Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

eutanazja - wasz stanowisko   

Strona 4 / 4 Wstecz
Dozorca
bywalec

Jestem zdecydowanie za! a brak legalności prawnej w tej sprawie uważam za okrutny głupi i niemoralny.Ci zaś którzy się jej sprzeciwiają są przeciw wolności osobistej a i sadyzm chyba nie jest im obcy :exclam: 😡

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 2:10 am
melanrz
bywalec

Jestem tylko ciekawy, czy Ci poslowie chcieliby sie tak meczyc. Czy nie woleliby umrzec... Jak mozna nie pozwolic czlowiekowi decydowac o wlasnym losie!?

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 6:51 pm
Owo
 Owo
bywalec

KAŻDY MA PRAWO DECYDOWAĆ O SOBIE!!

A co z tymi którzy mają prawo i nie mogą? Bo wegetują? Nie są w stanie się porozumieć?

Pod względem etycznym jestem za eutanazją w pewnych warunkach. Ale żeby ją wprowadzić - niestety, to byłoby bardzo ryzykowne. Trudno określić granice, kiedy można komuś "pomóc umrzeć", a kiedy pomaga mu się popełnić samobójstwo. I kto to określa? Czy będzie można zaufać jakiemuś urzędnikowi, lekarzowi? Jasne są tylko sytuacje kiedy ktoś wegetuje i nie jest w stanie wyjść z choroby, która pozbawia go normalnego życia i nigdy nie pozwoli mu wrócić do jako-takiego stanu. Te sytuacje są BARDZO jasne. W tym przypadku ludzie naturalnie by umarli, więc tutaj odłączenie od aparatury to nawet nie do końca jest eutanazja...

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2007 1:34 pm
Ireth
bywalec

Owo, odpowiedzialas za mnie Melanrzowi, wiec ja tylko dodam, ze potem sie rodza takie sytuacje, jak z Terry Schiavo, kiedy sie ktos chce stawiac w miejscu pana Boga. A gdybys Ty, Melanrzu, zechcial przeczytac moj pierwszy post w tym temacie, nie musialbys sie ze mna klocic. Staram sie tylko zwrocic uwage na to, ze legislacyjnie jest niemal niemozliwe ustanowienie prawa, ktore mogloby wyeliminowac patologie, ktorych ryzyko przy eutanazji zawsze istnieje.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2007 10:43 pm
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca