Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ANKIETA - proszę o pomoc  

Wercia
forumowicz

Zbieram materiały do artykułu promującego wegetarianizm. Licze na Waszą pomoc i ładnie o nią proszę 😉 . Zapraszam do wypełniania ankiety (odpowiedzi można udzielić na forum lub mailowo: wercia05@o2.pl) :

1. Jak długo jesteś na diecie wege?

a) mniej niż rok
b) 1 - 5 lat
c) 5 - 10 lat
d) 10 lat i więcej

2. Czy miałeś jakieś problemy zdrowotne spowodowane dietą wege?

a) NIE
b) TAK (jakie?)

3. Czy zauważyłeś poprawę zdrowia po przejściu na dietę wege?

a) NIE
b) TAK

4. Odkąd jesteś wegetarianinem zauważyłeś u siebie:

a) poprawę stanu zdrowia
b) poprawę nastroju
c) spadek masy ciała
d) szybszą przemianę materii
e) poprawę stanu zdrowia uzębienia
f) poprawę stanu włosów i paznokci
g) nic z wymienionych rzeczy

5. Dlaczego dieta wegetariańska jest zdrowsza od mięsnej? (bardzo proszę o pełne odpowiedzi)

6. Czy człowiek z natury jest wegetarianinem czy mięsożercą? Odpowiedź uzasadnij.

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na wypełnienie tej ankiety! Wasze odpowiedzi bardzo mi pomogą!!! 😉

[edytowane 27/9/2007 przez Wercia]

[edytowane 28/9/2007 przez Wercia]

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 1:39 am
moniulekm
bywalec

ok, chętnie odpowiem, ale co ma za odpowiedź podać osoba będąca wege np. 2 lata?? 😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 11:12 am
Wercia
forumowicz

Moniulekm, wprowadziłam już potrzebne zmiany do ankiety 😉 Dziękuję bardzo za wszelką pomoc!

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 5:31 pm
braad
stały bywalec

1 - c
2 -a
3 - b
4 - a
5 - Wegetarianie rzadziej cierpią na cukrzycę, miażdżycę, raka, i wiele innych chorób
6 - Wegetarianinem. Budowa i sposób funkcjonowania tych części organizmu ludzkiego, które służą zdobywaniu pokarmu i jego przyswajaniu, są identyczne, jak u niewątpliwych roślinożerców.

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 6:09 pm
Ktosiek
stały bywalec

TAK WIĘC:
1. - a. mniej niż rok
2. - a. NIE (heh, robiłam badania krwi ;))
3. - a. NIE
4. - c. spadek masy ciała
d. szybszą przemianę materii
f. poprawę stanu włosów i paznokci
5. Tak jak już ktoś wyżej napisał, m.in. rzadziej cierpią na miażdżycę 😉
6. Osobniki mięsożerne mają krótsze niż człowiek jelita, więc nawet jeśli człowiek (w razie potrzeby) jest wszystkożerny, to na dłuższą metę jedzenie mięsa jest dla niego niekorzystne.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 8:06 pm
zapapalka
rozmówca

Zbieram materiały do artykułu promującego wegetarianizm. Licze na Waszą pomoc i ładnie o nią proszę 😉 . Zapraszam do wypełniania ankiety (odpowiedzi można udzielić na forum lub mailowo: wercia05@o2.pl) :

1. Jak długo jesteś na diecie wege?

a) mniej niż rok
b) 1 - 5 lat
c) 5 - 10 lat
d) 10 lat i więcej

2. Czy miałeś jakieś problemy zdrowotne spowodowane dietą wege?

a) NIE
b) TAK (jakie?)

3. Czy zauważyłeś poprawę zdrowia po przejściu na dietę wege?

a) NIE
b) TAK

4. Odkąd jesteś wegetarianinem zauważyłeś u siebie:

a) poprawę stanu zdrowia
b) poprawę nastroju
c) spadek masy ciała
d) szybszą przemianę materii
e) poprawę stanu zdrowia uzębienia
f) poprawę stanu włosów i paznokci
g) nic z wymienionych rzeczy

5. Dlaczego dieta wegetariańska jest zdrowsza od mięsnej? (bardzo proszę o pełne odpowiedzi)

6. Czy człowiek z natury jest wegetarianinem czy mięsożercą? Odpowiedź uzasadnij.

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na wypełnienie tej ankiety! Wasze odpowiedzi bardzo mi pomogą!!! 😉

[edytowane 27/9/2007 przez Wercia]

[edytowane 28/9/2007 przez Wercia]

1.a (9 miesięcy)

2. mam częste zawroty głowy i słabsze włosy,ale to pewnie przez złą dietę. Myślę,że jak wprowadzę w diecie poprawki to zawroty miną,a włosy się wzmocnią.

3.b

4.a,b,c,f (tylko paznokci)

5. Przemyślana i dobrze zrównoważona dieta wegetariańska jest jedną z najzdrowszych diet stosowanych przez ludzi. Potwierdzają to liczne statystyki i badania. Wegetarianie wykazują niższą, średnią masę ciała, niższy poziom cholesterolu we krwi, niższe ciśnienie krwi, znacznie mniej przypadków zawału serca, nadciśnienia, cukrzycy, kilkunastu rodzajów nowotworów, osteoporozy i miażdżycy.

6.Anatomia porównawcza dowodzi, że człowiek jest z natury istotą owocożerną."
-Sylwester Graham

Nie wiem jaka broń zostanie urzyta podczas trzeciej wojny światowej,ale czwarta będzie na maczugi. . .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 8:08 pm
Lilith81
bywalec

1c, 2a, 3b, 4a,d, 5-Pokarm pochodzenia roslinnego nie obciąża układu trawiennego tak jak mięso, dzieki czemu organizm nie traci energii na długie przetrawianie składników pokarmu. Co za tym idzie zmniejsza się ryzyko chorób (np. raka) żołądka, jelit, nerek, czy wątroby. Mniej obciążony organizm funkcjonuje lepiej-zwiększa się wydolność układu krążenia-co powoduje zmniejszenie z kolei ryzyka zawału serca, czy nadciśnienia lub niedociśnienia. Zakwaszenie organizmu u wegetarian prawidłowo odżywiających się jest mniejsze. Nie spożywaja w nadmiernej ilości związków purynowych-występujących głównie w mięsie-a odpowiedzialnych za zakwaszenie. W związku czym rzadziej chorują na osteoporozę (związki mogą odkładać się w kościach) 6-długość jelita i budowa zębów (tylko 2 kły, a w większości trzonowce przystosowane do rozcierania pokarmu, a nie do rozszarpywania i żucia mięsa) stanowi o tym, że człowiek jest z natury roślinożercą.
Uff! Mam nadzieję, że ten wywód na coś się przyda. Pozdrawiam cieplutko i zyczę powodzenia 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 9:13 pm
Wercia
forumowicz

Lilith81, na pewno się przyda! Wszystkie Wasze odpowiedzi są dla mnie bardzo cenne i jestem szczęśliwa, że ankieta cieszy się zainteresowaniem, wiedziałam, że mnie nie zostawicie samej! 😉

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 10:10 pm
kamma
stały bywalec

1d, 2a, 3b, 4acd,
5. Ponieważ pokarm roślinny nie zalega w jelitach tak długo jak mięso. Poza tym mięso ma wiele szkodliwych składników: głównie mocznik, kwas moczowy, które zatruwają organizm. Drapieżniki nie mają z tym problemu, bo wydalają resztki posiłku zanim te substancje się rozłożą i trafią do krwioobiegu.
6. Myślę, że ze swej natury człowiek jest owo-wege. Są to produkty, do których miał dostęp bez użycia narzędzi. Dopuszczam jeszcze możliwość, że jesteśmy padlinożercami, ale nie jestem pewna, czy moglibyśmy jeść padlinę bez narzędzi.

PS1. Trochę tendencyjna ta ankieta, bo nie ma możliwości skrytykowania diety wege. W związku z tym oglądasz tylko jedną stronę medalu. Ale rozumiem, że wyniki mają PROMOWAĆ wegetarianizm, dlatego o ewentualnych minusach nie będzie się tu mówić.
PS2. Przydałaby Ci się jeszcze informacja o typie diety osób ankietowanych. Ja - weganka.
Pozdro i powodzenia!

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/09/2007 10:29 pm
e-anandas
bywalec

PS1. Trochę tendencyjna ta ankieta, bo nie ma możliwości skrytykowania diety wege. W związku z tym oglądasz tylko jedną stronę medalu. Ale rozumiem, że wyniki mają PROMOWAĆ wegetarianizm, dlatego o ewentualnych minusach nie będzie się tu mówić.
PS2. Przydałaby Ci się jeszcze informacja o typie diety osób ankietowanych. Ja - weganka.
Pozdro i powodzenia!

Jak Autorka zaznaczyla w poscie ankieta ma promowac Wegetarianizm. Mam nadzieje ze nie tylko w rozumieniu diety wegetarianskiej.

Sa jednak pytania w ktorych mozna sie wypowiedziec negatywnie np: 2,3,4,6 nawet w 5 mozna swoje trzy grosze dorzucic i skrytykowac Wegetarianizm 😉

1c, 2a, 3b, 4ade

5 Mieso zawiera skladniki szkodliwe dla organizmu, czesciowo dzieki diecie wege w ogole nie choruje. Dieta jednak to nie wszystko. Dieta jest "skladnikiem" Wegetarianizmu zwiazanego z innym sposobem zycia, myslenia i postrzegania swiata. Ostatecznie otrzymujemy piorunujaco zdrowa "diete" 😉

6 Z natury jestem wegetarianinem. Za reszte sie nie wypowiadam gdyz musialbym stwierdzic ze duzej czesci blizej do zwierzat niz do ludzi 😛

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/09/2007 1:01 am
Wercia
forumowicz

Kochani, odświeżam. Wciąż liczę na Waszą pomoc 🙂 Dzięki wszystkim za wypełnienie ankiety!

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/09/2007 6:01 am
vegetena
stały bywalec

1. Jak długo jesteś na diecie wege?

b) 1 - 5 lat

2. Czy miałeś jakieś problemy zdrowotne spowodowane dietą wege?

a) NIE

3. Czy zauważyłeś poprawę zdrowia po przejściu na dietę wege?

b) TAK

4. Odkąd jesteś wegetarianinem zauważyłeś u siebie:

a) poprawę stanu zdrowia
e) poprawę stanu zdrowia uzębienia
f) poprawę stanu włosów i paznokci

5. Dlaczego dieta wegetariańska jest zdrowsza od mięsnej? (bardzo proszę o pełne odpowiedzi). Wegetarianie z reguły rzadziej chorują na miażdżycę, serce, ..... A w zasadzie, to wszystko, co powiedzieli poprzednicy

6. Czy człowiek z natury jest wegetarianinem czy mięsożercą? Odpowiedź uzasadnij.
Myślę, że człowiek z natury jest wegetarianinem. Nie jest zbudowany tak, aby gołymi rękami ani polować na zwierzęta, ani je zjadać. Poza tym, ma długie jelito, w którym mięso jakby się rozkłada, a produkty roślinne nie. Inaczej jest właśnie u mięsożernych zwierząt.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/09/2007 6:41 pm
nova.nike
bywalec

1.c
2.a
3.a
4.b
5. Świadomy wege ma bardziej zróżnicowany pokarm, lepiej się odżywia, próbuje nowych rzeczy, nowych przepisów, przyjmuje więcej witamin i składników odżywczych. Zapobiega to powstawaniu wielu chorób.
6. Człowiek jest z natury roślinożercą, wskazują na to wszyskie elementy anatomiczne, gdy porównamy człowieka do zwierzęcia mięsożernego takiego jak pies czy kot, zauważyć mozna ewidentne różnice. Człowiek nie jest przystosowany do samodzielnego polowania na zwierzęta czy do ich zjadania, bez pomocy narzędzi.

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/10/2007 2:42 pm
Wercia
forumowicz

Czekam na Wasze odpowiedzi jeszcze do końca tego tygodnia. 😎

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/10/2007 5:07 am
  
Praca