Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Enneagram  

Strona 1 / 4 Następny

Niezorientowanych zapraszam na stronę http://www.enneagram.pl 🙂

Ciekawi mnie, jakie miejsce w enneagramie zajmują wegetarianie. A może ktoś się tym bardziej interesuje, bo wie, że enneagram jest niezwykłą typologią... inną niż szufladki na melancholików, sangwiników, cyklotymików, pykników. Od najgłębszych lęków i motywacji, poprzez różne sposoby radzenia sobie z nimi enneagram od samych korzeni wyodrębnił 9 typów osobowości, z których każdy ma 9 dróg rozwoju. Bardzo niesztampowe... ale co będę mówić. Najlepiej samemu to zbadać i sie przekonać. 🙂

[edytowane 8/10/2007 przez ~*mikrokosmos*~]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/10/2007 10:16 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Znam enneagram już chyba z półtora roku i od zawsze wychodzi mi 5w4. Cieszę się, że się nie zmieniam, bo mi bardzo pasuje taka osobowość, jaką mam 😉
Polecam enneagram. Skłania do pomyślenia trochę mocniej nad samym sobą.

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/10/2007 10:32 pm
vegetena
stały bywalec

Podoba mi się to. Świetnie to jest zrobione, ile pracy, a ile wiedzy....Tylko na pewne pytania w teście nie potrafiłam za bardzo odpowiedzieć i nie wiem czy dobrze wyszło - raczej tak, bo po przeczytaniu dużo rzeczy się zgadza - 2w1

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/10/2007 11:18 pm

Tak, właśnie na tej stronie informacje są podane w najbardziej dojrzały sposób. Najgłębszy. Na innych to już nie to samo.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/10/2007 1:11 am
moniulekm
bywalec

nie znałam wcześniej, ale bardzo fajna sprawa.
wyszło mi 8w7 i zgadza się perfekcyjnie...
skłonna do uzależnień materialistka 😛 , ale cóż...
-mam tendencję do przesadności, wszystko albo nic,
- mam silną obsesję na punkcie partnera 😉 ,
-uwielbiam konfrontację i staram się kontaktować z innymi głównie poprzez walkę i rywalizację,
-gdy poczuję niebezpieczeństwo, mogę brutalnie zniszczyć wszystko co sprzeciwiło się mojej woli,
i NAJLEPSZE:Wielu z krawych dyktatorów było lub jest bardzo niezdrowymi ósemkami i ich brutalne zachowanie odzwierciedla jak bardzo źle traktują oni ludzi nad którymi sprawują władzę.

No wipisz-wymaluj czysta Monisia. I jeszcze się z tego cieszy 😛

w ogóle u mnie istnieje coś takiego, że idealnie odzwierciedlam to jak mnie opisują. po prostu książkowy przykład. tak jak np z horoskopami - jak ktoś ma ochotę zobaczyć co oznaczqa skorpion (ze wszystkich świętych na dodatek, ha ha) - polecam 😉

[edytowane 12/10/2007 od moniulekm]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/10/2007 12:07 pm

Hehe, a ja jestem 4w5. I podobnie jak xxl odkąd tylko znam enneagram nic się nie zmienia- a to już będą 4 lata. ^^ Od tamtego czasu wiele zdążyło się doskonale potwierdzić.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/10/2007 6:20 pm
Owo
 Owo
bywalec

Znam stronę, lubię. Rzeczywiście tutaj jest najlepszy opis mojej osobowości, z jakim się dotąd spotkałam.
5w4 - łączmy się! 😀

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/10/2007 1:13 pm

Mnie kiedys jeden 5w4 uraził na polu wegetarianizmu. Od tamtej pory, moze głupio przyznac, ale miałam przykre odczucia na widok tego symbolu (taka zabobonność). Teraz raczej będą miłe. :]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/10/2007 7:27 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

jakieś osóbki z 4w5 się znajdą? mi to wyszło- w dużej mierze opis prawdziwy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 12:44 am
xxl
 xxl
weteran forum

JAGA, już się znalazły 🙂 ~*mikrokosmos*~ to także 4w5.

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 1:06 am
obłudna
bywalec

4w5 :/
robie sobie kontrolnie co jakis czas znowu ten test w nadzieji ze sie zmieni - a nic z tego ;]

nie wiem jak wy, ale mi jest trudno byc 'zdrowa' 4w5

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 1:14 pm

Ja sie staram jak mogę... :] I lubię swoje 4w5. Znam też dwie osoby, obie są na swój sposób cudowne (chodzi o to czym emanują). Dystans jest bezcenny, bez niego ani rusz.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 2:32 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

4w5 :/
robie sobie kontrolnie co jakis czas znowu ten test w nadzieji ze sie zmieni - a nic z tego ;]

nie wiem jak wy, ale mi jest trudno byc 'zdrowa' 4w5

jak czuję się jako 4w5? czasem dziwnie, nierealnie, jakbym nie do końca potrafiła być świadoma tego świata... chcąc zachwowyać się naturalnie, umiec wsłuchać w siebie..czasem postepuje wręcz odwrotnie, na siłę szukając szczęścia..
Ale lubię siebie obserwować jakbym stała z boku, patrzeć na swoje czasem dziwne emocje, uczucia...
osoby 4w5 są kochane Obłudna!!!trochę więcej wiary:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 5:06 pm
obłudna
bywalec

taa kochane moze, ale same nie wiedza co ze soba robic i sa dla innych niezrozumiale, dziwne, antypatyczne ;]
sama taka jestem i znam osoby z tym samym typem - i sklonnosc do zaszycia sie w tym 'tragicznym' typie nie podoba mi sie wcale - ciezko z tym walczyc ale probuje

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 5:54 pm

a ja 7w8 :):):)

Agrafencja 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/10/2007 6:25 pm
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca