieka."
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

oraz fragment z "Małego Księcia": "-Co znaczy "oswoić"?
- Jest to pojęcie zupełnie zapomniane - powiedział lis.
- "Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
- Stworzyć więzy?
- Oczywiście - powiedział lis. - Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz.
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów.
Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować.
Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie. "
Ach...i wiele wiele innych...Pozdrawiam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/10/2005 8:34 pm
empathy
forumowicz

"Macie zwyczaj nazywania bestiami węże, leopardy i lwy,lecz sami jesteście splamieni krwią i w niczym nie ustępujecie ich okrucieństwu.One zabijają jedynie dla zdobywania swojego normalnego pożywienia lecz wy zabijacie by wykwintniej zastawiać stół"

Plutarch
teraz są świeta, musze patrzec na ten "wykwintnie zastawiony stol".ani moja siostra ani ja nie jemy miesa,nie dziwi mnie fakt,ze reszta rodzinki je mięso (przyzwyczajenie),ale dziwi mnie to,ze nawet nie zastanowia sie,nie pomysla,ze to co maja na talerzu,kiedys chodzilo i gdyby nie oni,kto wie? moze nadal mogloby tak byc?

Inny cytat:All the arguments to prove man's superiority cannot shatter this hard fact: in suffering the animals are our equals
Peter Singer

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 1:58 am
Dorotka
forumowicz

To jest naprawdę przerażające,że mimo przyzwyczajenia to i tak reakcje najbliższego otoczenia na nasze argumenty są dalekie od zrozumienia problemu, a wręcz przeciwnie są agresywne. Jest to często dla nich powód do wyśmiewania się z postaw wegetarian, i działa to na mięsożerców jak przysłowiowa "płachta na byka"(sic!), często znani mi ludzie z jeszcze większą przyjemnością wypowiadają się na temat cierpienia zabijanch zwierząt dla ich przyjemności i ich pożywienia tylko ze względu na moją obecność.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 2:28 am
empathy
forumowicz

wspolczuje Ci Dorotko.A pozniej ludzie sie dziwia skad ta nienawisc do miesozercow 😮 O dziwio wielu wegetarian jest bardzo tolerancyjnych i nie wnika w to czy ktos je mieso czy nie.Ale kiedy z ich strony pojawia sie takie chamstwo i perfidia to tolerancja w koncu zanika..i chyba nie ma sie juz co dziwic.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 4:50 pm
kiai
 kiai
początkujący

to może troszkę puchatkowych mądrości … ;P

' cała rzecz w tym, by mieć trochę względów i troski o Innych.
' nie siadaj na kępach ostu: to odbiera im życie. poza tym ktoś mógł mieć na nie akurat apetyt. ;P
' zawsze jest dobrze wiedzieć, gdzie jest jaki krewny i znajomy, czy się go potrzebuje, czy nie.
' to, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile maleństwo.
' niełatwo jest być odważnym, kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem.
' nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. czasem trzeba pójść do nich.
' nie bagatelizuj wartości Niczego. robić Nic to ważna sprawa, bo można chodzić sobie i przysłuchiwać się wszystkiemu, co można usłyszeć, i o nic się nie martwić.
' mały spacer zdecydowanie lepiej nadaje się do odbycia przyjacielskiej pogawędki niż wyprawa Całą Bandą ;D

[b] "Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek". [/b]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/11/2005 11:06 pm
Doriska
rozmówca

"Nikt nie został stworzony po to żeby zginąć"

"W baśniach księżniczka całuje ropuchę, a ta zamienia się w pięknego księcia. Zaś w życiu księżniczka całuje księcia, a on przeistacza się w ropuchę" - Coelho

"Nawet jeśli miłość niesie z sobą rozłąkę, samotność i zmutek, to warta jest ceny, jaką trzeba za nią zapłacić" - Coelho

"I will follow my star till the end of my days" BrainStorm

"Squeeze as much pleasure out of every single day as U can manage"

Zapraszam do obejrzenia mojego rękodzieła http://srebrnaagrafka.pl/sklep/cottage

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/12/2005 7:10 pm
mokuso
bywalec

' sankay - no kawari -to yoko - to'
- stare przyslowie samurajów, co w wolnym tlumaczeniu znaczy: ' o konieczności zmian, jak zmiana góry w morze'

' jakąkolwiek drogę wybierzesz bądź zawsze wierny sobie ' - kolejne samurajskie 🙂
..tym sie w zyciu kieruje mokuso 🙂

I believe in angels

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/12/2005 12:45 pm
Johrel
początkujący

"Rób co chcesz, kiedy nie krzywdzisz nikogo" <-- ludzi i Natury oczywiscie
"Szanuj krzewy, drzewa, trawy,
Pani Ci pobłogosławi"
"Wszystko co uczynisz, wróci do ciebie trzykrotnie" <--zlo szczegolnie 😉
"Żyj, żyć innym pozwól też
sprawiedliwie dawaj i bierz"

takie moje glowne zasady 😎 są to fragmenty wiccańskiego prawa (Piekna religia) 😉

WWrraaaauuu!!! Neopogaństwo zbliża do Natury.. wierzysz, lub nie.. ale to ona jest Twoja Matka 😉 .. ja wierze.. i dbam o Rodzicielke

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/12/2005 7:34 pm
irrest
świeżaczek

O, Wicca. Eklektyczna, gardneriańska czy solitary? Pytam z ciekawości. 😉

edit/ a żeby nie było offtopu, to szepnę na ucho, że najchętniej wkleiłabym tu całą poezję, jak również opowiadania Krystyny Kwiatkowskiej. Są świetne. Zaiste, autorka chyba miała monopol na prawdę, jak ktoś powiedział o "Prosto z Sherwood". Polecam. 🙂
Blessed be - irrest

[edytowane 5/12/2005 od irrest]

czuję zapach tej łąki tuż nad naszą przepaścią

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/12/2005 8:31 pm
Hobbit
bywalec

Jest taka piosenka Kaczmarskiego i Gintrowskiego "walka Jakuba z Aniołem".
Kończy sie słowami :
"(...)W tym spotkaniu na bydlęcej drodze
Bóg ulegl i Jakuba błogosławił
Wprzód mu odjąwszy wladzę w jednej nodze
By wolnych poznac po tym, że kulawi..."

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/02/2006 9:24 pm
Zarathos
bywalec

Poniewaz jestem troche pokrecony, moje ulubione cyctaty pochodza od raczej malo 'humanitarnych' ludzi:

"Jedna smierc to tragedia, miliony to statystyka" - Jozef Stalin
"To wielkie szczescie dla wladcow, ze lud nie mysli" - Adolf Hitler
"Smierc rozwiazuje wszystkie problemy. Nie ma czlowieka, nie ma problemu" - Jozef Stalin
"Never more" krotki fragmencik Kruka E.A. Poego
"Nazywam sie Ozymandias, krol krolow. Patrzcie na me dziela, mocarze, i drzyjcie" - fragment z Ozymandiasa Shelley'a
"If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky, that would be like the splendor of the mighty one.." Bhagavad Vita, Robert Oppenheimer

"We knew the world would not be the same. A few people laughed, a few people cried, most people were silent. I remembered the line from the Hindu scripture, the Bhagavad-Gita. Vishnu is trying to persuade the Prince that he should do his duty and to impress him takes on his multi-armed form and says, 'I am become Death, the destroyer of worlds.' I suppose we all thought that one way or another." - Robert Oppenheimer

"Tonący brzytwy się chwyta. Człowiek wielki próbuje się nią ogolić."

"Zadaniem sieci jest złapanie ryb,
A kiedy ryby są złapane, sieć jest zapominana.
Zadaniem potrzasku jest złapanie królika,
A gdy królik jest złapany - potrzask zostaje zapomniany.
Zadaniem słów jest przenoszenie idei,
A gdy idee zostają uchwycone, słowa są zapominane.
Gdzież mogę znaleźć tego, który zapomniał słów?
On jest tym, z którym chcę rozmawiać." - Chuang Tzu

"W pierwszym i drugim dniu lotu widzieliśmy nasze kraje i mówiliśmy: "To mój dom". Trzeciego dnia widzieliśmy tylko kontynenty. Piątego dnia tylko Ziemię. Stała się ona jednym miejscem, naszym domem. To jest zdumiewające uczucie." - książe ibn Salman al Saud

"Jeśli posiedzisz nad rzeką wystarczająco długo, zobaczysz jak płynie nią ciało twojego wroga."

"Czasy się zmieniają, a my wraz z nimi" - Lotariusz I, władca Franków

"Trzeba być wielkim człowiekiem, aby przyznać się do błędu, ale jeszcze większym, aby trzymac buzię na kłódkę gdy ma się rację. " - Jim Fiebig

"Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia. Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki - inspiruje." - William Arthur Ward

"Idąc ciemną doliną śmierci, w nocy zła się nie ulęknę ponieważ jestem największym sukinsynem w tej dolinie" - prywatna wariacja pewnej modlitwy

"Niech bogowie stoja miedzy toba a nieszczesciem na wszelakich bezdrozach jakie bedziesz przemierzal" - Babilon 5, stare egipskie blogoslawienstwo

"Zlo od dobra odrozniaja jedynie motywy dzialania" - Frank Herbert, Diuna

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2006 5:16 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca