Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czym jest szczescie?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
lekki123
bywalec

temat juz troche stary ale dorzuce swoje trzy grosze 😉

szczescie jak koks jest produktem ubocznym, glupi ma zawsze szczescie, bo szczescie polega na tym by z prostych rzeczy nie tworzyc intelektualnych labiryntow, podobno pieniadze szczescia nie daja, bo tak na prawde do szczescia czlowiekowi potrzebny jest drugi czlowiek,

a w taki piekny dzien jak dzisiaj to oprocz blekitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba 🙂

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 7:01 pm

glupi ma zawsze szczescie,

No to wagląda na to, że jestem głupia:)
Pozdrawiam wszystkich innych głupich!

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 7:09 pm
lekki123
bywalec

mysle, ze chyba lepiej jest byc glupim szczesciarzem niz madrym pechowcem 😉

chociaz podobno lepiej jest zawsze innym 😉

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 7:32 pm
rubia
forumowy expert

Szczęście? 1.Kochanie i akceptowanie siebie 2. Postrzeganie innych jako godnych miłości; szacunek dla nich i akceptacja 3. Pamiętanie o tym, że nie jesteśmy ciałem, tylko duszą i wszystko, co nas w tym życiu spotyka, bez względu na to, czy jest "dobre" czy "złe" to tylko chwila, iluzja, a tak naprawdę jesteśmy czymś więcej...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 8:22 pm
Stanisław
weteran forum

Skoro pojawił się ten temat to może ja coś dodam od siebie. Od pewnego czasu zbieram do komputera takie różne sentencje z książek, które do mnie docierają w szczególny sposób. Oprawiam je graficznie tak jak widzicie w ramki i czytam od czasu do czasu aby sobie przypomnieć. Ta sentencja, którą tu widzicie dotyczy właśnie szczęścia.
[img] [URL= http://img232.imageshack.us/img232/8718/forumuu1.pn g" target="_blank">http://img232.imageshack.us/img232/8718/forumuu1.pn g"/> [/IMG][/URL]
[/img]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 10:11 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Szczęście znajduje się w tobie. Zaczyna się na dnie twojego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga; będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie ci zło wyrządzają.

— Phil Bosmans Święto radości

🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2008 12:44 am
Natasha
stały bywalec

myślę że każdy zmierza swoją drogą do szczęścia. moje przemyślenia wylądają mniej więcej tak:

kochaj ludzi, lez nie pozwól by cię od siebie uzależnili
to co masz ma i ciebie. im mniej masz tym bardziej jesteś
niezależnie od tego w co wierzysz, żyj tak jakbyś miał żyć tylko raz. jest większa szansa że niczego nie schrzanisz.
nie żałuj tego co zrobiłeś, lecz tego czego nie zrobiłeś.
w rzeczywistości nie możesz w życiu popełnić błędu, niezależnie od tego co robisz. każde doświadczenie, nawet (a może szczególnie?) złe, to nauka dla ciebie. im więcej błędów popełnisz tym więcej się nauczysz. w ten sposób zło które cię spotkało w rzeczywistości przyniesie ci korzyść dzięki doświadczeniu które zdobyłeś. przyjmuj z wdzięcznością każde doświadczenie i nie miej żalu do ludzi którzy cię skrzywdzili, bez nich byłbyś zupełnie innym człowiekiem, uwierz mi.
kochaj a inni obdarzą cię miłością.
jeśli uważasz że że nikt cię nie lubi i czas kopnąć w kalendarz, to zjedz coś a potem zacznij zabiegać i pierdoły. i pamiętaj że nikt nie jest w stanie cię skrzywdzić jeśli nie wyrazisz na to zgody.
zaakceptuj siebie takim jakim jesteś niezależnie od tego co myślą o tobie inni
najlepsza pora na zmiany nadeszła właśnie teraz.
ewolucja dała nam mózg po to abyśmy go używali. wbrew pozorom nie wszyscy są tego świadomi 😉
nienawiść która żywisz dla innych nie krzywdzi osoby do której ją kierujesz, lecz przede wszystkim ciebie samego.
cokolwiek by się nie działo bądź świadom że to twoje życie i od twoich decyzji zależy twoja przyszłość.

dopiero po zrozumieniu tych wszystkich rzeczy odczułam czym jest prawdziwe szczęście. trochę tego sporo ale myślę że nikogo nie zanudzę 😉 pewnie i tak o połowie zapomniałam 😉

no pewnie że zapomniałam 🙂

otóż zastanów się jakie masz w tej chwili problemy. nie, nie za tydzień czy za dwa. nie to że jutro masz klasówkę, tylko TERAZ. w TERAZ nie ma problemów, ono jest doskonałe. niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz nie masz żadnych powodów do zmatrwień.

[edytowane 23/4/2008 od Natasha]

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2008 12:47 am
Stanisław
weteran forum

Oj.....to nie jest takie proste wcielić w życie takie zasady o których piszecie. Chociażby pierwsza z brzegu: [b] Kochaj ludzi, lecz nie pozwól by Cię od siebie uzależnili.[/b]
Ale to sie tak nie da. Jak kochasz to już jesteś uzależniony od tej osoby ,którą kochasz.
I zaczyna sie przypychanka. Ona Ci czasem dyktuje warunki a Ty musisz na to przystać bo się boisz, że ją stracisz. Bo przecież ją kochasz. No i co? 😉

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2008 1:39 am
Typowa_samica
początkujący

szczęściem jest nie patrzyć w przeszłość ani w przyszłość gdyż takie podejście nie przysparza zmartwien które przeczą szczęściu... szczęściem jest żyć z dnia na dzień wierząć w siebie we własne idee, szcęściem jest wdychać głęboko powietrze do płóc, wdychać rozmaite przyjemne zapachy... szczęściem jest sex, szczęściem jest każdy uśmiech na naszych twarzach....bo człowiek do szczęścia i życia jest stworzony... bez szczęścia życie jest krótkie a każdy dzień to męka. Szczęście to sposób na dłuuuugie życie, radość, słuchanie własnego ciała, nie wzbranianie się przed naszymi naturalnymi odruchami chęci bycia, istnienia, przedłużania gatunku, miłości....szczęściem nie muszą być tylko chwile.... może nim być całe nasze życie.. możemy je widzieć wszedzie na każdym kroku... spoglądając za okno, zamykając oczy, patrząc w lustro na innych ludzi... biorąc kąpiel, leżąc w łóżku, czytając książkę, gotując obiad... można by wymieniać w nieskończoność... to chęci i nasze nastawienie powodują że jesteśmy szczęśliwi lub nie... młodzi lub starzy.... długowieczni lub umierający...

Tak myśle:)

Każdy chce mieć przyjaciela ale nikt nie wysila się by nim być.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/05/2008 5:39 pm
pawchi
świeżaczek

Oczywiście, że bycia szczęśliwym można się nauczyć, tak jak wszystkiego innego. Jesteśmy wypadkową tego co nam się w życiu przydarzyło, z kim mieliśmy kontakt, w jakim byliśmy środowisku itd. Tak więc oczywistym jest, że każdy może sie nauczyć technik jak się nie umartwiać, być zadowolony z tego co się ma i wielu innych. Tylko trzeba się z nimi zetknąć.

Ale moim zdaniem, nie da rady być w 100% szczęśliwym. Z prostego względu - bo musimy również odczuwać nieszczęścia aby wiedzieć co to jest szczęście, bo inaczej jak byśmy to odróżnili???

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2008 2:45 pm
nati27
forumowicz

Dla mnie szczę ściem jest chyba miłość w tej chwli jestem szczęśliwa na 99,9% szczęśliwa wiecie brakuje mi tej jednej miłości i nie mogę jej znaleść POMOCY!!!!!!!!!!

[edytowane 17/5/2008 przez nati27]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2008 3:59 pm
Stanisław
weteran forum

Dla mnie szczę ściem jest chyba miłość w tej chwli jestem szczęśliwa na 99,9% szczęśliwa wiecie brakuje mi tej jednej miłości i nie mogę jej znaleść POMOCY!!!!!!!!!!

[edytowane 17/5/2008 przez nati27]

Nati27 chyba trochę przeczysz samej sobie bo jeśli w tej chwili czujesz się szczęśliwa na 99,9 % a brakuje Ci miłości to do pełni szczęścia brakuje Ci tylko 00.1 %. Czyli miłość daje Ci taki mały procencik szczęścia ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2008 7:21 pm
badba
bywalec

dla mnie szczęcie to przede wszystkim moja rodzina i te moje trzy małe szkraby. a później praca w której mogę się rozwijać i łączyć zainteresowania z pracą!

SEMPER FI

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2008 8:14 pm
braad
stały bywalec

... chwila bez nieszczescia

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/05/2008 1:37 pm
An_Rogozinska
forumowicz

...dom, najbliżsi, słońce za oknem, uśmiech dziecka, czy śpiew ptaków na wiosnę... 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/05/2008 5:55 pm
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca