Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Marudnik i narzekacz  

Strona 108 / 286 Wstecz Następny
Dyzio
stały bywalec

Daj mamie do przeczytania ten tekst :
[i] Nie zmuszajmy dzieci do jedzenia mięsa. Jeśli dziecko daje nam wyraźnie do zrozumienia, że nie ma ochoty jeść w tej chwili lub przygotowana potrawa mu nie smakuje, uszanujmy jego decyzję. Zmuszanie do jedzenia mięsa może powodować powstanie nieprzyjemnych skojarzeń związanych z jedzeniem i prowadzić nawet do jadłowstrętu. Człowiek nawet taki mały na naturalną regulację łaknienia i pragnienia. Jak ty byś się czuła gdyby ktoś wpychał w ciebie kolejną łyżkę zupy na kościach a ty byś czuła sie najedzona do syta lub koniecznie chciał nakarmić cię znienawidzonym mięsem? Spożywanie posiłków powinno być przyjemnością.
W okresie wczesnego dzieciństwa obserwuje się zdolność zapamiętywania smaku, zapachu, rozpoczyna się kształtowanie preferencji smakowych. Dzieci, które są odżywiane monotonnie we wczesnym dzieciństwie, później mogą niechętnie odnosić się do nowych, nieznanych im produktów i potraw. W przypadku niechęci do próbowania nowości powinno się podawać nowe produkty w małej ilości i wraz z produktami, które dziecko już zna i lubi. Rodzice nie powinni jednak zmuszać dziecka do jedzenia mięsa pomimo jego wyraźnej niechęci. Ty też nie lubisz wszystkiego[/i]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/03/2009 8:52 pm
czapla_666
bywalec

Dziekuje, ona jednak uwaza, ze dzieki temu cudownie odtworzy mi sie plyn miedzystawowy i obstawia przy swoim. Czeka mnie ciezka walka...

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/03/2009 8:56 pm
carolinee
rozmówca

bleeeee!! na nic nie mam ochoty, już sama nie wiem co mam robić, nie chce mi się robić nawet tych rzeczy które lubię... chyba to przez to, że słońca nie ma i ostatnio musiałam ciągle w domu siedzieć. ogólnie dziś wszystko wydaje mi się bez sensu

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2009 10:54 pm
czapla_666
bywalec

Carolinee, ja mam podobnie. Prez dwa tygpodnie nigdzie nie wychodzilam, nigdzie. Teraz mi sie wydaje, ze nic w sumie nie mam ciekawego, w ogole bez sensu. Nie chce mi sie. Zawsze bylam tak energiczna, ze ojeja, teraz chce mi sie ciagle spac (i jesc:/). Ale moze to od przemeczenia- pospie, najem sie czasem i minie;) Juz pare razy tak mialam, wiec teraz tez MUSI minac;) Pozdrawiam i zycze powrotu do normalnego, aktywnego zycia!:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2009 11:49 pm
Catinahat
bywalec

Mnie, jak zwykle na wiosnę, łapie alergia. Oczy mi sie robią nadwrażliwe i jak świeci słońce to ledwo widzę. Chcę sobie kupić szkła fotochromatyczne ale się ostatnio dowiedziałam że muszę za nie wybulić kupę kasy... Ale juz wolę się spłukać niż znowu się męczyć przez trzy miesiące.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2009 11:40 am
Loviisa-chan
stały bywalec

Czapla i Carolinee, pewnie Was wiosenne przesilenie dopadło 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2009 12:11 pm
rubia
forumowy expert

Zawiodłam się na kimś, kogo od lat uważałam za przyjaciela. Przykro mi, że ludzie nawet w szczególnych okolicznościach nie potrafią zapomnieć o własnej korzyści i pomóc bezinteresownie 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2009 5:11 pm
Rodenderone
forumowicz

Ja mam parenaście minut na posprzątanie 9 metrów kwadratowych koszmarnego bałaganu... Pomocy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2009 5:46 pm
Dyzio
stały bywalec

Poczekaj ! Już Ci pomagam 😮
[img] [/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2009 7:08 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Jutro o północy rusza sprzedaż biletów na Stadion Śląski na moje ukochane U2, których supportują moi ukochani Snow Patrol, a mi wciąż brakuje 100zł do biletu, aaaarghh!!! Jak czegoś nie wymyślę, to będę mega-nieszczęśliwa : | Muszę, po prostu MUSZĘ być na tym koncercie wreszcie!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2009 5:41 pm
StellaArtois
weteran forum

uch...Jakbym wygrała w konkursie na logo koszulki Kortowiady to bym Ci nawet mogła pożyczyć... 😀
A ja nadal szukam współlokatorki... 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2009 5:49 pm
Sagamore
stały bywalec

a mi wciąż brakuje 100zł do biletu, aaaarghh!!!

Dyzio pewno Ci pożyczy choć możliwe, że to nie będą prawdziwe pieniądze hehhe

pozostaje jeszcze kwestia na jaki bilet Ci brakuje bo jedne są za 140 a inne za ok. 1300 pln...
(ja nie mam bo odkładam na wyjazd-wiadomo-gdzie 🙂 )

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2009 6:23 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Właśnie na ten za 140 zbieram 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2009 7:15 pm
Sagamore
stały bywalec

hehe a to przypadkiem nie są "postojówki" za estradą? - słyszałem, że te są najtańsze 😎

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2009 7:18 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Są są - chciałam iść na płytę, ale 190 to nie uzbieram na bank, więc...ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, czyli tak się składa, że scena będzie bliziutko tych miejsc 😛 no i będę wygodnie siedzieć (czasem, no bo kto by siedział na koncercie :P) a nie stać w miażdżącym ścisku na płycie 😛 Poza tym scena będzie miała widok 360 stopni (jakąś rewelkę zapowiadają) więc tylko dlatego są te miejsca.

[edytowane 18/3/2009 od Loviisa-chan]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2009 7:24 pm
Strona 108 / 286 Wstecz Następny
  
Praca