Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

papierosy  

Strona 12 / 14 Wstecz Następny

Ja też lubie palić. Tak zwyczajnie. Czy jestem uzależniona? nie wiem, moge nie palić przez kilka dni, ale naprawdę strasznie to lubię.

Czerpię nieopisaną radość z czerpania radości z życia 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2008 10:51 pm
bułek
forumowy expert

palenie papierosów jest takim nałogiem który zdradza człowieka o słabej sile woli ponieważ nie potrafi powiedzieć "NIE" nałogowi

Ja w tym roku nie potrafiłem powiedzieć "nie" kolegom ktorzy mnie częstowali fajkami w pracy i dlatego troche mnie to wciągnęło. Na szczęście już nie pracujemy razem i myśle ze będzie dobrze :). Nie ciągnie mnie.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/12/2008 9:38 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

nigdy życiu nie zapaliłam ani jednego papierosa, nawet nie próbowałam po prostu mnie odrzucają zawsze tak było. może to jakaś alergia 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/12/2008 10:05 pm
Natasha
stały bywalec

natasha:

Rozumiem,że palisz bo lubisz tylko nie bardzo umiem sobie wyobrazić jak można to lubieć. Może mnie olśnisz? Z góry dziękuję

ja nie palę i nigdy nie paliłam 😎 co więcej: wprost nienawidzę zapachu dymu i jestem a zakazem palenia w miejscach publicznych, bo niby czemu dla chwili czyjejś przyjemności ja mam tracić zdrowie? ale wiesz... o gustach się nie dyskutuje. ale mój tata np. mówi że lubi palić a w każdym razie tak mówił, bo teraz sam próbuje wyjść z nałogu...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/12/2008 11:19 pm
Inessa
forumowicz

Nie palę (z resztą nigdy nawet nie próbowałam, jakoś nie chciałam - nie ciągnie mnie do tego 🙂 i cieszę się z tego powodu 🙂 )

Inessa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/01/2009 1:06 am
wo.s.anna
świeżaczek

A ja... palę i lubię to.

The FUTURE is easy because it doesn't exist. The PAST is painful because it is forever.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/04/2009 3:03 am
pmk
 pmk
bywalec

... ja paliłem 6 lat od 1 gimnazjum do 3 liceum, gdzie na koniec obiecałem sobie że jak dobrze zdam maturę to rzucę ... i tutaj do wszystkich apel jak nie paliliście to nie palcie, bo rezygnacja z tego nałogu to droga przez mękę i to jeszcze z poczuciem niepewności czy to się da zrobić, zaczyna się prosto, chęć zabłyśnięcia, bycia na czasie, poznania ciekawych ludzi itd. itp. Mi bardzo pomogła dyscyplina i żelazna wola mojego drugiego ja oraz sport, bo inaczej można drastycznie przytyć i jeszcze na dodatek nic nie zdziałać. Nie palę już 4 lata i mogę powiedzieć, że warto było, więcej kasy na inne rzeczy, kondycja, brak kaszlu po wstaniu z łóżka no i najważniejsze lepsze samopoczucie oraz brak takiego odczuwania mijającego czasu ...

mn

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/06/2009 12:46 am
Andros
bywalec

Ja także lubie czasem zapalić. Zwykle na imprezach, papieros do alkoholu, lub jak się z przyjaciółmi spotykam. Nie czuje się w żaden sposób uzależniony. Gdy kupuje paczke, to kupuje jedne z droższych (ok. 14zł) bo i tak wiem, że wystarczą mi one na tygodnie, jak nie miesiące. Tak to zwykle bywa, że paczka napoczęta na imprezie, leży sobie aż do następnej imprezy. W grę wchodzi jeszcze wrażliwość mojej skóry na dym i na same papierosy, potrafie bez probleu odmuwić jeśli akurat mam nawrót alergii.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/06/2009 7:30 am
ImJustCool
forumowicz

A ja 2lata paliłam jak smok... teraz też palę, ale już nie tak przerażająco dużo. Ograniczam do ok. 10 dziennie
(nie bijcie!) 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/11/2009 2:43 pm
AnKa_15
rozmówca

Ja nigdy w życiu nie zapaliłam (chociaż wiele sytuacji było gdy znajomi mnie częstowali, a ja nie chciałam i to ich bardzo dziwiło)i nie zamierzam, bo to zgubny nałóg.

[edytowane 28/11/2009 przez AnKa_15]

Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka nazywa się to okrucienstwem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/11/2009 4:48 pm
ImJustCool
forumowicz

Właśnie to jest taki troszkę absur z tym moim paleniem - bo palę i lubię palić, tym bardziej że nadpobudliwa jest a jak coś mnie wnerwi to zapalić musze koniecznie.
...ale ! Prowadze zdrowy tryb życia, biegam, ćwiczę, odżywiam się tylko zdrowymi produktami, aloholu prawie nie pije... a fajki kopce... No ale cóż, trudno cholercia rzucić 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/11/2009 2:14 pm
kropkaaaa
bywalec

czasem zapalę do piwa, ale to bardzo rzadko. wiem, że nie powinnam w ogóle. chociaż siedząc w pubie to czy mam w ręku papierosa czy nie w sumie nie ma większego znaczenia, bo i tak wszyscy w koło palą więc i tak można się tego więcej nawdychać niż zapalając jednego papierosa.

'i think therefore i am vegetarian' ;D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/11/2009 4:19 pm
zgwalce_ksiedza
początkujący

co do mojego zdania na temat papierosów to palą osoby, które w sobie czegoś nie przeskoczyły, nie zaakceptowały i to niezależnie od wieku !

oczywiście mogę się mylić, ...to tylko moje duchowe obserwacje, które zresztą dotąd mnie nie zawiodły 🙂

może więc warto spojrzeć na to z tej strony?

pozdrawiam serdecznie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/12/2009 9:56 am
sublime86
bywalec

co do mojego zdania na temat papierosów to palą osoby, które w sobie czegoś nie przeskoczyły, nie zaakceptowały i to niezależnie od wieku !

Niekoniecznie. Często jest to po prostu wplyw środowiska. Osoby, które później stają się nałogowymi palaczami zaczynają najczęściej w gimnazjum/liceum- zwykle dlatego że koledzy z klasy też palą i że nie wypada "odstawać" od reszty. Tylko że tam jest to raczej otwarcie "zwalczane".

Na studiach już nikt się nie dziwi, że ktoś sobie idzie "zakurzyć", chociaż i tak generalnie wydaje mi się, że w porównaniu z niegdysiejszymi zwyczajami i tak pali się mniej- jest więcej kampanii promujących zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie.

Jak czasami oglądam stare polskie seriale to aż rzuca się w oczy, że pali tam każdy i na każdym kroku. Stąd też u moich rodziców jest to np. standard. Tata chciał rzucić, ale niestety stresy życia codziennego mu na to nie pozwoliły- pali już od 14. roku życia i nie wyobraża sobie dnia bez co najmniej 10 papierosów dziennie. Ostatnio niestety negatywnie się to odbija na jego zdrowiu, ale nie ma wytarczająco silnej woli, żeby rzucić.

Co do mnie, to nigdy nie chcę być palaczem. "Zdarzyło" mi się to kilka razy i czasami w przypływie silnych emocji lub stresu sięgam, bo leżą zostawione gdzieś pod ręką. Nie powiem jednak- bardzo się tego wstydzę i nie mówię nikomu 🙁 Mam też nadzieję, że nie trafię do takiego środowiska, gdzie większość osób to palacze- nie chcę, żeby stało się to u mnie nałogiem 🙁

[edytowane 9/1/2010 od xxl]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2010 12:10 pm
MuayThai89
bywalec

Wiekszosc ludzi zaczuna palic w gimnazjum bo chca byc "cool", albo w innych bardziej patologicznych szkolach trzeba palic by wejsc do ubikacji...Pamietam ze jak bylem w 3gim to sasiad poszedl do mojej szkoly i sie tym chwalil w dziwny sposob. Mianowicie dal mi paczke i poprosil bym mu ja przetrzymal na jedna lekcje bo ma z wychowawczynia i sie boi ze mu znajdzie
U mnie w gimnazjalnej klasie wiekszosc palili, teraz w klasie maturalnej jestem jedyny co nie pali, ale sam nigdy nie zaczne bo dym tytoniowy mnie drazni i dusi, a w aucie powoduje nawet mdlosci.
A mowic dalej o otoczeniu, to moi przyjaciele tez nie pala, wiekszosc ziomkow tez nie, bo prawiue kazdy cos trenuje. Moj tata palil, ale przestal bo wycieli mu jeden plat...
W klasie mam tez taka osobe ze pali tylko w szkole, bo go nerwica bierze jak idzie do niej...w domu i weekendy juz nie pali, czasem tez do piwa sie napije, ale on tez zadko pije

Mimo ze nie pale, to lubie pociagnac od czasu do cz\\asu z fajki wodnej i wciagnac troche tabaki...

[edytowane 9/1/2010 przez MuayThai89]

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2010 12:51 pm
Strona 12 / 14 Wstecz Następny
  
Praca