Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

samochód  

Strona 9 / 12 Wstecz Następny
cienkun
rada starszych

Nie widząc na jedno oko, możesz zdawać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 1:08 pm
Ervisha
rozmówca

Mi siostra powiedziała ze nie...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 3:51 pm
cienkun
rada starszych

Tak było dawno temu, teraz można, tylko musisz poinformować o tym instruktora, bo będzie Cię uczył w nieco inny sposób niż osoby widzące na oboje oczu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 5:39 pm
Ervisha
rozmówca

Nie wiedziałam... Tylko teraz podobno trudniej zdać... Dziękuję za informację, jednak na razie nie zamierzam zdawać 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 7:38 pm
Samanya
bywalec

teraz można, tylko musisz poinformować o tym instruktora

A to nie jest tak, że decyduje o tym lekarz okulista? Robi się badania oczu przed . (pamiętam 😛 )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 9:13 pm
cienkun
rada starszych

No robi się, ale to raczej badanie proforma...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 9:21 pm
Samanya
bywalec

No nie wiem 🙂 jeżeli ktoś ma okulary czy powie wyraźnie, że nie widzi na jedno oko to chyba nie można tak..olać sprawę 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 9:29 pm
Ervisha
rozmówca

tez tak myślę....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2014 9:30 pm
verufer
bywalec

Nie widząc na jedno oko, możesz zdawać.

Pytanie tylko, czy pozwola zdac. Bo rownie dobrze to moze byc proba wyciagniecia pieniedzy od tych, ktorzy inaczej by sie na kursy/egzamin nie zdecydowali. A teraz prawo jazdy i wlasny samochod to niestety raczej koniecznosc, przynajmniej w moich okolicach taki transport publiczny jest wprost niewyobrazalnie drogi (dosc powiedziec, ze za koszt biletu autobusowego w jedna tylko strone samochodem mozna obrocic w obie).

[edytowane 4/1/2014 od verufer]

Chi vuol veder il ciel, poi morir'

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2014 1:05 am
cienkun
rada starszych

Jeżeli nie zrobi więcej błędów niż można, to pozwolą...
Tak samo jak teraz mogą mieć prawko daltoniści, oraz głuchoniemi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2014 1:55 am
verufer
bywalec

Nie wiem jak Ty, ale ja pamietam czasy, kiedy najwiekszym bledem jaki mogl zrobic przyszly kierowca, bylo nie zabranie ze soba bialej koperty z szeleszczaca zawartoscia, i nie zostawienie jej "przypadkiem" po egzaminie w samochodzie. Prawda jest taka, ze jak chca oblac, to kazdego obleja, wystarczy, ze kaza pojechac w takie miejsce, gdzie zaden niedoswiadczony kierowca sobie nie poradzi, i juz. Jak masz szczescie i trafisz na wspolczujacego egzaminatora to masz jakies szanse, inaczej to wyrzucanie pieniedzy w bloto.

[edytowane 5/1/2014 od verufer]

Chi vuol veder il ciel, poi morir'

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2014 11:42 am
cienkun
rada starszych

No nie przesadzajmy. Poza tym, teraz łapówkarstwo ukrócono przez kamery, więc nawet nie warto próbować.
Dużo zależy od instruktora z którym się uczysz. Jeżeli jest dobry i rzetelny, to objeździ z tobą całe miasto. Warto też wykupić dodatkowe godziny, jeżeli nie czujesz się pewnie w którymś miejscu i tam właśnie poćwiczyć. I nie ma mocnych, musisz zdać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2014 12:05 pm
verufer
bywalec

Ale ja pisalem o tym w innym kontekscie. Jesli egzaminator zechce, to nigdy nie bedziesz w stanie zdac, bo zawsze moze zaaranzowac taka sytuacje, w ktorej nie dasz sobie rady, kamery tu nic nie pomoga. Objechanie calego miasta tez nic nie da, bo stres podczas egzaminu robi swoje, zupelnie inaczej sie wtedy reaguje, a jesli egzaminator chce, tym bardziej bedzie w stanie wyprowadzic Cie z rownowagi.

Chi vuol veder il ciel, poi morir'

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2014 2:35 pm
cienkun
rada starszych

Dlatego właśnie lepiej wykupić więcej godzin, by nabrać więcej wprawy. Więcej wprawy, większa pewność siebie, mniej błędów. A czas trwania egzaminu też jest ograniczony i jeżeli nie popełnisz błędów, to egzaminator nie może przedłużać egzaminu w nieskończoność w oczekiwaniu aż to się stanie. A za nic Cię nie obleje, bo możesz złożyć odwołanie od jego decyzji i wtedy zostanie sprawdzone nagranie z egzaminu.
Nie mniej, miły egzaminator na pewno pomaga, a niemiły utrudnia.

edit.
Ważne jest, aby dokładnie nauczyć się przepisów.

[edytowane 5/1/2014 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2014 2:53 pm
sokół
bywalec

auto przydaje się ale nie jest nie zbędne. Na pewno skoczyc coś załatwić, wieksze zakupy czy wypady na weekend to jak najbardziej. Ja natomiast do pracy preferuje komunikacje miejską. Po co mam użerać się z szukaniem miejsca parkingowego i przede wszystkim autobus to dla mnie głównie czytelnia i czas na muze na słuchawkach. Co do wozu to dawno temu wpadł mi w oko po filmie taxi peugot 406 i takie wiele lat temu nabyłem, Może juz stary i nie zbyt oszczędny ale ma klase i wygodę . Nastepne auto jaki kupie to peugot 406 , choc liczę że obecny jeszcze dobrze posłuży

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/01/2014 12:52 pm
Strona 9 / 12 Wstecz Następny
  
Praca