Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Stop przemocy wobec dzieci i zwierząt !  

Kolorowaneczka
początkujący

XXI wiek jest wiekiem okrucienstwa nie tylko wobec zwierząt ale także dzieci , czy ten świat nidgy już nie będzie lepszy czy zawsze już tak będzie co uważacie na temat okrucieństwa jakie panuje w dzisiejszych czasach??? Powinniśmy przerwać zabawę w Pana Boga bo juz zdecydowanie zbyt wielu ludzi uważa że świat nalezy do nich i mogą decydować o wszystkim i o wszystkich nawet o życiu które powinno się szanować bo jest tylko jedno... Pogoń za pieniądzem i władzą oślepia i ogłupia , wieczny pośpiech powoduje że świat zmienia się na gorsze a nie na lepsze nieststy 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2009 6:14 pm
hipiska
weteran forum

Wydaje mi się , że powinniśmy pomagać na ile jeseśmy w stanie. Jesteśmy świadkami przemocy? Reagujmy! Konformizm rzeczywiście często wygrywa, łatwiej udawać, że nie słyszy się jak facet za ścianą bije dzieci i żonę lub kiedy ktoś znęca się nad zwierzętami. Fakt , że nie jesteśmy wszechmogący i nawet jeśli np. powiadomimy policje może to nic nie dać, ale próbujmy !

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2009 6:26 pm
StellaArtois
weteran forum

XXI wiek jest wiekiem okrucienstwa nie tylko wobec zwierząt ale także dzieci , czy ten świat nidgy już nie będzie lepszy czy zawsze już tak będzie co uważacie na temat okrucieństwa jakie panuje w dzisiejszych czasach???

Okrucieństwo zawsze było, nie pojawiło się w XXI wieku znikąd, może nawet kiedyś było większe, teraz jest po prostu nagłaśniane i bardzo, bardzo dobrze. jeśli usłyszałabym odgłosy świadczące o przemocy, to natychmiast zadzwoniłabym na policję. Problem w tym, że często maltretowane kobiety kryją swoich mężów i nic to nie da - najwyżej oprawca spędzi noc na wytrzeźwiałce, a rodzina poniesie dodatkowe koszty.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2009 9:45 pm
pmk
 pmk
bywalec

Najgorszym okrucieństwem jest niewątpliwie obojętność ludzka. Jednak nie chciałbym nikogo potępiać i wy też tego nie róbcie, gdyż dobrze wiem jak granice strachu, wstydu czy też własnej dumy są trudne do pokonania.

mn

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2009 11:08 pm
hipiska
weteran forum

jeśli usłyszałabym odgłosy świadczące o przemocy, to natychmiast zadzwoniłabym na policję. .

Oczywiście super Fasolko, ale jakby się tak zastanowić to co policja pomoże. W tym kraju policja nie zajmuje się takimi "błahostkami" 😉 Ja kiedyś tak właśnie zrobiłam, i to kilkakrotnie i na czym się skończyło? Na pouczeniu. Prawda jest taka, że bardzo trudno jest pomóc takim osobom.Ale oczywiście warto próbować.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2009 11:59 pm
czapla_666
bywalec

A jesli sytuacje w domu sie powtarzaja, policja przestaje przyjezdzac... Nie raz i nie dwa tak sie zdarza. Bo facet wytrzezwieje i bedzie dobrze. Nieistotne, ze przez cala noc dzieciaki przezywaja to, co przezywaja;/ Tacy ludzie powinni nauczyc sie wspolczuc innym, a nie tego, ze i tak nic sie nie stanie. Do czasu...

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2009 10:58 pm
Katinka
bywalec

Jeżeli chodzi o XXI wiek to myśle,żze własnie żyjemy w najspokojniejszych czasach jakie do tej pory istniały w historii :red: .

Co do przemocy w rodzinie to tez trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy życzy sobie pomocy sąsiadów. Np gdyby w moim mieszkaniu odbywała sie awantura choćby nie wiem jak wielka to nie chciałabym żeby mi sąsiedzi policje sprowadzali, ani żeby się wtrącali. Oczywiście to ciężko wyczuć czy sąsiad potrzebuje naszej pomocy czy wolałby żebyśmy to ignorowali...

Nie uważam też żeby przemoc była szczególnie powiązana z pogonią za pieniądzem (choć czasami na pewno tak jest).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/07/2009 2:34 am
hipiska
weteran forum

Wiesz, Katinka mnie np. nie chodziło o zwykłą awanturę, która zdarza się praktycznie w każdym domu raz na jakiś czas, ale o przemoc, którą moim zdaniem da się odróżnić od zwykłej awantury, chociażby po tym, że ma miejsce niemal codziennie lub bardzo często.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/07/2009 11:13 pm
velvet
bywalec

Powiedzmy sobie szczerze, że przemoc w domach i wobec zwierząt zawsze w jakimś stopniu istniała, większym lub mniejszym. Czasami jesteśmy wstanie jej zapobiec, czasami jesteśmy bezsilni. Ja myśle że warto próbować pomóc w jakikolwiek sposób. Osoby które doświadczyły przemocy najczęściej są bezsilne. Z czasem tracą orientację, co jest złe a co jeszcze do zaakceptowania. Nie bądźmy głusi kiedy za scianą dziecko płacze od dłuższego czasu, warto reagowac w każdym przypadku(chociażby zainteresować się samemu, zapytac czy nie jest potrzebna jakaś pomoc).Kiedy jesteśmy pewni o fakcie dokonania/-nywania przemocy natychmiast i nawet wielokrotnie zgłaszać na policji.
Co do przemocy nad zwierzętami, nie potrafie przejść obojętnie. Ostatnio sąsiadka zakleiła swojemu psu pysk taśmą, bo szczekał całą noc. Odkleilam i płakałam nad okrucieństwem ludzi razem z tą psiną. Do dziś kiedy sobie to przypomne łzy same cisną się do oczu. Wygarnełam jej porzadnie, chyba pomogło. Pies kiedy szczeka zamykany jest do budynku, w którym ma spokój i nic go nie drażni.

velvet

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2009 3:46 pm
Lily
 Lily
Famed Member

A propos [url] http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6921143,Zatrzymano_16_latka__ktory_znecal_sie_nad_kotem.html [/url]
Ja tak sobie myślę, że taki chłopak nie umie dopowiedzieć na pytanie, czemu to robił, bo po prostu nigdy mu na myśl nie przyszło, że to coś złego i nikt go tego nie nauczył. I to nie mam na myśli takiej nauki "jak nie przestaniesz to cię zleję", tylko uczenie empatii. Bo karanie prowadzi do tego, że dzieci uczą się unikać kary, ale dalej nie rozumieją, dlaczego. Zwierzę dla wielu ludzi naprawdę JEST rzeczą i dopóki im nie zaświta gdzieś w mózgu, że to nieprawda, dopóty będą do zwierząt podchodzić albo obojętnie, albo traktować je jak zabawki...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2009 7:45 pm
Katinka
bywalec

hm.. mnie się wydaje, że nie jest możliwe, aby 16latek nie wiedział, że robi coś złego, sądze że właśnie to mu sprawia największą radość -zadawanie bólu.

Wiesz, Katinka mnie np. nie chodziło o zwykłą awanturę, która zdarza się praktycznie w każdym domu raz na jakiś czas, ale o przemoc, którą moim zdaniem da się odróżnić od zwykłej awantury, chociażby po tym, że ma miejsce niemal codziennie lub bardzo często.

ale ja tez miałam na myśli przemoc -naprawdę są kobiety które wolą być bite, niz gdyby policja zamknęła im mężów, a one zostałyby bez środków na życie. ja nie mówie, że to jest dobra postawa, ale tak bywa. przecież są tez kobiety które świadomie wiążą sie z bardzo agresywnymi meżczyznami, wiedząc, że będą źle traktowane albo z alkoholikami itp.

nigdy nie byłam w sytuacji gdy w mojej obecności dochodziło do przemocy, więc nie wiem jak bym się zachowała, ale przyznaje, że gdybym widziała, że np kilku chłopaków bije jednego to bałabym się coś powiedzieć bo sama mogłabym zostać porządnie skopana i wylądować w szpitalu. pewnie ograniczyłabym się do telefonu na policje/pogotowie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2009 9:54 pm
Lily
 Lily
Famed Member

No wiesz, jeśli się np. dostaje codziennie lanie to się obojętnieje na przemoc i uważa się ją za coś normalnego, powszechnego. A miałam na myśli to, że on nie umie empatycznie odczuć, że zwierzę też cierpi. Dla niego to po prostu zabawne, jak kot jest przerażony, on tego nie rozumie. I nie wiem, czy poprawczak go tego nauczy. Śmiem wątpić.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2009 11:31 pm
hipiska
weteran forum

Dla niego to po prostu zabawne, jak kot jest przerażony, on tego nie rozumie. I nie wiem, czy poprawczak go tego nauczy. Śmiem wątpić.

A ja jestem prawie pewna, że poprawczak NIC nie da 🙁 Niestety.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/08/2009 1:03 am
velvet
bywalec

ale ja tez miałam na myśli przemoc -naprawdę są kobiety które wolą być bite, niz gdyby policja zamknęła im mężów, a one zostałyby bez środków na życie. ja nie mówie, że to jest dobra postawa, ale tak bywa. przecież są tez kobiety które świadomie wiążą sie z bardzo agresywnymi meżczyznami, wiedząc, że będą źle traktowane albo z alkoholikami itp.

Katinko troche zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Nie rozumiem skąd wzięło sie przekonanie że są kobiety które wolą być bite.... To nie tak pewnie. Jeśli kobieta zgłosi przypadek na policji, nie boi się że męża do więzienia zamkną, że zostanie bez środków do życia. BOI się tego, co będzie kiedy ten mąż wróci.. Boi się skutków tej interwencji. A pewna jest że takie się pojawią. I nie pisz proszę że są kobiety które świadomie wiążą się z bardzo agresywnymi mężczyznami, ja bym napisała raczej, że mają może świadomość charakteru faceta, ale mają cichą nadzieje, że pod wplywem wielkiej miłości to się zmieni.

velvet

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/08/2009 12:04 pm
  
Praca