Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pytanie do Boga  

Strona 1 / 5 Następny
elis99
bywalec

Gdybyście mogli zadać Bogu jedno pytanie .. o co byście się spytali ??

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:12 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Dlaczego jest tyle cierpienia na świecie, albo dlaczego on nic nie robi, żeby tego cierpienia (niezasłużonego) nie usunąć...
O ile jest Bóg.
Bo tak szczerze mówiąc wiara w takiego boga, jakim go widzą chrześcijanie wydaje mi się trochę śmieszna. Wydaje mi się, że Bóg jest całkiem inny, a przede wszystkim niepoznany...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:17 pm
euridice
stały bywalec

zapytalabym dlaczego tylko jedno :>

nie, żartuję.

elis, zacznijmy od tego, ze najpierw trzeba w niego wierzyc 😉

gdybym wierzyla, to Moze w jakas 'sile', moc, energie... a takowej pytania zadac nie sposob.

ale nie utorzsamialabym postaci boga z... no wlasnie, z kim? starcem, od ktorego bije madrosc? z broda i lagodnym wejrzeniem?
(podaje chyba takie najbardziej popularne przyklady przedstawiania Go, nie wiem jakie jest Twoje czy innych wyobrazenie, pewnie zadne nie jest zle... ani dobre)

odpowiedzi na pytania szukaj w sobie i w innych.

nie chce zabrzmiec bluznierczo, ale: to Ty sama mozesz byc bogiem.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:24 pm
elis99
bywalec

elis, zacznijmy od tego, ze najpierw trzeba w niego wierzyc

jak ktoś niewierzy to niech nie odpowiada .. jego sprawa .. pytam sie ogólnie

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:30 pm
euridice
stały bywalec

a ja ogólnie odpowiadam.

ja sie nie deklaruje jako niewierzaca.

niewierzenie w boga nie oznacza niewierzenia w nic, pomijajac fakt, ze kazdy moze wierzyc w innego boga 😉

mysle, ze gdybyscie pytanie, ktore chcecie zadac bogu, zadali sobie samym, po dłuzszym lub kótszym namysle, potrafilibyscie udzielic na nie pieknej i madrej odpowiedzi. i moze wlasnie taki powinien byc cel stawiania sobie (bogu) tych pytan.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:44 pm
elis99
bywalec

niewierzenie w boga nie oznacza niewierzenia w nic, pomijajac fakt, ze kazdy moze wierzyc w innego boga

no .. ja sie niepytam co wy chrzescijanie chcielibyście sie spytać Boga ..
pytanie do boga w jakiegokolwiek sie wierzy i jakkolwiek sie go nazywa .. jeśli ktoś wierzy ..

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:48 pm
EvilOne
stały bywalec

O nic bym Go nie zapytała. Niestety wszystko, co z Nim związane jest jasno określone przez różne pisma itd. A co do cierpienia na świecie i jego zastraszającej ilości... Bóg dał ludziom wolną wolę i to nie byl najlepszy pomysł. To nie jego wina, że jest tyle popier**leńców.

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:51 pm

gdybym miala zadać pytanie... ech mialabym ich mnostwo. teraz podam jedno z nich
'czemu dales nam slowa do komunikowania się?!". albo inaczej "czy stworzyles gdzieś istoty które myślą inaczej niż językiem a są tak zlozone jak my lub wiecej?"

ale czego nie rozumiem z powyzszych zarzutów.
nie rozumiem tego że skoro wizja Boga jako osoby podobnej czlowiekowi wydaje się być dziecinna i plytka- to czemu zaraz degraduje sie go do jakiejs bezimiennej mocy i siły?

a co do cierpienia- co masz na myśli? chodzi Ci o to że ludzie są źli- czy o caly ekosystem?

O nic bym Go nie zapytała. Niestety wszystko, co z Nim związane jest jasno określone przez różne pisma itd. A co do cierpienia na świecie i jego zastraszającej ilości... Bóg dał ludziom wolną wolę i to nie byl najlepszy pomysł. To nie jego wina, że jest tyle popier**leńców.

dlatego mam pytania nie o nas a o inne kwestie. o inne istoty inne sposoby schematy prawa...

[edytowane 15/5/2007 przez Admin]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 8:57 pm
visel
bywalec

smialo,mozesz MI zadac wiecej pytan 🙂

eurudice,zostalas ochrzczona/komunie dostalas/bierzmowanie w kosciele rzymsko-kat??

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 9:28 pm
Blanka
bywalec

ja jestem ochrzczona, mialam bierzmowana ale w Boga nie wierze.Wiec nie mam pytan...o co zapytac moglabym ludzi, ktorzy tego Boga wykreowali...Ale to juz inny temat:)

Pozdro.
Blanka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 9:35 pm
elis99
bywalec

Czemu niewierzysz w Boga?? .. pytam z ciekawości

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 9:41 pm
kamma
stały bywalec

O istnieniu Boga nie można WIEDZEĆ. Z tego stricto teologicznego założenia wynika zarówno wiara, jak i niewiara w niego. Toteż pytanie "czemu?" odnosi się identycznie do wierzących i niewierzących.

Myślę, że do każdego wyobrażenia boga miałabym inne pytanie. Na przykład, do katolickiego: "Dobrze się bawisz?"

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 9:52 pm

a ja wierzę...tyle ze moja wiara nie pokrywa się z zadną znaną mi religią, mam włąsny pogląd na sprawę Boga:) o co bym go zapytała? czy zdam maturę(bo nie wiem czy mam jechać do anglii czy nie) hahaha...a tak poważnie: chciałabym wiedziec jak postrzega mnie i moje działania-czy słusznie postępuję w różnych sytuacjach stawiajac opór wielu osobom;] ot,takie głupie pytanko;]

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 9:56 pm

Częstotliwośc mojego sprzeciwu przeciw kościółkowemu mysleniu i krzywdzeniu ludzi poprzez niedostowowana do czasóws współczesnych Pisma Świetego na religii wychodzi średnio 2 razy na miesiąc. Prawie mnie przez to nie dopuścili do bierzmowania (:. Nie wierze w Boga, którego moznaby było o cokolwiek spytać. Jesli wierzę już w cokolwiek, to raczej w siłę, która dała napęd temu swiatu, ale to tez raczej średnio logiczne. Nie rozumiem istoty powistawania/ istnienia od zawsze....chyba raczej nikt tego nie rozumie. Więc zapytałabym na czym to polega, zakładając, ze miałabym kogo zapytac (:

koskaan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 10:46 pm
krówka
bywalec

smialo,mozesz MI zadac wiecej pytan 🙂

To mnie rozwaliło 😀

Na przykład, do katolickiego: "Dobrze się bawisz?"

i to też 😀

A ja nie mam pytań, bo w tą postać nie wierzę.
Tyle 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2007 11:37 pm
Strona 1 / 5 Następny
  
Praca